حضرت آیت الله مکارم شیرازی: اعتکاف برنامه جذاب و جالب و خوب جامع تربیتی اسلام می باشد

آیت الله مکارم شیرازی حضرت آیت الله مکارم شیرازی: اعتکاف برنامه جذاب و جالب و خوب جامع تربیتی اسلام می باشد

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به استقبال روزافزون شهروندان و مردم شهر از برنامه جذاب و جالب و خوب جامع اعتکاف گفت: اعتکاف در دنیای پر از فساد امروز، پناهگاه می باشد ضمن آنکه نشان دهنده برنامه جذاب و جالب و خوب های تربیتی جامع اسلام می باشد.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم با ابراز خرسندی از نمایش آبرومندانه اعتکاف به آثار آن فریضه الهی اشاره کرد و همچنین افزود: یکی از آثار اعتکاف آن می باشد که در دنیای امروز با آن همه  عوامل فساد و همچنین گمراهی، اعتکاف یک پناهگاه می باشد.

او افزود: آنکه ۷۵۰ هزار فرد یا شخص در مساجد معتکف شوند و همچنین یک زندگی به تمام معنا معنوی داشته باشند، آنها را می سازد و همچنین مانعی برابر دنیای امروز خواهد بود. آن فرصت مغتنم بعد از انقلاب احیا شد و همچنین سال شمسی به سال شمسی بر عظمت آن هم افزوده می می شود به گونه ای که برگزار کنندگان مراسم اعتکاف با محدودیت مواجه می شوند و همچنین امکان پذیرش متقاضیان را ندارند.

آیت الله مکارم شیرازی به دومین فایده و همچنین اثر اعتکاف اشاره کرد و همچنین گفت: آن برنامه جذاب و جالب و خوب نشان دهنده آن هم می باشد که اسلام چه برنامه جذاب و جالب و خوب های تربیتی مهمی دارد درحالیکه در هیچ مذهبی چنین برنامه جذاب و جالب و خوب جامعی نیست.

او ادامه داد: اسلام، هزار و همچنین چهارصد سال شمسی قبل، چنین روزی را دیده بوده و همچنین لذا برنامه جذاب و جالب و خوب های تربیتی فراوانی در اختیار بشر قرار داده که که در صورتی که از آن هم بهره بری و استفاده می شود، انسان را به کمال سعادت می رساند.

استاد حوزه علمیه قم در پایان یادآور شد: فوائد متعددی جهت اعتکاف دیده شده و همچنین به همین دلیل دائما مدافع آن هم بوده و همچنین هستیم.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: اعتکاف برنامه جذاب و جالب و خوب جامع تربیتی اسلام می باشد در تاریخ ۲۴ April 2016 | 11:12 am نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn