حضرت آیت الله نوری همدانی: ظلم هیچگاه پایدار نمی ماند و همچنین جهان متعلق به مستضعفان می باشد

sh imam askari noori 12 حضرت آیت الله نوری همدانی: ظلم هیچگاه پایدار نمی ماند و همچنین جهان متعلق به مستضعفان می باشد

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با گفتن آنکه گیلان خاستگاه شیعه می باشد؛ گفت: ظلم هیچگاه پایدار نیست و همچنین جهان متعلق به مظلومان و همچنین مستضعفان می باشد.

به نقل از شفقنا، آن مرجع تقلید که عصر دوشنبه جهت شرکت در کنگره ۸۰۰۰ شهید استان گیلان به آن استان سفر کرده می باشد، در مورد هدف سفر خود به گیلان در فرودگاه رشت اظهار داشت: به دعوت آیت‌الله قربانی جهت شرکت در کنگره ملی شهدای گیلان وارد آن استان شده‌ام و همچنین حضور خود را توفیق حضرت حق می‌دانم و همچنین خداوند را جهت آن مساله شاکرم.

او افزود: امام و پیشوا خمینی(ره) و همچنین رهبر انقلاب دائما بر یادآوری مقام شهدا و همچنین تجلیل از آن هم‌ها تاکید داشتند و همچنین آن کنگره پهناور و بزرگ تجلیل از شهداست و همچنین حضور در آن هم مایه افتخار می باشد.

آیت الله نوری همدانی در کنگره ۸۰۰۰ شهید استان گیلان،  آن استان را مهد علما ، دانشمندان و همچنین ایثارگرانی همچون شهید جانباز آیت الله احسانبخش و همچنین میرزا کوچک دانست و همچنین افزود: حضور در آن کنگره خیلی زیاد باشکوه ۸ هزار شهید گیلان باعث مباهات بنده می باشد.

او ادامه داد: من پیش از آن به گیلان سفر کرده بودم ولی باید توجه داشت داشتن مردمانی شهید پرور ، متعهد و همچنین ولایت مدار سبب شد تا دوباره اشتیاق سفر به آن خطه ولایمتدار را داشته باشم.

آن مرجع تقلید کلمه شهید را کلمه ای پربار و همچنین پر محتوا برشمرد و همچنین عنوان کرد : شهید کسی می باشد که که اولا از نظر خداشناسی ، معاد و همچنین امامت برجستگی دارد و همچنین دوم آنکه از نظر عمل جایگاه بالایی خواهد داشت.هر کار نیکی در اسلام بالاتر از خود چیزی دارد به جز شهادت در راه خداوند تبارک و تعالی که بالاتر از آن هم عملی نیست .

او اظهار کرد: نگاهی به وصیت نامه شهدای ۸ سال شمسی دفاع مقدس نشان می دهد که آنها هدفی جز رسیدن به خداوند تبارک و تعالی نداشتند و همچنین با اخلاص ، عشق به ولایت فقیه در جبهه ها جنگیدند.آنان به ندای امام و پیشوا خمینی(ره) ، ابراهیم زمان خود لبیک گفتند و همچنین به قربانگاه رفتند.

آیت الله نوری همدانی با گفتن آنکه قدردانی از خانواده های شهدا و همچنین ایثارگران خیلی زیاد مهم می باشد خاطرنشان کرد:‌ ما هرچه داریم مدیون خون شهدا هستیم و همچنین امروز امنیت کشورمان مرهون جانفشانی های فرزندان دلیر آن آب و همچنین خاک می باشد .

او با اشاره به موقعیت ممتاز ایران در منطقه گفت: ‌ آن عزت و همچنین عظمت نظام قدرتمند اسلامی به رهبری ولی فقیه پس نتیجه آن می شود که خون شهداست و همچنین خودباوری ملت ایران در مقابل غرب ، استکبار و همچنین استعمار موجب شد تا موفقیت های هسته ای حاصل می شود.

آن استاد حوزه ادامه داد: امروز قدرت نظامی ، دفاعی ، فناوری و همچنین علمی ایران بر کسی پوشیده نیست و همچنین مجاهدان ایرانی توانستند با ساختن موشک ها و همچنین تجهیزات نظامی لرزه بر اندام دشمن بیاندازند.

او با گفتن آنکه نظام اسلامی ایران موجب بیداری اسلامی در کشورهای منطقه شامل تونس ، مصر و همچنین یمن شد گفت: ‌ نظام جمهوری اسلامی ایران امروز به پناهگاهی مطمئن جهت مستضعفان جهان تغییر پیدا کردن شده می باشد.

آیت الله نوری همدانی به جایگاه شهید در پیشگاه خدای متعال اشاره کرده و همچنین افزود:‌ طبق فرمایش پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم (ص) خداوند ۷ چیز به شهید می دهد که مهمترین آنها نظر به وجه الله می باشد.

او به جایگاه گیلان در سال شمسی های دفاع مقدس اشاره کرد و همچنین گفت: ‌گیلانی ها سابقه درخشانی در سال شمسی های دفاع مقدس دارند و همچنین همچنین و علاوه بر اینها آن استان خاستگاه شیعه می باشد.

آن مرجع تقلید با اشاره به آنکه ظلم هیچگاه پایدار نیست و همچنین جهان متعلق به مظلومان و همچنین مستضعفان می باشد تصریح کرد: کسی که مستکبران را یاری کند از آنهاست و همچنین بایستی و حتما با تمام قدرت در مقابل طاغوت اقتصادی ، فرهنگی و همچنین سیاسی ایستادگی کرد.

دیدار با طلاب و همچنین فضلای استان گیلان دیگر برنامه جذاب و جالب و خوب های آن مرجع تقلید می باشد.

آیت الله نوری همدانی روز جمعه به شهرستان قم باز می گردد و همچنین درس ایشان از روز شنبه پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله نوری همدانی: ظلم هیچگاه پایدار نمی ماند و همچنین جهان متعلق به مستضعفان می باشد در تاریخ ۴ May 2016 | 12:00 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان