حضرت آیت الله نوری همدانی: روحانیت با شهروندان و مردم شهر برخورد متواضعانه و همچنین کریمانه داشته باشند

sh imam askari noori 21 حضرت آیت الله نوری همدانی: روحانیت با شهروندان و مردم شهر برخورد متواضعانه و همچنین کریمانه داشته باشند

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی بر برخورد متواضعانه و همچنین کریمانه روحانیت با شهروندان و مردم شهر تاکید کرد و همچنین گفت: روحیه شجاعت و همچنین خودباوری در منابر و همچنین مراثی ها بایستی و حتما منعکس باشد.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید عصر امروز در دیدار روحانیون و همچنین ائمه جماعات استانهای کرمانشاه، همدان، لرستان، کردستان، اصفهان، خوزستان و همچنین چهارمحال و همچنین بختیاری که جهت گذراندن دوره های مهارتی به قم آمده اند، اظهار داشت: در میان اقشار متنوع و گوناگون و مختلف شهروندان و مردم شهر از قشر علما بیش از همه در اسلام تکریم شده می باشد و همچنین لذا کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل طلبگی بالاترین شغلهاست و همچنین از آن جهت خداوند را شاکریم.

او با تاکید بر عظمت کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل طلبگی گفتن کرد: رهبری فرمودند من کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل طلبگی را بالاترین کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل می دانم و همچنین حاضر نیستم شغلی را جایگزین آن هم کنم؛ کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل ما بالاترین، موثرترین و همچنین نقش آفرین ترین مشاغل در دنیاست.

آیت الله نوری همدانی با گفتن آنکه دنیا امروز پاسخ معظلات و مسائل و مشکلات خود را از ما می خواهد، گفت: بایستی و حتما در درس و همچنین بحث به قدری قوی باشیم که بتوانیم پاسخگوی سئوالات دنیا باشیم.

او گفتن کرد: بعضی از نقاط دنیا مشکل اقتصادی و همچنین سیاسی دارد ولی باید توجه داشت معتقدیم اسلام پاسخگوی معظلات و مسائل و مشکلات در همه زمانها و همچنین مکانهاست.

آن مرجع تقلید با اشاره به حدیثی از حضرت زهرا از پیامبراکرم گفت: ایشان می فرماید:«علمای شیعه محشور می شوند و همچنین به آنها از جانب خداوند تبارک و تعالی خلعتها و همچنین جوائزی تقدیم می می شود که متناسب با علم و همچنین کیفیت ارشاد شهروندان و مردم شهر دارد.»

او تصریح کرد: هرکجا هستید یکی از کارهای تو مطالعه و همچنین مباحثه و همچنین درس و همچنین بحث می باشد و همچنین نباید خود را از علم جدا بدانیم؛ دائما بایستی و حتما خود را از علم جدا ندانیم و همچنین درهرجایی که هستیم مرتبط با علم باشیم.

آیت الله نوری همدانی بر یادداشت برداری از نهج البلاغه و همچنین قرآن کریم و همچنین صحیفه سجادیه تاکید کرد و همچنین گفت: بایستی و حتما خود را به نوشتن و همچنین جمع آوری کردن و همچنین منظم کردن عادت دهیم لذا بایستی و حتما از اوضاع جهان اطلاع کافی و همچنین جامع داشته باشیم.

او حاضران را به مطالعه صحیفه نور توصیه کرد و همچنین گفتن داشت: مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد که مجموعه تبیان که ۵۰ جلد می باشد را تهیه و همچنین مطالعه کنید ضمن آنکه وصیت نامه امام و پیشوا خمینی(ره) که حاصل تجارب ایشان می باشد را نباید فراموش کرد.

آن مرجع تقلید بر ارشاد و همچنین هدایت شهروندان و مردم شهر تاکید کرد و همچنین افزود: انقلاب اسلامی شامل سه رکن می باشد که بایستی و حتما اهداف و همچنین برکات انقلاب را بشناسیم، اولین رکن انقلاب، اسلام می باشد، دشمنان توانسته بودند اسلام را به حاشیه برانند ولی باید توجه داشت امام و پیشوا راحل با نهضت خود، اسلام ناب را به عرصه زندگی آورد.

او دومین رکن انقلاب را شهروندان و مردم شهر دانست و همچنین افزود: پیامبران در بدو رسالت خود دنبال شهروندان و مردم شهر می رفتند و همچنین بعد سراغ نمرودها و همچنین فرعونها می رفتند؛ امروز هم شهروندان و مردم شهر مهم خواهند بود و همچنین لذا با اخلاق متواضعاه، کریمانه و همچنین مهربانانه بایستی و حتما با شهروندان و مردم شهر برخورد کنید تا شهروندان و مردم شهر، تو را از خود بدانند آن هم سیره ای که علمای قبل داشته اند.

آیت الله نوری همدانی با تاکید بر نگاه داشتن شهروندان و مردم شهر در همه عرصه ها گفت: عده ای از کوفه به مدینه خدمت امام و پیشوا صادق رفتند و همچنین گفتند: مفضّل در کوفه می باشد ولی باید توجه داشت کارهایی می کند که صلاح نمی دانیم نامه ای به او نوشته و همچنین او را منع کنید. امام و پیشوا فرمود چه می کنند گفت: به قهوه منزل و خانه ها رفته و همچنین با کفتربازان گرم می گیرد؛ حضرت نامه ای نوشتند به مفضل و همچنین گفتند خود تو آن نامه را به ایشان دهید. اینها منزل و خانه مفضّل بن عمر رفتند و همچنین نامه امام و پیشوا صادق را به او دادند. مفضل نامه را خواند و همچنین گفت: حضرت فرمود ما چندین هزار دینار مستلزم و نیاز داریم آن پولها را فراهم کرده و همچنین بفرستید. اصحاب گفتند بایستی و حتما نامه را به بازاریان ثروتمند ببریم و همچنین از آنها پول تهیه کنیم.مفضل گفت قهوه منزل و خانه بروید و همچنین بگوئید مفضل با تو کار دارد. مفضل به آنها گفت امام و پیشوا نوشتند آن مقدار و اندازه و میزان پول مستلزم و نیاز داریم، رفتند و همچنین با پول مورد مستلزم و نیاز برگشتند.

او تصریح کرد: آن درس بزرگی جهت ماست و همچنین بایستی و حتما با شهروندان و مردم شهر صمیمانه تر و همچنین گرمتر و همچنین مهربانانه تر برخورد کنیم. نیازی به سلاحهای هسته ای نداریم پشتیبان آن نظام شهروندان و مردم شهر خواهند بود. خامنه ای امر کند میلیونها تن از شهروندان و مردم شهر حاضرند با کمال ایثار حاضر شوند.

آن مرجع تقلید سومین رکن انقلاب را ولایت فقیه برشمرد و همچنین گفت: در هر استانی شهدایی می باشد که اینها وصیتنامه دارند خوب می باشد آن وصیت نامه ها را مطالعه کنید ۹۹ قسمت و بخش آنها عشق به ولایت فقیه را دلیل رفتن به جبهه ها عنوان می کنند.

او خاطرنشان کرد: شهدا در وصایای خود تاکید می کنند نمازجمعه ها و همچنین اعتکاف و همچنین دعاهای توسل و همچنین کمیل را خالی نگذارید.

آیت الله نوری همدانی تاکید کرد: بایستی و حتما در تبلیغ اسلام کوشا باشیم زیرا و به درستی که اسلام در همه ابعاد سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و همچنین اقتصادی و همچنین… برنامه جذاب و جالب و خوب دارد.

او بر شناخت زمان تاکید کرد و همچنین افزود: در زمان ما، انقلاب اسلامی تحولی در جهان ساخته یا ایجاد کرد و همچنین تعادل موجود زمان را به هم ریخت و همچنین روز به روز مستضعفان به ما می پیوندند و همچنین منافع استکبار و همچنین ایادی آنها روز به روز در حال از بین رفتن می باشد.

آن مرجع تقلید با گفتن آنکه آمریکائی ها خود را ارباب دنیا تلقی می کنند، افزود: اینها خوابهای خرگوشی می باشد که می بینند لذا بایستی و حتما همواره شجاعت و همچنین مبارزه در ما منعکس باشد.

او تاکید کرد: بایستی و حتما روح شجاعت و همچنین خودباوری در منابر و همچنین مراثی ها و همچنین حرکات منعکس باشد.

آیت الله نوری همدانی بر تهجد و همچنین نمازشب و همچنین سحرخیزی تاکید کرد و همچنین افزود: معنویت ما بایستی و حتما جهت شهروندان و مردم شهر سرمشق باشد و همچنین هرچه داریم از ایمان و همچنین نظر به خداوند می باشد.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله نوری همدانی: روحانیت با شهروندان و مردم شهر برخورد متواضعانه و همچنین کریمانه داشته باشند در تاریخ ۹ May 2016 | 9:27 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn