حضرت آیت الله نوری همدانی: روحانیت با شهروندان و مردم شهر برخورد متواضعانه و همچنین کریمانه داشته باشند

sh imam askari noori 21 حضرت آیت الله نوری همدانی: روحانیت با شهروندان و مردم شهر برخورد متواضعانه و همچنین کریمانه داشته باشند

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی بر برخورد متواضعانه و همچنین کریمانه روحانیت با شهروندان و مردم شهر تاکید کرد و همچنین گفت: روحیه شجاعت و همچنین خودباوری در منابر و همچنین مراثی ها بایستی و حتما منعکس باشد.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید عصر امروز در دیدار روحانیون و همچنین ائمه جماعات استانهای کرمانشاه، همدان، لرستان، کردستان، اصفهان، خوزستان و همچنین چهارمحال و همچنین بختیاری که جهت گذراندن دوره های مهارتی به قم آمده اند، اظهار داشت: در میان اقشار متنوع و گوناگون و مختلف شهروندان و مردم شهر از قشر علما بیش از همه در اسلام تکریم شده می باشد و همچنین لذا کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل طلبگی بالاترین شغلهاست و همچنین از آن جهت خداوند را شاکریم.

او با تاکید بر عظمت کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل طلبگی گفتن کرد: رهبری فرمودند من کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل طلبگی را بالاترین کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل می دانم و همچنین حاضر نیستم شغلی را جایگزین آن هم کنم؛ کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل ما بالاترین، موثرترین و همچنین نقش آفرین ترین مشاغل در دنیاست.

آیت الله نوری همدانی با گفتن آنکه دنیا امروز پاسخ معظلات و مسائل و مشکلات خود را از ما می خواهد، گفت: بایستی و حتما در درس و همچنین بحث به قدری قوی باشیم که بتوانیم پاسخگوی سئوالات دنیا باشیم.

او گفتن کرد: بعضی از نقاط دنیا مشکل اقتصادی و همچنین سیاسی دارد ولی باید توجه داشت معتقدیم اسلام پاسخگوی معظلات و مسائل و مشکلات در همه زمانها و همچنین مکانهاست.

آن مرجع تقلید با اشاره به حدیثی از حضرت زهرا از پیامبراکرم گفت: ایشان می فرماید:«علمای شیعه محشور می شوند و همچنین به آنها از جانب خداوند تبارک و تعالی خلعتها و همچنین جوائزی تقدیم می می شود که متناسب با علم و همچنین کیفیت ارشاد شهروندان و مردم شهر دارد.»

او تصریح کرد: هرکجا هستید یکی از کارهای تو مطالعه و همچنین مباحثه و همچنین درس و همچنین بحث می باشد و همچنین نباید خود را از علم جدا بدانیم؛ دائما بایستی و حتما خود را از علم جدا ندانیم و همچنین درهرجایی که هستیم مرتبط با علم باشیم.

آیت الله نوری همدانی بر یادداشت برداری از نهج البلاغه و همچنین قرآن کریم و همچنین صحیفه سجادیه تاکید کرد و همچنین گفت: بایستی و حتما خود را به نوشتن و همچنین جمع آوری کردن و همچنین منظم کردن عادت دهیم لذا بایستی و حتما از اوضاع جهان اطلاع کافی و همچنین جامع داشته باشیم.

او حاضران را به مطالعه صحیفه نور توصیه کرد و همچنین گفتن داشت: مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد که مجموعه تبیان که ۵۰ جلد می باشد را تهیه و همچنین مطالعه کنید ضمن آنکه وصیت نامه امام و پیشوا خمینی(ره) که حاصل تجارب ایشان می باشد را نباید فراموش کرد.

آن مرجع تقلید بر ارشاد و همچنین هدایت شهروندان و مردم شهر تاکید کرد و همچنین افزود: انقلاب اسلامی شامل سه رکن می باشد که بایستی و حتما اهداف و همچنین برکات انقلاب را بشناسیم، اولین رکن انقلاب، اسلام می باشد، دشمنان توانسته بودند اسلام را به حاشیه برانند ولی باید توجه داشت امام و پیشوا راحل با نهضت خود، اسلام ناب را به عرصه زندگی آورد.

او دومین رکن انقلاب را شهروندان و مردم شهر دانست و همچنین افزود: پیامبران در بدو رسالت خود دنبال شهروندان و مردم شهر می رفتند و همچنین بعد سراغ نمرودها و همچنین فرعونها می رفتند؛ امروز هم شهروندان و مردم شهر مهم خواهند بود و همچنین لذا با اخلاق متواضعاه، کریمانه و همچنین مهربانانه بایستی و حتما با شهروندان و مردم شهر برخورد کنید تا شهروندان و مردم شهر، تو را از خود بدانند آن هم سیره ای که علمای قبل داشته اند.

آیت الله نوری همدانی با تاکید بر نگاه داشتن شهروندان و مردم شهر در همه عرصه ها گفت: عده ای از کوفه به مدینه خدمت امام و پیشوا صادق رفتند و همچنین گفتند: مفضّل در کوفه می باشد ولی باید توجه داشت کارهایی می کند که صلاح نمی دانیم نامه ای به او نوشته و همچنین او را منع کنید. امام و پیشوا فرمود چه می کنند گفت: به قهوه منزل و خانه ها رفته و همچنین با کفتربازان گرم می گیرد؛ حضرت نامه ای نوشتند به مفضل و همچنین گفتند خود تو آن نامه را به ایشان دهید. اینها منزل و خانه مفضّل بن عمر رفتند و همچنین نامه امام و پیشوا صادق را به او دادند. مفضل نامه را خواند و همچنین گفت: حضرت فرمود ما چندین هزار دینار مستلزم و نیاز داریم آن پولها را فراهم کرده و همچنین بفرستید. اصحاب گفتند بایستی و حتما نامه را به بازاریان ثروتمند ببریم و همچنین از آنها پول تهیه کنیم.مفضل گفت قهوه منزل و خانه بروید و همچنین بگوئید مفضل با تو کار دارد. مفضل به آنها گفت امام و پیشوا نوشتند آن مقدار و اندازه و میزان پول مستلزم و نیاز داریم، رفتند و همچنین با پول مورد مستلزم و نیاز برگشتند.

او تصریح کرد: آن درس بزرگی جهت ماست و همچنین بایستی و حتما با شهروندان و مردم شهر صمیمانه تر و همچنین گرمتر و همچنین مهربانانه تر برخورد کنیم. نیازی به سلاحهای هسته ای نداریم پشتیبان آن نظام شهروندان و مردم شهر خواهند بود. خامنه ای امر کند میلیونها تن از شهروندان و مردم شهر حاضرند با کمال ایثار حاضر شوند.

آن مرجع تقلید سومین رکن انقلاب را ولایت فقیه برشمرد و همچنین گفت: در هر استانی شهدایی می باشد که اینها وصیتنامه دارند خوب می باشد آن وصیت نامه ها را مطالعه کنید ۹۹ قسمت و بخش آنها عشق به ولایت فقیه را دلیل رفتن به جبهه ها عنوان می کنند.

او خاطرنشان کرد: شهدا در وصایای خود تاکید می کنند نمازجمعه ها و همچنین اعتکاف و همچنین دعاهای توسل و همچنین کمیل را خالی نگذارید.

آیت الله نوری همدانی تاکید کرد: بایستی و حتما در تبلیغ اسلام کوشا باشیم زیرا و به درستی که اسلام در همه ابعاد سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و همچنین اقتصادی و همچنین… برنامه جذاب و جالب و خوب دارد.

او بر شناخت زمان تاکید کرد و همچنین افزود: در زمان ما، انقلاب اسلامی تحولی در جهان ساخته یا ایجاد کرد و همچنین تعادل موجود زمان را به هم ریخت و همچنین روز به روز مستضعفان به ما می پیوندند و همچنین منافع استکبار و همچنین ایادی آنها روز به روز در حال از بین رفتن می باشد.

آن مرجع تقلید با گفتن آنکه آمریکائی ها خود را ارباب دنیا تلقی می کنند، افزود: اینها خوابهای خرگوشی می باشد که می بینند لذا بایستی و حتما همواره شجاعت و همچنین مبارزه در ما منعکس باشد.

او تاکید کرد: بایستی و حتما روح شجاعت و همچنین خودباوری در منابر و همچنین مراثی ها و همچنین حرکات منعکس باشد.

آیت الله نوری همدانی بر تهجد و همچنین نمازشب و همچنین سحرخیزی تاکید کرد و همچنین افزود: معنویت ما بایستی و حتما جهت شهروندان و مردم شهر سرمشق باشد و همچنین هرچه داریم از ایمان و همچنین نظر به خداوند می باشد.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله نوری همدانی: روحانیت با شهروندان و مردم شهر برخورد متواضعانه و همچنین کریمانه داشته باشند در تاریخ ۹ May 2016 | 9:27 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان