حضرت آیت الله مکارم شیرازی خطاب به مجمع نمایندگان طلاب حوزه: مراقب باشید دامان طلاب آلوده به فساد اخلاقی نشود

ashtari makarem 19 حضرت آیت الله مکارم شیرازی خطاب به مجمع نمایندگان طلاب حوزه: مراقب باشید دامان طلاب آلوده به فساد اخلاقی نشود

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در مقام گفتن توصیه های اخلاقی، درسی و همچنین رفاهی به مجمع نمایندگان طلاب و همچنین فضلای حوزه علمیه قم گفت: مراقب باشید، طلاب آلوده به مفاسد اخلاقی نشوند.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید عصر دوشنبه در دیدار افراد هیات رئیسه مجمع نمایندگان طلاب و همچنین فضلای حوزه علمیه قم، تاسیس آن مجمع را یکی از برکات انقلاب اسلامی و همچنین نظام حوزه بعد از انقلاب دانست و همچنین اظهار داشت: سابقا، طلاب هر شهری پراکنده و همچنین جدا از یکدیگر بودند هرچند گاهی بعضی شهرها و روستاها جهت خود اجتماعاتی داشتند ولی باید توجه داشت آنکه رسما نمایندگانی انتخاب کنند و همچنین هیات رئیسه ای داشته باشند، نبود.

او با گفتن آنکه روز به روز برکات بیشتری از انقلاب اسلامی بر ما نمایان می می شود، افزود: بایستی و حتما آن فرصت را جهت چندچیز مغتنم شمرد؛ اول آنکه طلاب را از طریق هیات رئیسه و همچنین تشکیل اجتماعاتی آن چنینی در مسیر انقلاب نگه دارید.

آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: نسبت به دروس طلاب بایستی و حتما نظارت کنید یعنی طلاب خوب درس بخوانند و همچنین وقت آنها به بطالت گذرانده نشود.

او مسئل اخلاقی را سومین نقطه در آن باره دانست و همچنین افزود: مراقب باشید در دنیایی که فساد اخلاقی از در و همچنین دیوار آن هم می بارد، دامان طلاب آلوده نشود، در صورتی که انتخاباتی باشد و همچنین هیات رئیسه و همچنین تشکیلاتی باشد، موثر خواهد بود.

آن مرجع تقلید عنوان داشت: در مسائل رفاهی طلاب نظارت داشته باشید و همچنین افرادی که بیمار شده یا گرفتاری پیدا کردند را با وساطت بین آنها و همچنین مرکز سرویس ها و خدمات حوزه، یاری کنید.

او همچنین خواستار بهره بری و استفاده از ظرفیت خیّرین شد و همچنین گفتن کرد: خوب می باشد از طرف مجمع، تماسی با آنها گرفته و همچنین از آنها دعوت می شود که بیایند و همچنین نظارت کنند؛ گاهی در بین آنها اشخاصی خواهند بود که می توانند کمک رسانی کنند.

آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشت: هنگام و زمانی که نامه ای از جانب کسی جهت بنده می آید، می گویم برود و همچنین نماینده شهرش آن هم را تائید کند و همچنین به آن وسیله اعتماد پیدا می می شود.

او با گفتن آنکه مجمع نمایندگان طلاب و همچنین فضلای حوزه علمیه قم، جای خالی آن کار را در حوزه به خوبی پر کرده می باشد؛ عنوان کرد: مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد آقایان دقت کرده و همچنین وقت بگذارند؛ یا نمایندگی را نپذیرند یا در صورتی که هم پذیرفتند وقت روی آن هم بگذارند. تنها عنوان تشریفاتی رسمی نباشد بلکه کارآیی جهت طلاب داشته باشد.

آن مرجع تقلید پیشنهاد کرد: مجمع در پایان هرسال، از نمایندگان درخواست ارائه گزارشی از فعالیتهای گرفته شده جهت طلاب شهرستان خود را کند و همچنین از نظر اخلاقی، کمکهای رفاهی و همچنین امثال آن هم نقل از دهند و همچنین بعد از ارزیابی، بهترین را انتخاب کنند تا تشویق شوند.

او خاطرنشان کرد: از آن می ترسم که بعضی نمایندگان به سمت خود قناعت کرده و همچنین کاری از پیش نبرند لذا بایستی و حتما کاری کنید که مسائل نمایندگی به صورت فعّال درآید و همچنین اثر آن هم در مسائل درسی و همچنین اخلاقی در حوزه ظاهر می شود.

آیت الله مکارم شیرازی اظهار کرد: تصوّر می کنم بایستی و حتما تماسی با دادگاه ویژه روحانیت بگیرید که گاهی افرادی را بی سر و همچنین صدا دستگیر می کنند، در صورتی که اطلاعی به نماینده طلاب دهند، آن هم نماینده هم مسئولیتی در خود احساس کرده و همچنین براساس آن هم، رفتار می کند.

او رعایت موارد و نکات مذکور را سبب پیشرفت طلاب دانست و همچنین ابراز امیدواری کرد: آن اقدامات و همچنین فعالیتها در سایه امام و پیشوا عصر(عج) جامه عمل به خود بپوشاند.

آن مرجع تقلید در پایان با اشاره به کنگره تکفیری ها و همچنین دستاوردهای آن هم در طول دوسال نمایش، گفت: امید می باشد در آن اوضاع و همچنین احوال که دشمنان از هرسو حمله ور شدند بتوانیم کاری جهت جامعه مسلمانان انجام دهیم.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله مکارم شیرازی خطاب به مجمع نمایندگان طلاب حوزه: مراقب باشید دامان طلاب آلوده به فساد اخلاقی نشود در تاریخ ۲۵ April 2016 | 8:13 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان