قواعد پذیرفتن روایات در مذهب شیعه

IMG 5460 قواعد پذیرفتن روایات در مذهب شیعه

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) – حضرت آیت‌الله العظمی صافی به پرسشی در مورد قواعد پذیرفتن روایات در مذهب شیعه پاسخ گفته می باشد.
به به گفته شفقنا متن پرسش مطرح شده وپاسخ آن مرجع تقلید شیعیان بدین شرح می باشد:

س. شیعه، روایات کسى که امامى از ائمه‌شان را قبول نداشته باشد ردّ مى‌کنند و همچنین روایات اصحاب را به همین خاطر قبول ندارند، امّا روایات مثل فطحیه، واقفیه و همچنین ناووسیه را که امامت برخى از ائمه را قبول ندارند، مورد اعتماد قرار مى‌دهند!

ج. در نقل حدیث از پیغمبر اکرم‌(ص) ، شیعه بر اساس استوارترین ضوابط عقلی و همچنین عرفی عمل می‌نمایند و همچنین چنان نیست که تو می‌گویید.

شیعه حدیثی را که ازطریق صحابه، یعنی به اسناد متصل به صحابه از شخص حضرت رسول‌(ص) باشد، در صورتی که آن هم صحابی نقطه‌ضعفی که پیش عقلا از مثل او سلب اعتماد می‌می شود نداشته باشد، آن هم را می‌پذیرند و همچنین به آن هم عمل می‌کنند.

در تاریخ، حدیث و همچنین سیره همه ازنظر شیعه تحت شرایط مقبول در صورتی که از اهل‌سنّت باشد قبول می‌نمایند، البته خصایص و همچنین مقام عصمت و همچنین امامت ائمه‌(علیهم‌السلام) و همچنین علم آنها را جهت احدی غیر از آنها قائل نیستند و همچنین همین‌روش هوایی و همچنین گزاف هر صحابی را عادل نمی‌دانند و همچنین شعار بی‌دلیل و همچنین غیرمنطقی «الصّحابه کُلُّهُم عُدولٌ» تو را سر نمی‌دهند.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

قواعد پذیرفتن روایات در مذهب شیعه در تاریخ ۱۴ May 2016 | 12:54 am نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان