حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی: افراطی گری مذهبی در جهان اسلام زاییده فکر کردن و اندیشیدن وهابیت می باشد/ هیچ جریان ضد بشری و ترویستی در جهان اسلام تابع مذهب تشیع نیست

hashemishahroudi حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی: افراطی گری مذهبی در جهان اسلام زاییده فکر کردن و اندیشیدن وهابیت می باشد/ هیچ جریان ضد بشری و ترویستی در جهان اسلام تابع مذهب تشیع نیست

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی هاشمی شاهرودی گفت: ضد بشری و ترویستی خواندن گروه و حزب الله لبنان را مغالطه ای آشکار ارزیابی نمود که در راستای توهم مضحک بقای اسرائیل در منطقه طرح شده می باشد.

به به گفته شفقنا، آن مرجع تقلید در دیدار نماینده نهاد ملل متحد در عراق، با تحلیل دقیقی از اوضاع عراق و همچنین منطقه و همچنین بازبینی ریشه های پدیده داعشیسم، رهنمودهایی را گفتن کرد.

او با تأکید بر آن نقطه که مبارزه با تروریسم و همچنین داعش خود خوانده، جز با شناخت عمیق عوامل پیدایی آن پدیده شوم ممکن نیست، با مخاطب قرار دادن نهاد ملل، عدم تلاش جهت درک عمیق ریشه های ترور و همچنین تروریسم در عراق را تعجب برانگیز خواند.

آیت الله هاشمی شاهرودی ضمن یادآوری بعضی جنایات هولناکی که در عراق و همچنین سوریه و همچنین سایر بلاد اسلامی به دست آن تیم های افراطی به اسم دین و همچنین اسلام و همچنین قرآن رخ داده می باشد با ارجاع پدیده داعش خود خوانده و همچنین گروههای تکفیری ضد بشری و ترویستی موجود در منطقه به دو عامل اساسی؛ افراطی گری مذهبی و همچنین اغراض سیاسی شوم، به توضیح چرایی پیدایش هر یک از آن دو عامل پرداخت.

او افراطی گری مذهبی در جهان اسلام را زاییده فکر کردن و اندیشیدن وهابیت دانست که بواسطه محمد بن عبدالوهاب بعد از جنگ جهانی اول وارد جغرافیای مذهبی جهان اسلام گردیده و همچنین آثار شومی را بجای گذاشت که از آن هم جمله، توسعه خشونت و همچنین رفتارهای ضد انسانی و همچنین انتساب آن هم به اسلام و همچنین قرآن و همچنین همچنین ساخته یا ایجاد خفقان و همچنین گسترش هراس عمومی و همچنین سرکوب شدید و همچنین مرگبار مخالفین در عرصه اداره کشور و همچنین جنایات متعدد دیگر را بر شمرد.

آن استاد حوزه علمیه قم، با اشاره به تشدید فعالیتهای سیاسی ناپاک حکومت سعودی به عنوان عامل اجرایی و همچنین بازوی حکومتی فکر کردن و اندیشیدن وهابیت بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و همچنین حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی، تشیع و همچنین اندیشه شیعی را رویکردی کاملا مقابل وهابیت ارزیابی نمود که اسلام برآمده از آن هم اسلام عقلانیت و همچنین شهروندان و مردم شهر سالار می باشد.

او تقابل اندیشه وهابی را در مقابل اندیشه انقلابی ایران ناشی از اقبال بی نظیر جهان اسلام به نظریه حکومت دینی امام و پیشوا راحل و همچنین جمهوری اسلامی و همچنین اسلام تشیع که اسلام عقلانیت و همچنین منطق بود دانست و همچنین افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رویکرد مذهبی وهابیت در انفعال عمیق قرار گرفته و همچنین با اغراض سیاسی و همچنین جهت جلوگیری از توسعه اندیشه انقلابی شیعه با حمایت آشکار استکبار و همچنین نظام سلطه به مقابله جدی با نفوذ استراتژیک ایران در جهان و همچنین منطقه پرداخت.

آیت الله هاشمی شاهرودی افزود: نگاه نظام اسلامی که در عرصه اداره کشور نگاه شهروندان و مردم شهر سالار و همچنین در تعامل با مذاهب اسلامی دیگر معتقد به وحدت اسلامی و همچنین در روابط بین الملل به دنبال تحکیم و همچنین توسعه روابط با کشورهای اسلامی و همچنین دفاع از ملت مظلوم و همچنین ستمدیده فلسطین و همچنین ساخته یا ایجاد هم افزایی سیاسی و همچنین فرهنگی همه کشورهای اسلامی بر ضد دشمن مشترک جهان اسلام یعنی صهیونیسم بود و همچنین روز به روز در بدنه جهان اسلام گسترش می یافت، سبب شد تا عربستان همه قدرت خود را جهت تخریب چهره ایران و همچنین اندیشه شیعی بکار گیرد.

او سیاست آلوده مشغول کردن امت اسلام به خود و همچنین غفلت از دشمن اصلی را سیاستی استکباری دانست که با دست آل سعود در جهان اسلام اجرا شد و همچنین آل سعود با توسعه تفاسیر و همچنین قرائتهای باطل از دین و همچنین قرآن، با تکفیر شیعه، دشمن اصلی مسلمین را تشیع معرفی نمود که خداوند تبارک و تعالی از امت اسلام کشتن و قتل و همچنین دشمنی با ایشان را خواستار شده می باشد و همچنین از آن طریق بزرگترین خدمت را به رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی نموده و همچنین روند اضمحلال آن رژیم پوسیده را کند کرد.

آن مرجع تقلید ضمن توجه دادن به آن نقطه که در جهان اسلام هیچ تیم و همچنین جریان ضد بشری و ترویستی را دیدن نمی کنیم که تابع مذهب اهل بیت و همچنین تشیع باشد، ضد بشری و ترویستی خواندن گروه و حزب الله لبنان را مغالطه ای آشکار ارزیابی نمود که در راستای توهم مضحک بقای اسرائیل در منطقه طرح شده می باشد.

او ، گروه و حزب الله و همچنین حماس و همچنین تیم های جهادی فلسطین را تیم هایی آزادی قسمت و بخش نامید که در دفاع از شهروندان و مردم شهر و همچنین کشور و همچنین تمامیت ارضی خود و همچنین در برابر دشمن اصلی جهان اسلام فعالیت می نماید و همچنین هرگز دستشان به خون شهروندان و مردم شهر بیگناه در هیچ نقطه از جهان آلوده نشده می باشد و همچنین تنها به دنبال مقابله با متجاوز و همچنین محو رژیم غاصب اسرائیل خواهند بود.

آیت الله هاشمی شاهرودی در پایان با تأکید بر آنکه مبارزه با تروریسم در منطقه بدون درک آن حقایق ممکن نیست، انعکاس صحیح اوضاع جهان اسلام و همچنین عراق و همچنین مقوله تروریسم به نهاد ملل و همچنین اقدامات شایسته نهاد ملل در قبال ترور و همچنین تروریسم و همچنین پرهیز از سیاستهای دوگانه را خواستار شد.

در ابتدای آن دیدار که در دفتر حضرت آیت الله العظمی هاشمی شاهرودی صورت گرفت، نماینده نهاد ملل در عراق با ابراز خوشحالی از حضور در قم و همچنین دیدار با ایشان، گزارشی از اوضاع عراق و همچنین فعالیت های نهاد متبوع خود ارائه نمود.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی: افراطی گری مذهبی در جهان اسلام زاییده فکر کردن و اندیشیدن وهابیت می باشد/ هیچ جریان ضد بشری و ترویستی در جهان اسلام تابع مذهب تشیع نیست در تاریخ ۳ May 2016 | 12:24 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان