شهید «مصطفی بدرالدین»؛ از اسارت در کویت تا شهادت در دمشق

شهید «مصطفی بدرالدین»؛ از اسارت در کویت تا شهادت در دمشق

|شهید «مصطفی بدرالدین»؛ از اسارت در کویت تا شهادت در دمشق از مسیح داراب|

صدای شیعه به نقل از المیادین: گروه و حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای از شهادت یکی از فرماندهان نظامی ارشد خود به نام «مصطفی بدرالدین» خبر داد.

طبق اعلام گروه و حزب الله لبنان شهید بدرالدین که به «ذوالفقار» ملقب می باشد بر اثر وقوع انفجار مهیب در نزدیکی فرودگاه بین المللی دمشق به شهادت رسیده می باشد.

گروه و حزب الله لبنان با نشر خبر شهادت آن فرمانده نظامی برجسته خود، جهت اولین بار تصویر جدیدی از او همچنین نشر یافته شده کرد. آن در حالی می باشد که آخرین تصاویری که از شهید بدرالدین در دست بود، بسته ای از تصاویر قدیمی مرتبط به دهه ۸۰ بودند.

اقدام گروه و حزب الله لبنان در نشر تصویر جدیدی از شهید بدرالدین یادآور رویدادی مشابه در سال شمسی ۲۰۰۸ بود؛ زمانی که گروه و حزب الله بعد از شهادت «حاج عماد مغنیه» در دمشق تصویر جدیدی از او همچنین را نشر یافته شده کرد.

«مصطفی بدرالدین» از فرماندهان ارشد گروه و حزب الله لبنان در سال شمسی ۱۹۶۱ چشم به جهان گشود. او از آن هم دوران ابتدایی پیوستنش به جبهه مقاومت در لبنان سرسختانه به مقابله با جبهه مقابل یعنی رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی پرداخت.

بعد از اشغال کویت توسط صدام معدوم، تَنی چند از افراد مقاومت شامل شهید «مصطفی بدرالدین» در زندان کویت گرفتار شدند. او همچنین از سال شمسی ۱۹۸۳ تا اوایل سال شمسی ۱۹۹۰ در زندان کویت اسیر بود.

شهید بدرالدین پس پایان دوران اسارت و همچنین آزادی از زندان کویت بار دیگر به لبنان بازگشت تا در جبهه نبرد حق علیه باطل نقش آفرینی کند. او همچنین نیت و اراده داشت تا بعد از آزادی از زندان کویت فرماندهی نیروهایی را که جهت آزدسازی جنوب لبنان از اشغال صهیونیستها آموزش می دیدند، بر عهده گیرد.

شهید بدرالدین شامل شخصیت های برجسته مقاومت اسلامی لبنان بود که طی سالیان دراز گویی که در سایه زندگی می کرد و همچنین روایت های بسیاری در خصوص او نقل می شُد؛ بدون آنکه هیچگونه حضور علنی داشته باشد.

از آنجایی که آن شهید مقاومت به دلیل رشادت های خود در نبرد با صهیونیستها همواره مغضوب آنها و همچنین حامیانشان بود، دادگاه بین المللی مسئول رسیدگی به پرونده ترور «رفیق الحریری» تحت فشارهای آمریکایی ـ صهیونیستی او همچنین را متهم به دست داشتن در آن ترور کرد.

گروه و حزب الله لبنان بعد از متهم شدن «مصطفی بدرالدین» به دست داشتن در ترور «رفیق الحریری» با صدور بیانیه ای هرگونه ارتباط او همچنین با آن حادثه را قویا رد کرد.

اطلاعات در خصوص شهید «مصطفی بدرالدین» معروف به «ذوالفقار» خیلی زیاد کم می باشد ولی باید توجه داشت بر اساس همین اطلاعات کمی نیز که در دست می باشد بایستی و حتما گفت که او همچنین برادر همسر شهید «حاج عماد مغنیه» بود.

شهید بدرالدین از زمان آغاز جنگ علیه سوریه همواره به صورت گسترده در حال رفت و همچنین آمد به آن کشور بود. او همچنین در طول زندگی سرشار از مجاهدت هایش در مسیر مقاومت چه در سوریه و همچنین چه در لبنان، مسئولیت چندین پرونده مرتبط به بحران سوریه را بر عهده داشت.

گروه و حزب الله لبنان در خصوص آن شهید مقاومت تصریح می کند: او همچنین همواره از سوی دستگاه های اطلاعاتی رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی و همچنین آمریکا تحت تعقیب بوده و همچنین بارها نیز هدف ترور قرار گرفت ولی باید توجه داشت جان سالم به در برد.

«انیس نقاش» مسئول مرکز مطالعات و همچنین پژوهش‌های راهبردی «الامان» در خصوص شهید بدرالدین می گوید: نام مصطفی بدرالدین همواره با اقدامات محور مقاومت و همچنین گروه و حزب‌الله لبنان عجین بوده و همچنین او همچنین موقعیت قابل احترام و همچنین ویژه ای از سوی هواداران گروه و حزب‌الله داشته می باشد، از آن‌ رو تخریب آن وجهه، هدفی مهم جهت دشمن به شمار می‌رود.

او همچنین همچنین می افزاید: بدرالدین هدفی گران‌بها و همچنین تحت تعقیب جهت رژیم اسرائیل می باشد.

«مصطفی بدرالدین» معروف به «ذوالفقار» سرانجام بر اثر وقوع انفجار در یکی از مراکز وابسته به گروه و حزب الله لبنان در نزدیکی فرودگاه بین المللی دمشق به شهادت رسید.

با وجود آنکه گروه و حزب الله لبنان در بیانیه خود هیچ اسمی از رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی به عنوان عامل آن انفجار به میان نیاورده می باشد ولی باید توجه داشت رسانه های آن رژیم مدعی شده اند که او همچنین در حملات جنگنده های صهیونیستی به شهادت رسیده می باشد.

رسانه های صهیونیستی تلاش می کنند تا شهادت «مصطفی بدرالدین» را به عنوان دستاوردی جهت آن رژیم معرفی کنند. هرچند ممکن می باشد که آن فرد در حملات رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی به شهادت رسیده باشد ولی باید توجه داشت گروه و حزب الله لبنان اعلام کرده که نتایج تحقیقات خود در آن خصوص را به زودی نشر یافته شده می کند.

انتهای پیام

شهید «مصطفی بدرالدین»؛ از اسارت در کویت تا شهادت در دمشق در تاریخ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان