فهیم در جلسه نقد و همچنین بررسی کردن «کوچه بی‌نام»: بعضی از فیلم دیدنی و جذاب‌ها به ورطه خواهر فروشی افتادند

فهیم در جلسه نقد و همچنین بررسی کردن «کوچه بی‌نام»: بعضی از فیلم دیدنی و جذاب‌ها به ورطه خواهر فروشی افتادند

|فهیم در جلسه نقد و همچنین بررسی کردن «کوچه بی‌نام»: بعضی از فیلم دیدنی و جذاب‌ها به ورطه خواهر فروشی افتادند از مسیح داراب|

صدای شیعه: هفتاد و همچنین ششمین برنامه جذاب و جالب و خوب سینماروایت به دیدن کردن و نمایش و همچنین نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب سینمایی «کوچه بی‌نام» ساخته هاتف علیمردانی پرداخت.

«سینما روایت» در حالی نخستین برنامه جذاب و جالب و خوب سال شمسی جاری خود را آغاز کرد که در اولین جلسه، استقبال چشمگیری از برنامه جذاب و جالب و خوب صورت گرفت، به گونه‌ای که دست اندرکاران آن مراسم مجبور به بهره بری و استفاده از سالن اصلی مجموعه اسوه شدند تا خیل مخاطبین دچار مشکل نشوند.

نشست نقد و همچنین بررسی کردن «کوچه بی‌نام» با حضور «محمدتقی فهیم» و همچنین «جبار آذین» از منتقدین سینما و همچنین «رسول شادمانی» مجری در حالی برگزار شد که بر خلاف توافق قبلی، هاتف علیمردانی و همچنین منصور لشگری قوچانی در جلسه حاضر نشدند.

فیلم دیدنی و جذاب در راستای فیلم دیدنی و جذاب‌های افراطی به موضوعات فرهنگی و اجتماعی ساخته شده
در ابتدای بحث «محمد تقی فهیم» گفت: آن فیلم دیدنی و جذاب شامل تولیداتی می باشد که سینمای ایران در مقطعی، گرایش افراطی به سمت طرح و همچنین دیدن کردن و نمایش موضوعات فرهنگی و اجتماعی با پایان بندی‌های باز داشته می باشد و همچنین فیلمساز سعی کرده در آن فیلم دیدنی و جذاب پایان باسمه‌ای رضایت آمیزی را رقم بزند. سینمای ایران سه دوره شاهد تولید انبوهی از فیلم دیدنی و جذاب‌هایی با گرایش فرهنگی و اجتماعی بود.

فیلم دیدنی و جذاب مخاطب را به لحاظ عاطفی درگیرمی کند نه فکر کردن و اندیشیدن
او همچنین افزود: فیلم دیدنی و جذاب نکاتی در قسمت و بخش «موضوع» و همچنین «مضمون» و همچنین همچنین اِلمان‌هایی در قسمت و بخش فرم و همچنین ساختار دارد که مخاطب خودش را درگیر می‌کند. بنابراین قبل از آنکه فیلم دیدنی و جذاب بتواند مخاطب را به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن بیندازد اکثرا و بیشتر تلاش دارد از طریق عاطفی، مخاطبش را جذب کند.

فیلم دیدنی و جذاب شامل قصه کاملی نیست
آن منتقد سینمایی با گفتن آنکه فیلم دیدنی و جذاب «کوچه بی‌نام» مقدمه کوتاهی دارد تصریح کرد: هرچند که معتقدم کلیت اثر می‌تواند مقدمه چند فیلم دیدنی و جذاب دیگر باشد ضمن آنکه فیلم دیدنی و جذاب به تنهایی شامل قصه کاملی نیست. از سوی دیگر، فیلم دیدنی و جذاب خیلی زود از مقدمه عبور می‌کند و همچنین قلابش تماشاگر را جذب می‌کند به گونه‌ای که ما در فیلم دیدنی و جذاب شاهد دو سقوط در فیلم دیدنی و جذاب هستیم یکی سقوط بچه در چاه و همچنین غیره ای سقوط هواپیما. لذا با آن دو سقوط و همچنین با آن دو نقطه عطف مهم، فیلمساز توانسته تماشاگر را به فضای تعلیق آمیز وارد کند و همچنین او را تا آخر نگه دارد. ولی باید توجه داشت نقطه‌ای که ما از سینمای فرهنگی و اجتماعی انتظار داریم که همانا جذب تماشاگر و همچنین تلنگر به اندیشه مخاطب می باشد را در فیلم دیدنی و جذاب نمی‌بینیم.

شخصیت‌ها متحول نمی‌شوند
محمد تقی فهیم اضافه کرد: ما در فیلم دیدنی و جذاب با حاجی مهدی (با بازی فرهاد اصلانی) روبرو هستیم که یک آدم مذهبی می باشد که در قبل اشتباهات و همچنین انحرافاتی داشته می باشد، آدم منفعلی بوده ولی باید توجه داشت در ‌‌نهایت آدم خوبی می باشد ولی باید توجه داشت آدم خوب بودن کفایت نمی‌کند. فیلم دیدنی و جذاب به صرف آنکه یک رویکرد واقعیت گرایانه داشته باشد کافی نیست بلکه فیلم دیدنی و جذاب به درامی مستلزم و نیاز دارد که به تحول شخصیت‌ها منجر می شود.
 

بعضی فیلم دیدنی و جذاب‌ها به ورطه خواهر فروشی افتادند!
فهیم اظهار داشت: متاسفانه اغلب فیلم دیدنی و جذاب‌های فرهنگی و اجتماعی ما به ورطه‌ای افتاده‌اند که یک سینمای فقیرانه، ناقص و همچنین بدون قصه را شکل می‌دهد که گویا تنها و فقط چند جمله به ظاهر فاخر دارند. همین هم اکنون در اکران، فیلم دیدنی و جذاب‌هایی داریم که به ورطه خواهر فروشی افتاده‌اند! یک موقع غیرت آن مملکت طوری بود که «قیصر‌ها» در سینما ظهور می‌کردند و همچنین انتقام تجاوز به خواهرانشان را می‌گرفتند، ولی باید توجه داشت امروز در سینمای فرهنگی و اجتماعی ما، خواهرانشان را می‌فروشند و همچنین از مادر‌هایشان به عنوان جاسازی مواد اعتیاد آور و مخدر بهره بری و استفاده می‌کنند!

علیمردانی توانایی ساخت یک اثر سروپا را دارد ولی باید توجه داشت در مضمون ضعیف می باشد
او همچنین افزود: آقای علیمردانی فیلمساز نوجویی می باشد که توانایی ساخت یک اثر خوب را دارد ولی باید توجه داشت در بحث مضمون به سمتی غلتیده می باشد که فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کند همه معظلات و مسائل و مشکلات در خانواده‌های مذهبی می باشد. در حالی که بایستی و حتما بدانیم بیشترین آمار «اعتیاد و همچنین فساد» در اقشار مرفه جامعه می باشد ولی باید توجه داشت فیلمساز هنگام و زمانی که می‌خواهد به سمت گفتن آن نوع موضوعات برود یک خانواده فقیر را پیدا می‌کند و همچنین تا جایی که اقتدار و قدرت داشته باشد آن هم را له می‌کند. امروزه فیلمسازان ما به سمت «سنت» می‌روند و همچنین تصور می‌کنند آنانند که بایستی و حتما ادامه دهنده جریان فیلمفارسی و همچنین جریان مبارزه سنت و همچنین مدرنیته باشند! فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنند زیرا و به درستی که سینما بر اساس کهن الگوی قدیمی و همچنین عقب ماندگی کاراکترهای مذهبی استوار می باشد بلافاصله همه قواعد ارسطو را در درام کنار می‌گذارند و همچنین به بحث سنت می‌پردازند در حالی که اینگونه نیست.

بررسی در آن نوع فیلم دیدنی و جذاب‌ها خیلی زیاد ضروری می باشد
آن منتقد گفت: نباید انتظار داشته باشیم که فیلمسازان ما به سمت مذهب نروند زیرا و به درستی که ما یک کشور مذهبی هستیم ولی باید توجه داشت منصف بودن فیلمساز در طرح آن نوع مضامین مهم می باشد. ضمن آنکه بررسی در آن نوع فیلم دیدنی و جذاب‌ها امر خیلی زیاد ضروری می باشد.

نباید سطحی‌ترین کاراکتر‌ها «مذهبی» نشان داده شوند
او همچنین ادامه داد: ما در فیلم دیدنی و جذاب کوچه بی‌نام شاهد خانواده‌ای هستیم که همه اشخاص آن هم به لحاظ شخصیتی تخت خواهند بود یعنی بخشی «سیاه» و همچنین بخشی دیگر «سفید» خواهند بود. بخشی در مفاسد اسیر شدند و همچنین بخشی تلاش دارند در دایره سنت و همچنین مسائل ظاهری مذهبی دست و همچنین پا بزنند به عبارت بهتر، شخصیت‌ها شناسنامه ندارند. بنابراین نباید بدون شناخت مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری و همچنین بررسی، آدم‌هایی را دستمایه فیلم دیدنی و جذاب قرار داد که شامل ویژگی‌های مذهبی خواهند بود.

کشور ما در زمانی که جهان مدعی بود دوران مذهب به پایان رسیده، انقلابی با رویکرد مذهبی انجام داد که حتی بر روی منطقه نیز تاثیرگذار بوده می باشد. لذا مذهبی که آن همه اقتدار و قدرت دارد چگونه و چطوری بایستی و حتما سطحی‌ترین کاراکترهای سینمایی‌اش، مذهبی باشند! چرا ما نباید فیلم دیدنی و جذاب‌هایی داشته باشیم تا نمایندگان تفکرات مذهبی در فیلم دیدنی و جذاب‌ها حضور داشته باشد؟

«کوچه بی‌نام» مقبول‌ترین فیلم دیدنی و جذاب هاتف علیمردانی می باشد
در ادامه «جبار آذین» منتقد دیگر آن برنامه جذاب و جالب و خوب «کوچه بی‌نام» را در میان آثار علیمردانی مقبول‌تر دانست و همچنین گفت: به نظر می‌رسد آقای هاتف علیمردانی به عنوان یک فیلمساز نواندیش و همچنین تجربه گرا، مسیر خوب و همچنین رو به جلویی را در سینما طی کرده و همچنین فیلم دیدنی و جذاب‌های ایشان گام به گام از حرفه‌ای شدن او حکایت می‌کنند. شاید بتوان گفت فیلم دیدنی و جذاب «کوچه بی‌نام» مقبول‌ترین فیلم دیدنی و جذاب ایشان محسوب می‌می شود.

ملودرامی شکل نگرفته می باشد
او همچنین با گفتن آنکه «کوچه بی‌نام» قرار بوده یک ملودرام فرهنگی و اجتماعی و همچنین خانوادگی باشد ولی باید توجه داشت اینگونه در نیامده می باشد تصریح کرد: جهت ساخته یا ایجاد ملودرام، ملزوماتی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد ولی باید توجه داشت زیرا و به درستی که آن فیلم دیدنی و جذاب، قصه پرداخت شده‌ای ندارد و همچنین شخصیت‌ها پردازش درستی ندارند و همچنین قصه به سامان نمی‌رسد بنابراین ملودرام هم شکل نمی‌گیرد و همچنین در پس نتیجه آن می شود که، مخاطب نیز نمی‌تواند با خانواده فیلم دیدنی و جذاب ارتباط مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را برقرار کند.

فیلم دیدنی و جذاب نه ملودرام می باشد نه اثر فرهنگی و اجتماعی
آن منتقد ادامه داد: متاسفانه در فیلم دیدنی و جذاب اصلا شخصیتی وجود ندارد و همچنین تنها فردی که روی شخصیت آن هم قدری کار شده حاج مهدی می باشد. حتی در مورد فروغ و همچنین احترام که جای کار بیشتری می‌طلبیده تا بتوانند قطب‌های درام را شکل ببخشند کم کاری نشده می باشد. بنابراین به آن فیلم دیدنی و جذاب نه می‌قدرت عنوان ملودرام نه فیلم دیدنی و جذاب خانوادگی و همچنین نه حتی یک اثر فرهنگی و اجتماعی – با تمام آن ویژگی‌هایی که آن موارد دارند – خطاب کرد.
به گفته جبار آذین، فیلم دیدنی و جذاب در حالی جهت گفتن حرف‌هایش از قصه یک خانواده سنتی بهره گرفته که حتی نتوانسته به خوبی قصه را پرداخت کند.

بازی‌ها، میزانسن و همچنین صحنه آرایی فیلم دیدنی و جذاب خوب می باشد
آذین با گفتن آنکه فیلم دیدنی و جذاب «کوچه بی‌نام» معظلات و مسائل و مشکلات پرداختی بسیاری دارد و همچنین آنجایی که قرار می باشد به آیین‌ها وسنت‌های آن خانواده بپردازد به سرعت عبور می‌کند اظهار داشت: کارگردان با وجودی که تلاش بسیاری کرده جهت آنکه آن فیلم دیدنی و جذاب حرفه‌ای‌تر باشد ولی باید توجه داشت در ساخت فیلمی در قالب ژانر فرهنگی و اجتماعی و همچنین خانوادگی ناموفق عمل کرده می باشد ولی باید توجه داشت در قسمت و بخش‌هایی از فیلم دیدنی و جذاب همچون گرفتن بازیهای خوب، میزانسن و همچنین صحنه آرایی‌ها، خیلی زیاد موفق بوده می باشد.
فیلمسازان به فرهنگ و همچنین اعتقادهای جامعه احترام بگذارد
جبارآذین به عنوان نقطه پایانی آن نشست اظهار داشت: ما در میان فیلمسازان کشور جوانان مستعد کم نداریم شامل آقای علیمردانی که توانایی آن را دارد که فیلم دیدنی و جذاب‌های خوب فرهنگی و اجتماعی بسازد به شرطی که از کار‌شناسان فرهنگی و اجتماعی بهره‌مند می شود و همچنین به فرهنگ و همچنین اعتقادهای جامعه احترام بگذارد.
«
کوچه بی‌نام» فیلمی معمولی ولی باید توجه داشت سوار بر کلیشه
محمد تقی فهیم هم به عنوان نقطه پایانی گفت: فیلم دیدنی و جذاب «کوچه بی‌نام» یک فیلم دیدنی و جذاب معمولی در انعکاس بخشی از واقعیت‌های جامعه می باشد ولی باید توجه داشت فیلمساز از آنکه چگونه واقعیت را تغییر پیدا کردن به واقعیت و حقیقت کند کاملا مضر و همچنین بد بهره بری و استفاده کرده و همچنین بر کلیشه دائمی سینمای ایران مبنی براینکه پدیده‌های منفور در حول وحوش خانواده‌های مذهبی می باشد سوار شده می باشد.

رسول شادمانی نیز در خاتمه از اکران و همچنین نقد و همچنین بررسی کردن فیلم دیدنی و جذاب «ایستاده درغبار» در برنامه جذاب و جالب و خوب هفته بعدی «سینماروایت» خبر داد.
هفتاد و همچنین ششمین برنامه جذاب و جالب و خوب «سینماروایت» یکشنبه ۲۹ فروردین در مجتمع فرهنگی اسوه برگزار شد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام

فهیم در جلسه نقد و همچنین بررسی کردن «کوچه بی‌نام»: بعضی از فیلم دیدنی و جذاب‌ها به ورطه خواهر فروشی افتادند در تاریخ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان