شیخ العراقین یا وصی امیر کبیر :حکم کردن بین شاه وفرد عادی فرقی ندارد

قضاوت شیخ العراقین یا وصی امیر کبیر :حکم کردن بین شاه وفرد عادی فرقی ندارد

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -شیخ العراقین خیلی زیاد متشرع و همچنین محکم و همچنین از نظر علمی ملای درجه اول بود. او همچنین در منصب قضا هرگز تحت تأثیر شخصیت و همچنین مقام دنیوی اشخاص قرار نمی گرفت. امیرکبیر، شیخ العراقین را وصی خودش قرار داد. هنگام و زمانی که امیرکبیر کشته شد، تولیت مدرسه و همچنین مسجد ترک های تهران – که از اوقاف امیر بود – به شیخ العراقین رسید. هنگام و زمانی که میرزا آقا خان نوری روی کار آمد، اراده و تصمیم راسخ گرفت نام خودش را بر مدرسه و همچنین مسجد ترک ها قرار دهد. شیخ العراقین که وصی امیرکبیر بود، در آن جهت با آقاخان اختلاف پیدا کرد و همچنین سرانجام طرفین مصالحه کردند که مدرسه و همچنین مسجد به نام وصی امیر یعنی شیخ العراقین باشد.

آن هم روش که گفته شد، شیخ العراقین تسلیم عناوین و همچنین القاب نمی شد. حتّی در صورتی که ناصرالدین شاه هم با کسی اختلاف ملکی پیدا می کرد و همچنین به او همچنین رفت و آمد و مراجعه می نمود، مطابق شرع حکم می کرد، لذا ناصرالدین شاه مترصد فرصتی جهت دور کردن شیخ العراقین از مرکز حکومت بود.

شخص اقتدار و قدرت مندی بعضی از املاک امیرکبیر در عتبات را تصرف کرده بود و همچنین زیرا و به درستی که شیخ العراقین توانایی بازپس گیری املاک را نداشت، نامه ای به شاه نوشت و همچنین از او استمداد کرد.

اطرافیان شاه گفتند که الآن فرصت خوبی می باشد که تو شیخ العراقین را جهت رسیدگی املاک به عتبات بفرستید.[۱]

ناصرالدین شاه در سال شمسی ۱۲۸۷ سفری به عتبات رفت و همچنین در کربلا قبر آشیخ عبدالحسین شیخ العراقین را زیارت کرد. او همچنین در سفرنامه اش به آن مطلب اشاره کرده و همچنین نوشته: «سر قبر شیخ عبدالحسین که از طرف ما متصدی رسیدگی به املاک عتبات شده بود، رفتم و همچنین فاتحه خواندم».

انتخاب شفقنا از وبسایت و مرکز خبرهای جدید حضرت آیت الله شبیری زنجانی

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

شیخ العراقین یا وصی امیر کبیر :حکم کردن بین شاه وفرد عادی فرقی ندارد در تاریخ ۲۰ April 2016 | 10:50 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان