سخنان مهم نماینده حضرت آیت الله سیستانی در جشنواره بهار شهادت در کربلا: لزوم تبیین واقعیت و حقیقت تحولات عراق و همچنین تقویت تجربه رویارویی با گروههای تکفیری

هئشل سخنان مهم نماینده حضرت آیت الله سیستانی در جشنواره بهار شهادت در کربلا: لزوم تبیین واقعیت و حقیقت تحولات عراق و همچنین تقویت تجربه رویارویی با گروههای تکفیری

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی در کربلا گفت: ماهیت چالش ها و همچنین فتنه هایی که کشور عراق و همچنین جهان اسلام در حال گذر از آن هم می باشد هرچند که در ظاهر به ویژگی خشونت های خونبار از انفجار، بریدن سرها، ربایش و همچنین آوارگی متصف باشد ولی باید توجه داشت افراط، تکفیر و همچنین فساد عقلی، فکری و همچنین فرهنگی، بزرگترین چالشی می باشد که بایستی و حتما در دیدگاه، عمل، اندیشه و همچنین رسانه به آن هم توجه کرد.

به نقل از شفقنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی «الکفیل» حجت الاسلام و همچنین المسلمین شیخ عبدالمهدی الکربلایی که در مراسم افتتاحیه جشنواره فرهنگی بهار شهادت در حرم مطهر امام و پیشوا حسین(ع) سخن می گفت، اظهار کرد: نبرد امام و پیشوا حسین(ع)، نبرد رسیدن به بصیرت نافذ  و همچنین چشم انداز روشن و همچنین آگاهانه مسائل بود که هوی و همچنین هوس های سیاسی و همچنین عبادت دنیا و همچنین طاغوت باعث دور شدن آن هم از دل ها شده بود. نبرد اتخاذ موضع شجاعه ای می باشد که تردید به آن هم راه ندارد. نبرد رسانه صادقی می باشد که واقعیت و حقیقت جعل و همچنین گمراهی مدعیان اسلام را فاش می کند.

کربلایی گفتن کرد: امروز بین عکسی از اسلام تحریف شده و همچنین مسخ شده زندگی می کنیم که از سوی مدارس، دانشسراها و همچنین روش های آموزشی شامل عناوین دینی پر زرق و همچنین برق  و همچنین بوق های رسانه ای ارائه شده اند؛ رسانه هایی که در دل های فریفته شدگان آن روش ها نفوذ کرده اند و همچنین تصور می کنند که  جانشین خداوند بر روی زمین خواهند بود.  چنین اندیشه و همچنین رسانه ای را اموالی تقویت می کنند که می بایست جهت آبادانی سرزمین اسلام و همچنین بیداری شهروندان و مردم شهر آن هم هزینه می شد. چنین رسانه ها و همچنین اندیشه ای روش کشتن و قتل و همچنین خونریزی را در هر مکانی از زمین گسترده خداوند تبارک و تعالی تقویت می کند. امروز نبرد واقعی نبرد بین چنین اسلام تحریف شده و همچنین بین افرادی می باشد که نماینده اسلام ناب محمدی و همچنین جوهر فطرت اسلامی و همچنین دعوت به همزیستی مبتنی بر احترام متقابل با هردیدگاهی خواهند بود.

نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی در کربلا با اشاره به آنکه مدرسه تکفیر و همچنین افراط  توانسته می باشد همزیستی مسالمت آمیز بین مسلمانان را تهدید کند و همچنین حتی فرهنگ توحش، کشتن و قتل و همچنین نقض آبرو را به مشخصه بارزی در  صفحات شبکه های فرهنگی و اجتماعی و همچنین رسانه های فرهنگ سازی جمعی اسلامی تغییر پیدا کردن کند، افزود: از همین منظر یکی از گروههای تکفیری فیلمی پخش می کند که در ان دهها نوجوان ده ساله از کشورهای اسلامی و همچنین غیر اسلامی در حال یادگیری قرآن خواهند بود سپس استاد آنها از منبر بالامی رود و همچنین به آنها می گوید جایزه نوجوانانی که مقام اول را به دست آورند، آن می باشد که با دست خود می توانند اسرای مسلمان که به دست تکفیری ها افتاده می باشد را بکشند و همچنین بعضی از آن کودکانی که چنین توهمی به انها شده می باشد که با آن کشتن و قتل در رسیدن به بهشت از دیگران سبقت می گیرند، جهت کشتن اسرا با یکدیگر به رقابت می پردازند.

او همچنین با گفتن آنکه هیمنه روش افراط و همچنین تکفیر  و همچنین بهره برداری دشمنان  اسلام از آن هم باعث تاسیس گروههایی به هدف ضربه زدن به اسلام شده  و همچنین باعث شده می باشد تا سرزمین ها و همچنین کشورهای اسلامی را خونریز تر ببینیم  که اکثرا و بیشتر در راه نقض آبرو و همچنین سلب دارایی ها تلاش می کنند؛ ادامه داد: دشمنان اسلام جهت اجرای نقشه های خود به هدف آنکه به اسلام از داخل ضربه بزنند، از چنین گروههای افراطی بهره برداری می کنند. عراق امروز اکثرا و بیشتر از دائما به استقبال عمیق تر و همچنین گسترده تر پیروان مذاهب اسلامی از یکدیگر بویژه صاحبان اندیشه دینی، اصحاب رسانه و همچنین اندیشمندان نیازدارد. بایستی و حتما دور هم جمع شویم و همچنین تامل کنیم که از سیطره آن نیروهای تکفیری بر پتانسییل ها  ظرفیت های اسلام و همچنین مسلمانان چه چیزی عایدمان شده می باشد.

او همچنین در ادامه با اشاره به آنکه یکی از درس های مهم امام و پیشوا حسین(ع) استقبال از دیگران با وابستگی ها و همچنین اعتقادات متنوع و گوناگون و مختلف و همچنین دعوت از انها به پیروی از حق بعد از تشریح حقایق و همچنین تمایز ان از سخنان بیهوده و همچنین ارجیف می باشد، گفت: عراق امروز به دو امر مستلزم و نیاز دارد: اول آنکه واقعیت و حقیقت رویدادهای جاری در عراق و همچنین ماهیت درگیری آن کشور را که از سوی رسانه های تکفیری واقعیت و حقیقت آن هم گمراه شده می باشد، جهت دیگران تشریح کنیم. بارها در دیدار با هیات های اسلامی و همچنین کشورهای اروپایی دیده ایم که واقعیت به دلیل گمراهی های رسانه ای سیستماتیک از آنها پنهان مانده می باشد لذا ما به دیدار، نشست، ارتباط و همچنین استقبال از آن ملت ها و همچنین رسانه های انها و همچنین نهادهای فکری و همچنین پژوهشی آنها به هدف آگاهی کردن انها از واقعیت اوضاع عراق به شدت مستلزم و نیاز داریم.

دوم آنکه بایستی و حتما تجربه رویارویی با گروههای تکفیری را که به پیروزی های مهم و همچنین بزرگی از نظر نظامی و همچنین فکری دست یافته می باشد، تقویت کنیم. آن مهم از طریق آگاه سازی امت به ارکان صحیح موفقیت آن رویارویی ممکن می باشد؛ ارکانی نظیر«پایگاه روحی، معنوی و همچنین الهی که به مجاهدان در جنگ علیه داعش خود خوانده، انگیزه و همچنین اقتدار و قدرت معنوی و همچنین عقیدتی صحیح و همچنین تحریف نشده داد»، «فتوای تاریخی مرجعیت عالی دینی در وجوب دفاع از عراق، مقدسات و همچنین آبروی شهروندان آن هم»، «ایثارگری های منحصربه فرد مجاهدان که از تربیت مکتب حسینی والدین مجاهدان و همچنین صبر همسران آنها و همچنین میهن پرستی و همچنین غیرت آن هم مجاهدان نشات گرفته می باشد» و همچنین «در نهایت کمک های حامیان ملت عراق و همچنین تمایت ارضی آن هم».

حجت الاسلام و همچنین المسلمین کریلایی تاکید کرد: اینها آن هم ارکان مهمی می باشد که عراق، شهرهای ما و همچنین آبروی شهروندانش را از هتک حرمت حفظ کرد و همچنین بغداد را از شر آن گروههای ضد بشری و ترویستی مصون داشت . ما امروز مستلزم و نیاز داریم که  از جعل  و همچنین گمراهی آن مسیر جهادی علیه داعش خود خوانده که بعضی به دنبال آن هم خواهند بود تا آن هم را از واقعیت ملی آن هم منحرف کنند،پرده  برداریم .

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

سخنان مهم نماینده حضرت آیت الله سیستانی در جشنواره بهار شهادت در کربلا: لزوم تبیین واقعیت و حقیقت تحولات عراق و همچنین تقویت تجربه رویارویی با گروههای تکفیری در تاریخ ۱۰ May 2016 | 11:36 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان