حضرت آیت الله مکارم شیرازی: اوضاع فرهنگ در جامعه نگران کننده می باشد

makarem shirazi 19 حضرت آیت الله  مکارم شیرازی: اوضاع فرهنگ در جامعه نگران کننده می باشد

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: الم بایستی و حتما علم خود را در اختیار جامعه قرار دهد در صورتی که آن کار را انجام  ندهد آن هم احتکار کرده و همچنین دچار گناه شده می باشد.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید عصر امروز در دیدار اساتید و همچنین دانشجویان خواهر دانشگاه اصفهان  که در مدرسه امام و پیشوا سجاد(ع) برگزارشد ضمن تبریک اعیاد شعبانیه با ابراز نگرانی از اوضاع فرهنگ در جامعه  گفت: شهرستان اصفهان شهرستان ابرو مندانه ای می باشد که نمونه آن هم تخت فولاد می باشد که علمای بسیاری در آنجا مدفون خواهند بود از قدیم الایام آن هم جا محل رفت و همچنین آمد علما بوده می باشد ولی متاسفانه اخباری که می رسد نگران کننده می باشد.

او تاکید کرد: شهروندان و مردم شهر و همچنین علما بایستی و حتما بکوشند آبروی شهرستان را حفظ کنند آن میراث علمای قبل را بایستی و حتما حفظ کرد.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: در صورتی که چه اسباب وسایل فساد زیاد شده ولی وظیفه،  گفتن، مبارزه و همچنین اجازه نشر ندادن به فساد در جامعه می باشد.

او در ادامه گفت: امام و پیشوا سجاد (ع) فرموده اند:« هیچ گامی بهتر از آن نیست که انسان به جامعه در مسائل متنوع و گوناگون و مختلف خدمت کند و همچنین اختلافات را از طریق بر قرار کردن صله رحم و همچنین برقرار کردن ارتباط و رابطه  دوستی  و همچنین مهربانی  بردارد.

آن مرجع تقلید افزود: گام دیگر که خیلی مهم و همچنین با ارزش می باشد آنکه انسان در موقع نزاع خشم خود را فرود برد و همچنین متاسفانه اکثر گرفتاریها در موقع خشم و همچنین عصانیت ساخته یا ایجاد می می شود.

او گفتن داشت: در روایت آمده صبر کنید تا حوادث تمام می شود در آن موقع پاداش نصیب تان می می شود ولی باید توجه داشت در صورتی که صبر نکنید گرفتار عذاب می شوید.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: بهترین قطره، قطره خون شهید در راه دین و همچنین قطره اشک از خوف خداوند تبارک و تعالی در نیمه شب می باشد آن حدیث درس و همچنین میراث پهناور و بزرگ جهت جامعه اسلامی می باشد.

او گفت: در صورتی که چه قطره خون شهید با ارزش می باشد ولی کاری که عالم می کند از خون شهید هم با ارزش تر می باشد، آن جایگاه ارزش علم می باشد، خداوند تبارک و تعالی آن توفیق را به تو دانشجویان داده تا در مسیر قرآن و همچنین ترویج دین حرکت کنید آن نعمتی می باشد که بایستی و حتما قدر آن هم را دانست.

آن استاد حوزه افزود: اولین حوزه علمیه را پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) در مدینه به شهادت آیه نَفر تاسیس کرد و همچنین در حال حاظر هم در کتب علمی هنگام و زمانی که در مورد تعلیم و همچنین تربیت بحث کنند سراغ آیه فرد یا شخص جهت آن هم اثبات حوزه می روند.

او به پیشامد جدید احتکار هم اشاره کرد و همچنین گفت: احتکار در جامعه حرام می باشد در صورتی که کسی مواد غذایی مورد مستلزم و نیاز شهروندان و مردم شهر را در انبار قفل کند تا گران می شود آن حرام می باشد.

آیت الله مکارم شیرازی ابراز کرد: عالم بایستی و حتما علم خود را در اختیار جامعه قرار دهد در صورتی که آن کار را انجام  ندهد آن هم احتکار کرده و همچنین دچار گناه شده می باشد و همچنین اسلام هم آن نوع عمل را مذمت کرده می باشد.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: اوضاع فرهنگ در جامعه نگران کننده می باشد در تاریخ ۱۲ May 2016 | 9:53 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان