حضرت آیت الله مکارم شیرازی: اعتکاف برنامه جذاب و جالب و خوب جامع تربیتی اسلام می باشد

آیت الله مکارم شیرازی حضرت آیت الله مکارم شیرازی: اعتکاف برنامه جذاب و جالب و خوب جامع تربیتی اسلام می باشد

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به استقبال روزافزون شهروندان و مردم شهر از برنامه جذاب و جالب و خوب جامع اعتکاف گفت: اعتکاف در دنیای پر از فساد امروز، پناهگاه می باشد ضمن آنکه نشان دهنده برنامه جذاب و جالب و خوب های تربیتی جامع اسلام می باشد.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم با ابراز خرسندی از نمایش آبرومندانه اعتکاف به آثار آن فریضه الهی اشاره کرد و همچنین افزود: یکی از آثار اعتکاف آن می باشد که در دنیای امروز با آن همه  عوامل فساد و همچنین گمراهی، اعتکاف یک پناهگاه می باشد.

او افزود: آنکه ۷۵۰ هزار فرد یا شخص در مساجد معتکف شوند و همچنین یک زندگی به تمام معنا معنوی داشته باشند، آنها را می سازد و همچنین مانعی برابر دنیای امروز خواهد بود. آن فرصت مغتنم بعد از انقلاب احیا شد و همچنین سال شمسی به سال شمسی بر عظمت آن هم افزوده می می شود به گونه ای که برگزار کنندگان مراسم اعتکاف با محدودیت مواجه می شوند و همچنین امکان پذیرش متقاضیان را ندارند.

آیت الله مکارم شیرازی به دومین فایده و همچنین اثر اعتکاف اشاره کرد و همچنین گفت: آن برنامه جذاب و جالب و خوب نشان دهنده آن هم می باشد که اسلام چه برنامه جذاب و جالب و خوب های تربیتی مهمی دارد درحالیکه در هیچ مذهبی چنین برنامه جذاب و جالب و خوب جامعی نیست.

او ادامه داد: اسلام، هزار و همچنین چهارصد سال شمسی قبل، چنین روزی را دیده بوده و همچنین لذا برنامه جذاب و جالب و خوب های تربیتی فراوانی در اختیار بشر قرار داده که که در صورتی که از آن هم بهره بری و استفاده می شود، انسان را به کمال سعادت می رساند.

استاد حوزه علمیه قم در پایان یادآور شد: فوائد متعددی جهت اعتکاف دیده شده و همچنین به همین دلیل دائما مدافع آن هم بوده و همچنین هستیم.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: اعتکاف برنامه جذاب و جالب و خوب جامع تربیتی اسلام می باشد در تاریخ ۲۴ April 2016 | 11:12 am نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان