روایت تکان‌دهنده بازماندگان جنایت تروریست‌ها در حماه کشتن و قتل عام «الزاره»؛ تکفیری‌ها ۱۸۰ زن و همچنین کودک را کشتند و همچنین ۱۱۷ فرد یا شخص را ربودند

روایت تکان‌دهنده بازماندگان جنایت تروریست‌ها در حماه کشتن و قتل عام «الزاره»؛ تکفیری‌ها ۱۸۰ زن و همچنین کودک را کشتند و همچنین ۱۱۷ فرد یا شخص را ربودند

|روایت تکان‌دهنده بازماندگان جنایت تروریست‌ها در حماه کشتن و قتل عام «الزاره»؛ تکفیری‌ها ۱۸۰ زن و همچنین کودک را کشتند و همچنین ۱۱۷ فرد یا شخص را ربودند از مسیح داراب|

صدای شیعه: تیم‌های ضد بشری و ترویستی بامداد پنجشنبه قبل با یورش به روستای علوی‌نشین «الزاره» در جنوب استان «حماه» کشتار دسته جمعی به راه انداختند تا بار دیگر ماهیت ضد بشری و ترویستی بودن خود را نشان دهند.

خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه بعد از تماس با منابع محلی و همچنین امنیتی جزئیات دقیقی از آن کشتار نشر یافته شده کرد و همچنین نوشت، تیم‌های ضد بشری و ترویستی بسیاری شامل «جبهة النصرة، أهل السنة و همچنین أجناد السنة» که کشورهای اروپایی نام «معارضان میانه‌رو»‌ بر آنها نهاده‌اند ساعت ۵ صبح  به صورت وحشیانه‌ای به الزاره حمله کردند.

منابع امنیتی از حماه در آن باره نقل از دادند، تروریست‌ها حمله خود را از جنوب و همچنین در نزدیکی «الرستن» و همچنین از جنوب غرب از روستای «حر بنفسه» آغاز کردند؛ محلی که پایگاه تروریست‌ها در مرز الرستن و همچنین دریاچه آن هم می باشد. بدین ترتیب محله‌های اروپایی و همچنین جنوبی آن روستا مورد حمله قرار گرفت.

تروریست‌ها ۱۸۰ زن و همچنین کودک را کشته و همچنین ۱۱۷ فرد یا شخص را ربودند

به نقل از آن خبرگزاری، در جریان حملات تروریست‌ها بیش از ۱۸۰ زن و همچنین کودک کشته شدند. مردان آن روستا نیز در میان ارتش سوریه در اطراف آن روستا و همچنین در ریف‌های حماه به پیکار مشغول بودند.  اکثرا و بیشتر افرادی که در داخل روستا بودند کشته و همچنین به داخل دریاچه پرتاب شدند. ۱۱۷ فرد یا شخص نیز که اکثرا و بیشتر آنان زنان و همچنین کودکان بودند دزدی و همچنین به مکان نامشخصی منتقل شدند، ولی به احتمال زیاد به الرستن و همچنین تلبیسه انتقال داده شده‌اند.

بعضی از منابع نیز در آن باره نقل از دادند، بعضی از ساکنین روستا موفق به گریز و فرار شدند و همچنین به منطقه ها و مناطق تحت سیطره ارتش سوریه رفتند و همچنین امنیت آنان تأمین شد. آن در حالی می باشد که یک عملیات گسترده‌ جهت آزادسازی آن منطقه ها و مناطق به ویژه ریف‌های جنوبی حماه که به ریف شمالی حمص و همچنین ریف اروپایی سلمیه متصل می باشد آغاز خواهند شد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز با افرادی که از آن کشتار گریز و فرار کرده بودند مصاحبه کرده می باشد. یکی از آن اشخاص می‌گوید: «تیم‌های ضد بشری و ترویستی صبح گاه و همچنین زمانی که شهروندان و مردم شهر در خواب بودند به منازل یورش بردند و همچنین زنان، کودکان و همچنین سالمندان را به صورت وحشیانه‌ای کشتند… تروریست‌ها مادرم و همچنین خاله‌ام را کشتند، عمویم را اسیر کردند و همچنین فرزندانش را کشتند».

حضور عناصر ضد بشری و ترویستی خارجی مجهز به تسلیحات پیشرفته

او همچنین همچنین تأکید کرد که در میان تروریست‌ها عناصر خارجی نیز حضور داشتند. آن تروریست‌ها از تفنگ‌های پیشرفته و همچنین لیزری بهره بری و استفاده می‌کردند. آن عناصر پیش از وارد شدن به منازل آن هم را با «آر.پی.چی» منهدم می‌کردند و همچنین بعد از وارد شدن به منزل و خانه‌ها خانواده‌ها را می‌کشتند.

یک شخص دیگر که موفق به گریز و فرار شده بود تعداد خانواده‌های مفقود را ۱۰ خانواده برآورد کرد و همچنین گفت: تروریست‌ها افرادی را که می‌ربودند فورا می‌کشتند.

افرادی که توانسته بودند از چنگ تروریست‌ها گریز و فرار کنند تأکید کردند که با ارتش سوریه تماس گرفتند تا به اشخاص زخمی کمک و همچنین آنان را به منطقه ها و مناطق امن منتقل کند.

«وائل الحلقی» نخست وزیر سوریه نیز در واکنش به آن جنایت گفته بود: آن کشتار ضد بشری و ترویستی جنایت وحشیانه‌ای علیه همه شهروندان و مردم شهر می باشد و همچنین جامعه بین‌الملل بایستی و حتما در مبارزه با تروریسم از سوریه حمایت کند و همچنین مستقیما وارد عمل شده و همچنین جلو کشورهایی مانند قطر، عربستان و همچنین ترکیه را بگیرد که با پول و همچنین سلاح از آن تیم‌ها حمایت می‌کنند.

نخست وزیر سوریه چنین جنایاتی را که با هیاهوی رسانه‌ای گسترده‌ای از سوی رسانه‌های معاند محور مقاومت همراه می باشد، اقدامی در راستای بالا بردن روحیه تیم‌های ضد بشری و ترویستی عنوان کرد تا از آن طریق بتوانند چهره ارتش سوریه را در مبارزه با تروریست‌ها مخدوش کنند.

او همچنین با تأکید بر آنکه ملت سوریه اطمینان دارد که می‌تواند با کمک ارتش و همچنین حمایت دوستان خود در برابر تروریسم به پیروزی برسد، تصریح کرده بود که چنین اقدامات ضد بشری و ترویستی در عزم شهروندان و مردم شهر سوریه جهت بازسازی، آبادانی و همچنین انجام آشتی‌های ملی خللی وارد نخواهد کرد.

الزاره روستایی در ناحیه حربنفسه و همچنین در منطقه مرکزی حماه می باشد. طبق سرشماری‌های سال شمسی ۲۰۰۴ تعداد ساکنین آن روستا بالغ بر ۹۳۰ فرد یا شخص بود که اکثرا و بیشتر آنها علوی خواهند بود.

منبع: فارس

انتهای پیام

روایت تکان‌دهنده بازماندگان جنایت تروریست‌ها در حماه کشتن و قتل عام «الزاره»؛ تکفیری‌ها ۱۸۰ زن و همچنین کودک را کشتند و همچنین ۱۱۷ فرد یا شخص را ربودند در تاریخ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان