چگونگی سازگاری سیاست با صداقت

%name چگونگی سازگاری سیاست با صداقت

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -حضرت آیت‌الله العظمی موسوی اردبیلی گفتاری در مورد چگونگی سازگاری سیاست با صداقت گفتن کرده می باشد.
به نقل از شفقنا متن گفتار ذکر شده آن مرجع تقلید شیعیان بدین شرح می باشد:

«صداقت یکی از اصول اساسی و همچنین محکمی می باشد که هم ریشه فطری دارد و همچنین هم اسلام اهمیت فوق العاده ای بدان داده می باشد… خداوند در قرآن مجید بارها خود و همچنین پیامبران و همچنین مؤمنین را به صداقت ستوده و همچنین فرموده می باشد:
«صدق الله ورسوله»، «صدق المرسلون»، «من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه…»، «فإذا عزم الأمر فلو صدقوا الله لکان خیراً لهم»، «هذا یوم ینفع الصادقین صدقهم».
همچنین قرآن کریم، بعضی از پیامبران را به عنوان «صادق» نام برده می باشد و همچنین آنان را بدین صفت می ستاید…
ممکن می باشد گمان می شود که منظور از صداقت، تنها صداقت در گفتار و همچنین دروغگو نبودن می باشد… ولی باید توجه داشت مفهوم صدق خیلی زیاد گسترده تر از آن هم می باشد که تنها مرتبط به گفتار انسان باشد. صادق بودن یعنی آن که انسان در اندیشه، عمل، گفتار، در ارتباط با خود و همچنین دیگران کج فهم نباشد، منافق و همچنین فریبکار و همچنین حیله گر و همچنین نیرنگ باز نباشد…
بعضی از شهروندان و مردم شهر گمان می کنند صداقت چیز خوبی می باشد ولی باید توجه داشت با سیاست سازگار نیست. آنها فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنند سیاست مبتنی بر تزویر، حیله، دروغ و همچنین کلک می باشد. بنابر آن می نامند: در صورتی که فردی می خواهد صادق باشد، بایستی و حتما از وارد شدن در سیاست و همچنین انجام کارهای سیاسی، پرهیز کند.
نظریه عدم سازگاری بین سیاست و همچنین صداقت، پس نتیجه آن می شود که برداشت غلط از سیاست و همچنین صداقت می باشد. سیاست به معنای تدیر مسائل می باشد نه نیرنگ بازی و همچنین فریبکاری. تدبیر مسائل هم بر اساس حکمت و همچنین عدالت و همچنین نظم دادن می باشد…
سیاستی که با صداقت سازگاری ندارد، سیاست معاویه می باشد. چنین سیاستی هرگز سرانجام خوبی نخواهد داشت. در سیاست، تکیه بر دروغگویی، نوعی بیچارگی و همچنین ذلت می باشد.»

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

چگونگی سازگاری سیاست با صداقت در تاریخ ۲۸ April 2016 | 3:30 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان