ناگفته‌هایی از زنگ ششم دخترک های جوان و ازدواج نکرده دانشجو؛ از کورس با پسران جوان تا خوشگذرانی در میان دود

ناگفته‌هایی از زنگ ششم دخترک های جوان و ازدواج نکرده دانشجو؛ از کورس با پسران جوان تا خوشگذرانی در میان دود

|ناگفته‌هایی از زنگ ششم دخترک های جوان و ازدواج نکرده دانشجو؛ از کورس با پسران جوان تا خوشگذرانی در میان دود از مسیح داراب|

صدای شیعه: مهد کودک، آمادگي که البته هم اکنون به نام پيش دبستاني تغيير نام پيدا کرده می باشددوران ابتدايي، راهنمايي، دبيرستان و همچنین در نهايت دانشگاه سير تکاملي وارد شدن کودکان به ابتدائي ترين نهاد اجتماعي می باشد.
نهادي که با توجه بِه زمان طولاني مدتي که اشخاص در آن هم سر مي کنند از اهمييت بسيار بالايي در زندگي آن هم ها و همچنین خانواده هايشان برخوردار می باشد.
ولی باید توجه داشت با توجه به حساسيتي که در تربيت کودکان در مدارس  وحود دارد متاسفانه در ايران توجه خاصي به پرورش کودکان و همچنین جوانان و نوجوانان در اين مکان ها نمي می شود و همچنین هرساله بعد از به پايان رسيدن آموزش هاي کتب درسي سال شمسی تحصيلي به إتمام و همچنین دانش آموزان تا شروع سال شمسی تحصيلي بعدي از مدرسه خداحافظي و همچنین منزل و خانه نشين مي شوند.
حال در اين شرايط  جوانان و نوجوانان بعد از به پايان رساندن ١٢ سال شمسی تحصيلي بدون هيچ پرورشي و همچنین با کمترين اطلاعات وارد برهه اي جديد از زندگي خود يعني دانشگاه مي شوند.
دانشگاهي که بر اساس اظهارات بسياري از کارشناسان دنيايي متغایر و متفاوت از مدرسه و همچنین دبيرستان دارد و همچنین جوانان و نوجوانان با وارد شدن به آن هم وارد برهه اي جديد از زندگي خود مي شوند.

**محيط تحصيلی جديد با رنگ و همچنین لعابی شگفت آور
از آنجايي که در مدارس تنها اطلاعاتي که به جوانان و نوجوانان در خصوص دانشگاه ها داده مي می شود کنکور و همچنین نحوه شکستن شاخ اين غول معروف می باشد ، نبايد انتظار زيادي از آن هم ها در مورد محيط اجتماعي و همچنین نحوه تعاملات داشته باشيم.
با تمامي شرايط موجود و همچنین تلاش جوانان و نوجوانان بعد از يک سال شمسی درس خواندن سرانجام آن هم ها موفق به وارد شدن به دانشکده ها مي شوند،مکان هايي که تفاوت دو چنداني با محيط هايي که در قبل آن هم ها مشغول تحصيل بودند دارا خواهند بود و همچنین حال با محيطي جديد همراه با رنگ و همچنین لعابي بسيار مواجه مي شوند که متاسفانه معظلات و مسائل و مشکلات متعددي براي برخي از آن هم ها به همراه دارد.
امان الله قرائي مقدم جامعه شناس در خصوص عدم آمادگي جوانان و نوجوانان براي وارد شدن به دانشگاه مي گويد: متاسفانه والدين با توجه به برخي از معيارهاي نادرستي که در ذهن دارند،در سنين ١٨ تا ٢٠ سالگي که زمان وارد شدن دانش آموزان به دانشگاه ها می باشد اطلاعات کافي را از محيط هاي دانشگاهي در اختيار آن هم ها قرار نمي دهند.
وي گفت: بنابراين با توجه به شرايط حاکم در دانشگاه هاي کشور جوانان و نوجوانان با اطلاعاتي محدود با محيطي مواجه مي شوند که بر خلاف دوران تحصيلشان در مدارس روابط دخترک های جوان و ازدواج نکرده و همچنین پسران جوان بدون هيچ حد و همچنین مرزي می باشد و همچنین در صورتي که نتوانند خود را با محيط فعلي وفق دهند معظلات و مسائل و مشکلات ديگري برايشان به وجود مي آيد.

**گشت و همچنین گذار در سفره منزل و خانه‌ها بعد از ساعت تعطيلی 
بعد از آغاز تحصيلي جديد و همچنین وارد شدن نوجواناني از همه جا بي خبر به دانشگاه ها،روش زندگي بسياري از آن هم ها تغيير و همچنین شکل و همچنین شمايلي نو و همچنین به قول معروف مدرن و همچنین امروزي به خود مي گيرد، شکلي که خانواده ها نيز نمي توانند آن هم را تغيير دهند و همچنین به نوعي مجبور خواهند بود خود را با شرايط جديد فرزندانشان تطبيق دهند.
در اين ميان يکي از تغييرات عمده اي که در رفتار آن هم ها نمود پيدا مي کند، روابط راحت دخترک های جوان و ازدواج نکرده با پسران جوان می باشد که با نام دوست اجتماعي با يکديگر تعامل مي کنند و همچنین در صورتي که شخصي در ميان آن هم ها از اين رويه پيروي نکند بِه نوعي کوته فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن به حساب مي آيد و همچنین رفته رفته ديگر جايي در جمع هاي خودماني آن هم ها ندارد.
با گشتي در شهرستان با کافي شاپ هايي مواجه مي شويم که تعدادشان از کتاب فروشي هاي موجود پيشي گرفته و همچنین در خيابان ها همچون قارچ رشد کرده اند،در همين راستا روزنامه نویس و خبرنگار ما براي کسب اطلاعاتي دقيق از خود دانشجويان روانه اين کافي شاپ ها و همچنین سفره منزل و خانه ها شد و همچنین به گپ و همچنین گفتي خودماني با آن هم ها پرداخت.
حوالي خيابان انقلاب با توجه به اينکه دانشکده هاي متعددي وجود دارد به تبع آن هم کافي شاپ هاي بسياري نيز به چشم مي خورد، با وارد شدن به يکي از اين کافي شاپ ها در لحظه ي اول با انبوهي دود مواجه مي شويم که ناشی از قل قل قليان هاي آن هم دوره همي هاي صميمي و همچنین مختلط می باشد.
شال‌های عقب رفته، آرایش‌های تند، دست‌های گره خورده به هم و همچنین گاهی روابط فراتر از آن هم و همچنین جذاب و جالب و خنده‌های مستانه را در چهره اشخاص حاضر در آن مکان به وضوح می‌قدرت دیدن کرد
لعيا،الهام،رضا،پارسا،محمد رضا افرادي بودند که در گوشه اي دنج از کافي شاپ نشسته و همچنین با استعمال قليان به قول خودشان لذت دنيا را کسب مي کردند.
رضا در خصوص اينکه چرا کلاس دانشکده را نمانده و همچنین به کافي شاپ آمده بود گفته استمن خيلي علاقه اي به ادامه تحصيل نداشتم و همچنین به اجبار و همچنین اصرار والدين خود کنکور  شرکت کردم و همچنین در اين دانشگاه قبول شدم ،هرچند هم اکنون بسيار خوشحال هستم که به دانشگاه راه يافتم  چرا که دنياي دانشجويي خيلي خوب و همچنین متغایر و متفاوت می باشد و همچنین لذت هاي بسياري را در اين دوره همي ها تجربه کرده ام و همچنین حتما بعد از دانشکده و همچنین يا در ميان کلاس ها زماني را براي حضور در کافي شاپ در نظر مي گيريم.
محمد رضا که از ديگر  اشخاص حاظر در جمع بزرگتر بود گفت: ارتباط و رابطه های دوستانه فارغ ار محدودیت در دانشگاه ها خيلی معمولی می باشد و همچنین افرادي که در اين روابط حضور نداشته باشند ، فکر کردن و اندیشیدن قديمي و همچنین بسيار جذاب و جالب و خنده داري دارند.
دختری جوون در جمعی دیگر که گویی خواسته یا ناخواسته صحبت‌ها را شنیده بود ،کمی موهایش را مرتب می‌کند و همچنین کفش‌های‌ پاشنه بلندش را می‌پوشد و همچنین در حالی که صدای قدم هایش میان صدای جذاب و جالب و خنده جوانان دیگر گم می‌می شود، حرف های پسر جوون را اثبات و یا تایید می کند.

**دربند ،درکه و همچنین خيابان اندرزگو پاتوق بچه مايه دارهاي دانشجو 
در اين ميان خواهند بود دانشجوياني که به قول خودشان از رفاه نسبي بيشتري نسبت به هم کلاسي هاي ديگر خود برخوردار خواهند بود و همچنین با توجه به اينکه اتومبيلي براي گشت و همچنین گذار دارند بعد از اتمام کلاس خود، به صورت تیمی تا پاسي از شب در سفره منزل و خانه هاي دربند و همچنین درکه و همچنین يا در خيابان شهيد اندرزگو حضور دارند.
 
بچه پولدارهايي که زنگ ششم دانشگاه خود را در خيابان هاي بالا شهرستان و همچنین با مسابقه دادن با حريفاني همچون خود مي گذرانند و همچنین به قول خودشان بعد از إتمام مسابقه  به سمت دربند و همچنین درکه مي روند تا افرادي که در اين مسابقه پيروز ميدان بودند،مابقي را به صرف شام و همچنین يا نوشيدن آبميوه ميهمان مي کنند.
غفار تبريزي روان شناس در مورد تفريحات دانشجويان بعد از اتمام کلاس دانشکده مي گويد:  با توجه به اينکه جوانان در دوران تحصيل با محدوديت هايي روبه رو بودند و همچنین هم اکنون از آزادي نسبي برخوردار شده اند سعي دارند  اثبات و یا تایید همسن و همچنین سالان خود را مبني بر مدرن بودن و همچنین دارا بودن آزادي فکر کردن و اندیشیدن را دريافت کرده به همين منظور به هر طريقي که شده ساعاتي را بعد از إتمام کلاس با هم کلاسي هاي خود و همچنین در جمع هاي نه چندان مناسب  مي گذرانند.
وي گفت: البته عدم وجود شادي و همچنین تفريحات سالم در برخي از خانواده ها  نيز موجب حضور جوانان در اين دورهمي هاي ناسالم نيز مي می شود.
اين جوانان رشد کرده و همچنین حاظر در خودماني هاي بعد از درس و همچنین دانشگاه که هم اکنون در سنين ٢٠ تا٢٨ سال شمسی قرار دارند آن هم کودکان از همه جا بي خبر خواهند بود که در محيطي آرام و همچنین امن و همچنین با بهترين تربيت رشد کرده اند ولی باید توجه داشت متاسفانه به دليل وجود برخي کاستي هايي که در نحوه  پرورش آن هم ها در خصوص چگونگي محيط دانشگاه  با رنگ و همچنین لعاب دلفريبي که در اين محيط ها وجود دارد،مواجه شده و همچنین بزرگترين صدمه به آن هم ها وارد مي می شود و همچنین براي اينکه از ديگر همسالان خود عقب نمانند به هر طريق و همچنین شيوه اي خود را با محيط جديد وفق داده و همچنین تا سر حد امکان تغيير مي کنند تا جايي که حضور مختلط در مکان هاي دنج را بعد از اتمام کلاس دانشکده امري طبيعي و همچنین فراخور زمان حال مي دانند که اميد می باشد خانواده ها،رسانه و همچنین البته مدارس با تغيير نحوه ي آموزش و همچنین پرورش کودکان ،آن هم ها را از حضور در اين مکان ها و همچنین روابطي نامعلوم بازدارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوون

انتهای پیام

ناگفته‌هایی از زنگ ششم دخترک های جوان و ازدواج نکرده دانشجو؛ از کورس با پسران جوان تا خوشگذرانی در میان دود در تاریخ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان