لنز شما می تواند باعث موفق یت یا شکست شما شود: آنچه می بایست برای هر نوع عکاسی استفاده بکنید

وقت ی بحث تجهیزات عکاسی بیان باشد، لنزها تمام چیز می باشند . شما می توانید
food photography 03 lenzak لنز شما می تواند باعث موفق یت یا شکست شما شود: آنچه می بایست برای هر نوع عکاسی استفاده  بکنید
آموزش عکاسی

آموزش عکاسی حرفه ای,آموزش عکاسی,عکاسی

گـران قیمت ترین دوربین هایی که نیکون کانن می سازند را داشته باشید – نیکون D4S کانن EOS 1DX با قیمت ۶۰۰۰ دلار – اما اگر شما از نوع لنز درست مناسبی برای عکاسی استفاده نکنید، این ارزش ی ندارد. در این مطلب لنزک در مورد انواع عکاسی و لنز هایی که خوبتر است مصرف کنیم، حرف خواهیم کرد. پس اگر این پرسش را دارید که در هر موقعیت از کدام لنز باید مصرف بکنید ؟ و یا قصد خرید لنز (یا ارتقاء لنز فعلی) دارید، این مطلب به شما یاری خواهد کرد.

اگر شما در گیم بسکتبال فقط با لنز ۵۰ میلی متری ثابت حضـور پیدا بکنید ، هرگز نمی توانید از آن توپ انداختن ها در حلقه یا خطاهایی که در طول گیم اتفاق می افتد عکس جالب بگیرید. اگر شما بدون هیچ چیزی جز لنز ماکرو در یک جلسه عکاسی پرتره حاضر شوید، ممکن است در انتها عکس زیبا های عالی از چشم های سوژه به دست آورید، اما هیچ پرتره ای که ارزش آلبوم خانوادگی را داشته باشد، ثبت نخواهید کرد. اگر شما سعی دارید عکس زیبا های واقعا خیره کننده از مواد غذایی ایجاد بکنید ، اما تنها لنز واید (عریض) جهت کار کردن دارید، احتمـا لا قادر به نشان دادن تمام بافت ها و جزئیات کوچک غذاهایی که می خواهید از آنها عکس زیبا بگیرید نخواهید بود.

لنزها با اهمیت زیاد هستند ، ولی شما از کجا قرار است بدانید که در هر موقعیت از کدام لنز بایستی مصرف بکنید ؟ این می تواند پرسش سختی باشد؛ خوشبختانه، ما این کار را جهت شما انجام داده ایم! دفعه بعد که در حال آماده شدن برای رفتن به عکاسی هستید یا سعی دارید بفهمید از چه لنزی بایستی مصرف بکنید ، در خود کمی صرفه جویی کرده نبعضی به این مطلب بیندازید.

لنز مناسب جهت عکاسی ورزشی ممکن است بسته به این که شما از چه نوع اکشنی (حرکتی) عکـس می گیرید مفرق باشد، اما در کل، عکاسی ورزشی به لنز بلند (فاصله کانونی زیاد ) با عمق میدان کم نیاز دارد. لنز بلند خیلی با اهمیت زیاد است، چون اکثرا اوقات شما دقیقا در مقابل و نزدیک اکشن نخواهید بود. شما به احتمـا ل خیلی در خطوط طرفین میدان بازی خواهید بود، به چیزی با فاصله کانونی زیاد جهت ثبت تمام لحظات مهمی که دورتر از آنچه که زاویه باز بتواند به آن برسد اتفاق می افتند، نیاز خواهید داشت. همين طور داشتن عمق میدان کم برای جدا کردن ورزشکاران از پس زمینه (مات کردن پس زمینه) نیز با اهمیت است. چنانچه شما تصویر ی از بازیکن فوتبال در لحظه گل زدن به دروازه حریف ثبت بکنید ، اما در عمق میدان کامل عکس زیبا بگیرید، بازیکن با پس زمینه شارپ مخلوط خواهد شد. ولی چنانچه با عمق میدان کم عکس زیبا بگیرید، دیافراگم های باز مانند ۲ یا ۲٫۸، پس زمینه مات و خارج از فوکوس می شود، درحالیکه بازیکن واضح و شارپ باقی مانده و نقطه کانونی آشکار تصویر می شود.

لنزک: منظور از نقطه کانونی (focal point) سوژه اصلی است که در اکثر مواقع می خواهیم واضح و شارپ باقی بماند با مات یا تار کردن پس زمینه عکس جالب (با عمق میدان کم – دیافراگم باز) تمرکز زیادتری را روی این نقطه کانونی یا سوژه اصلی مان قرار می دهیم.

لنز Canon EF 70-200mm در f/2.8 Nikon 70-200mm در f/2.8 مورد های بهتر ی هستند . محدوده فاصله کانونی عریض، عمق میدان کم و تثبیت کننده تصویر ، این لنزها را در بین عکاسان ورزشی پیشرفته به جزء اصلی تجهیزات عکاسی تبدیل می کنند. چنانچه شما به دنبال چیزی با فاصله کانونی حتی زیاد تر هستید، Nikon 80-400mm در f/4.5-5.6 یا Canon EF 100-400mm در f/4.5-5.6 را امتحان بکنید .

قشنگ یی عکاسی پرتره این است که آن را می توان با طیف وسیع ی از لنزهای مختلف برای ثبت انواع پرتره های مختلف با موفق یت انجام داد. گفته می شود که با کیفیت ترین لنزهای پرتره به طور کلی لنزهایی با فواصل کانونی ثابت عمق میدان کم می باشند . لنز ثابت ۳۵ میلی متری یا ۵۰ میلی متری مورد مناسبی است چون محیط کافی برای گنجاندن کمی از پس زمینه یا محیط در تصویر را دارد، و با این حال سوژه را نقطه کانونی اصلی عکس می نماید . عمق میدان کم همچنین از این جهت با اهمیت است که فوکوس را حتی بیشتر بر روی چشم های سوژه شما می آورد. لنزی با دیافراگم های بازی چون f/1.2 یا f/2، با عمق میدان کمی که ارائه می دهد، به شما یاری خواهد کرد تا عکسهایی ایجاد بکنید که چشم های سوژه شما در فوکوس شارپ باشند، در حالی که بقیه چهره سوژه پس زمینه به نرمی تار شده باشند. جهت به دست آوردن چنین پرتره هایی Canon EF 50mm در f/1.2 یا Nikon AF-S 58mm در f/1.4 را تست بکنید .

مهم ترین بخش عکاسی از غذا ها جزئیات است. اگر یک قطعه کوچک از میوه یا یک شاخه کوچک از چاشنی در جای درست نباشد، می تواند کل تصویر را خراب نماید . و برترین لنز جهت استفاده در زمان فوکوس بر روی جزئیات، یک لنز ماکرو با عمق میدان کم است. یک لنز ماکرو توانایی فوکوس کردن بر روی جزئیات کوچکی را دارد که لنز واید، ثابت، یا زوم نمی تواند آنها را ثبت نماید . عمق میدان کم فوکوس را بر روی جزئیات کوچک عکس خواهد آورد، درک و قدردانی از مواد غذایی لذیذ را جهت بیننده آسان تر می نماید . برای به دست آوردن عکس زیبا های کلوزآپ واقعی، Canon EF 100mm در f/2.8 یا Nikon 105mm در f/2.8 را امتحان بکنید . برای ارتقا ثبات، مصرف از یک سه پایه در وقت عکاسی با یک لنز ماکرو را به یاد داشته باشید.

حقیقت این است که چنانچه از مراسم عروسی عکس زیبا می گیرید، هرگز نمی توانید لنزهای کافی داشته باشید. اما چند لنز ویِژگزینشه هستند که به شما کمک خواهند کرد تا گالری عکس زیبا باورنکردنی جهت زوج خوشبخت ایجاد بکنید تا همیشه آن را به یاد داشته باشند. لنز ثابت ۵۰ میلی متری یا ۸۵ میلی متری، مانند Canon EF 85mm در f/1.2 یا Nikon AF-S Nikkor 85mm در f/1.4، برای پرتره های خانوادگی عالی است – وقتی که عروس و داماد با مادر، پدر خواهرها و برادرهای ژست می گیرند. وقت ی که تصاویر بعدا به صورت گالری نمایش داده شوند، مصرف از لنز ثابت یکسان برای تمام پرتره های خانوادگی، ظاهر یکنواخت تری ایجاد خواهد کرد. یک لنز واید هم جهت پرتره های گروهی بزرگ، عکس جالب هایی از لوکیشن برای ثبت تصاویر رقص تصادفی و بی هوا (کاندید) در انتها شب بسیار زیاد با اهمیت زیاد است. لنزی با محدوده عریض تر هم جهت پارت هایی از مراسم عروسی که کمتر برنامـه ریزی شده اند، زمان ی که شما بایستی زود فکر کرده واکنش نشان دهید یک ناحیه تعیین شده جهت عکـس گرفتن از آن ندارید، ایده بهتر ی است. Nikon 24-70mm در f/2.8 Canon EF 24-70mm متری در f/2.8 هر دو مورد های فوق العاده ای هستند چون محدوده فاصله کانونی عریض، و همچنین عمق میدان کمی دارند. اینها هر دو لنزهای خوب ی جهت مصرف روزمره در هر موقعیتی هستند .

پس دفعه بعد که دارید جهت عکاسی آماده می شوید، نپرهزینه نباشید که باید از کدام لنز استفاده بکنید . خیلی مهم ترین چیز این است که کاری بکنید لنز شما برای شما خوب عمل نماید .

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان