دلیلی بر آن تصور که مهدی موعود با دین جدید می آید

%name دلیلی بر آن تصور که مهدی موعود با دین جدید می آید

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -حضرت آیت‌الله العظمی سیّد صادق روحانی به پرسشی در مورد گفتن احکام توسط ائمه پاسخ گفته می باشد.
به به گفته شفقنا متن پرسش مطرح شده وپاسخ آن مرجع تقلید شیعیان بدین شرح می باشد:
پرسش:آیا تمامى احکام توسط ائمه اطهار (علیهم السلام) گفتن شده می باشد یا نه؟ نظر حضرت عالى در آن باره چیست؟
پاسخ:خداوند متعال مى فرماید: «الْیَو همچنینْم َأَکْمَلْتُ لَکُمْ دِینَکُمْ و همچنینَ أَتْمَمْتُ عَلَیْکُمْ نِعْمَتِى» (۱) از آن آیه و همچنین مانند آن هم (۲) چنین بهره بری و استفاده مى می شود که هر ضابطه و همچنین حکم شرعى که بنا بوده ابلاغ می شود، در زمان حیات پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(صلى الله علیه وآله) ابلاغ گردیده و همچنین تمامى آن هم به وفور ثبت و همچنین ضبط شده می باشد.

ولی باید توجه داشت گفتن برخى احکام، بنا به علل و همچنین موانعى به تأخیر افتاد که تمامى آنها نزد امام و پیشوا هر زمانى محفوظ می باشد. به همین دلیل در برخى متون آمده می باشد هنگامى که حضرت حجت (عج) ظهور مى کند، تمامى احکام نازل شده بر پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(صلى الله علیه وآله) را تبیین مى کند تا جایى که شهروندان و مردم شهر گمان مى کنند او با دین جدیدى پاى به عرصه گذارده می باشد. (۳)

———————————————————

۱- امروز دین تو را برایتان کامل و همچنین نعمت خود را بر تو تمام گردانیدم; مائده: ۳.

۲- «ما آتکم الرّسول فخذوه و همچنین ما نهاکم عنهُ فانتهوا» آنچه رسول بر تو آورد محکم بگیرید و همچنین قبول کنید و همچنین از هر چیز تو را نهى کرد دست بردارید; حشر: ۷.

۳- الإرشاد فی معرفه حجج الله على العباد، ج۲، ص ۳۸۴: عَنْ أَبی عَبْدِ اللَّهِ علیه السلام قَالَ: إِذَا قَامَ الْقَائِمُ (علیه السلام) جَاءَ بأَمْر جَدِید کَمَا دَعَا رَسُولُ اللَّهِ (صلى الله علیه وآله) فِی بُدُو همچنینِّ الْإِسْلَامِ إِلَى أَمْر جَدِید: ابو خدیجه از امام و پیشوا صادق (علیه السلام) روایت کند که فرمود: زیرا و به درستی که حضرت قائم (علیه السلام)، قیام کند امر جدید و تو و تازه اى بیاورد چنانچه رسول خداوند تبارک و تعالی (صلى الله علیه وآله) در ابتداى اسلام به امر جدید و تو و تازه اى شهروندان و مردم شهر را دعوت فرمود.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

دلیلی بر آن تصور که مهدی موعود با دین جدید می آید در تاریخ ۱۶ May 2016 | 11:47 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان