حضرت آیت الله مکارم شیرازی: عزت کشور در بی نیازی از دیگران و همچنین عدم وابستگی می باشد/ تاکید بر تعامل با جهان بر اساس عزّت

کلاس درس مکارم حضرت آیت الله مکارم شیرازی: عزت کشور در بی نیازی از دیگران و همچنین عدم وابستگی می باشد/ تاکید بر تعامل با جهان بر اساس عزّت

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با گفتن آنکه شرف مومن در لسان امام و پیشوا علی(ع) در قیام به غیب و همچنین بی نیازی از دیگران می باشد، گفت: روی سخن امام و پیشوا علی به فرد نیست بلکه آبروی کشور آن می باشد که روی پای خود بایستد و همچنین وابسته به دیگران نباشد.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم به حدیثی از رسول اکرم(ص) اشاره کرد و همچنین اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم(ص) فرمود: «جبرئیل به سراغ من آمد، لابدّ آنچه آورده، وحی می باشد. جبرئیل فرمود: یا محمد؛ هرچه می خواهی عمر کن ولی باید توجه داشت بدان آن عمر ابدی و همچنین جاودانه نیست؛ هرکسی و همچنین هرچیزی را می خواهی دوست بدار ولی باید توجه داشت بدان یک روزی از او جدا خواهی شد. ارتباط تو با محبوب هایت جاودانه نیست، هرعملی می خواهی انجام بده ولی باید توجه داشت بدان پاداش و همچنین جزایی در کار می باشد و همچنین بی حساب و همچنین کتاب نیست».

او افزود: در صورتی که کسی به آن سه اصل ایمان داشته باشد، فرد صالح و همچنین سالمی خواهد بود زیرا و به درستی که زندگی را جاودانه نمی داند، هرکاری نمی کند و همچنین زیرا و به درستی که می داند علائق او از او همچنین جدا می می شود سر و همچنین دست جهت آن هم نمی شکند و همچنین هر عملی را جهت به دست آوردن آنها انجام نمی دهد. بنده معتقدم که در صورتی که زندگی جاودان هم بود باز یکسری اعمال را نباید انجام می داد.

آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: بعضی از اسم مردن وحشت دارند زیرا و به درستی که به زندگی دل بسته اند و همچنین گاهی هم حرف آن هم زده می می شود می نامند چشم و همچنین گوش شیطان کر و همچنین کور و همچنین هفت قرآن در میان و همچنین یا هنگام گذر از قبرستان روی خود را بر می گرداند و همچنین فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنند مردن و مرگ تنها جهت اینها بوده می باشد.

او به حدیث غیره ای اشاره کرد و همچنین افزود: حضرت علی(ع) در مراسم تشییع شرکت کرده بود، دید یک فرد یا شخص از تشییع کنندگان می خندد کانه خیال می کند، مردن و مرگ جهت دیگران می باشد و همچنین جهت ما نیست.

آن مرجع تقلید یادآور شد: شرکت در تشییع جنازه دو فایده دارد: هم احترام مومن می باشد و همچنین هم درس عبرتی جهت تشییع کننده می باشد که روزی هم دوستان تو جهت تشییع تو می آیند.

او به حدیث غیره ای اشاره کرد و همچنین افزود: حضرت علی(ع) فرمود: «شرف مومن در دو چیز می باشد: اول قیام به غیب می باشد یعنی بدون هیچ مانعی و همچنین با اخلاص و همچنین حضور قلب هنگام عبادت در پیشگاه خداوند تبارک و تعالی حاضر می می شود. دوم عزت انسان آن می باشد که دست مستلزم و نیاز جلوی کسی دراز نکند و همچنین روی پای خود بایستد».

آیت الله مکارم شیرازی گفتن داشت: آبروی کشور آن می باشد که روی پای خود بایستد و همچنین وابسته به دیگران نباشد. ما نمی گوئیم دیوار و همچنین حصار دور خود بکشیم بلکه معتقدیم با همه کشورها در ارتباط باشیم ولی باید توجه داشت نه براساس ذلّت بلکه براساس عزت.

 

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: عزت کشور در بی نیازی از دیگران و همچنین عدم وابستگی می باشد/ تاکید بر تعامل با جهان بر اساس عزّت در تاریخ ۱۸ May 2016 | 10:33 am نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان