شیخ العراقین یا وصی امیر کبیر :حکم کردن بین شاه وفرد عادی فرقی ندارد

قضاوت شیخ العراقین یا وصی امیر کبیر :حکم کردن بین شاه وفرد عادی فرقی ندارد

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -شیخ العراقین خیلی زیاد متشرع و همچنین محکم و همچنین از نظر علمی ملای درجه اول بود. او همچنین در منصب قضا هرگز تحت تأثیر شخصیت و همچنین مقام دنیوی اشخاص قرار نمی گرفت. امیرکبیر، شیخ العراقین را وصی خودش قرار داد. هنگام و زمانی که امیرکبیر کشته شد، تولیت مدرسه و همچنین مسجد ترک های تهران – که از اوقاف امیر بود – به شیخ العراقین رسید. هنگام و زمانی که میرزا آقا خان نوری روی کار آمد، اراده و تصمیم راسخ گرفت نام خودش را بر مدرسه و همچنین مسجد ترک ها قرار دهد. شیخ العراقین که وصی امیرکبیر بود، در آن جهت با آقاخان اختلاف پیدا کرد و همچنین سرانجام طرفین مصالحه کردند که مدرسه و همچنین مسجد به نام وصی امیر یعنی شیخ العراقین باشد.

آن هم روش که گفته شد، شیخ العراقین تسلیم عناوین و همچنین القاب نمی شد. حتّی در صورتی که ناصرالدین شاه هم با کسی اختلاف ملکی پیدا می کرد و همچنین به او همچنین رفت و آمد و مراجعه می نمود، مطابق شرع حکم می کرد، لذا ناصرالدین شاه مترصد فرصتی جهت دور کردن شیخ العراقین از مرکز حکومت بود.

شخص اقتدار و قدرت مندی بعضی از املاک امیرکبیر در عتبات را تصرف کرده بود و همچنین زیرا و به درستی که شیخ العراقین توانایی بازپس گیری املاک را نداشت، نامه ای به شاه نوشت و همچنین از او استمداد کرد.

اطرافیان شاه گفتند که الآن فرصت خوبی می باشد که تو شیخ العراقین را جهت رسیدگی املاک به عتبات بفرستید.[۱]

ناصرالدین شاه در سال شمسی ۱۲۸۷ سفری به عتبات رفت و همچنین در کربلا قبر آشیخ عبدالحسین شیخ العراقین را زیارت کرد. او همچنین در سفرنامه اش به آن مطلب اشاره کرده و همچنین نوشته: «سر قبر شیخ عبدالحسین که از طرف ما متصدی رسیدگی به املاک عتبات شده بود، رفتم و همچنین فاتحه خواندم».

انتخاب شفقنا از وبسایت و مرکز خبرهای جدید حضرت آیت الله شبیری زنجانی

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

شیخ العراقین یا وصی امیر کبیر :حکم کردن بین شاه وفرد عادی فرقی ندارد در تاریخ ۲۰ April 2016 | 10:50 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn