حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: بالاترین خدمت به بشریت معرفی سیره پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم می باشد

safi golpayegani 1 حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: بالاترین خدمت به بشریت معرفی سیره پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم می باشد

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در مقام گفتن عظمت شخصیت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم(ص) می نویسد: بایستی و حتما مکتب و همچنین دعوت آن نمونه قهرمان بشریت را تبلیغ کرد که خدمت و همچنین اصلاحی بالاتر از معرّفی آن سیره به بشریت نیست.

به به گفته شفقنا، آن مرجع تقلید در نوشتاری به مناسبت عیدبزرگ مبعث می نویسد: شناخت سیره زندگانی رسول الله الأعظم حضرت محمّد مصطفی صلّی‌الله علیه و همچنین آله و همچنین مکتب ایشان جهت جامعه پهناور و بزرگ اسلامی و همچنین بلکه جوامع انسانی، آموزنده‌ترین و همچنین سازنده‌ترین درس بشریت می باشد که آن هم را بایستی و حتما به عنوان یک علم و همچنین معرفت جهانی، بلکه بالاتر معرّفی نمود که جامعه متحیّر و همچنین سرگردان بشریت، نیازمند شناخت اکثرا و بیشتر آن سیره جامع الجوانب و همچنین عمیق المعانی و همچنین بحث و همچنین کاوش در آن هم می‌باشند.

وجود مقدّس و همچنین تبریک و مبارک حضرت ختمی مرتبت محمّد مصطفی صلّی‌الله علیه و همچنین آله، جامع همه عظمت‌های انسانی و همچنین بزرگواری‌های یک فرد بی‌نظیر و همچنین بی‌مانند بشری می باشد که شرح هر یک از آنها در هیچ سخنرانی و همچنین نوشتاری امکان ندارد.

حتّی بیگانگان و همچنین خاورشناسان هم در مقابل عظمت‌های وجود پیغمبر ناچار به اعتراف شده‌اند. توماس کارلایل در کتاب الأبطال که ترجمه آن هم به نام قهرمانان نشر یافته شده شده می باشد، از هر صنفی، قهرمان و همچنین بطل آن هم صنف، یعنی کسی که در آن هم صنف موفّق بوده می باشد را نام می‌برد، مثل البطل فی صوره القائد، البطل فی صوره الشاعر.

در جایی می‌گوید: البطل فی صوره النّبی، قهرمان پیغمبران. در آنجا نه حضرت موسی را می‌گوید و همچنین نه حضرت عیسی، و همچنین نه حضرت ابراهیم را، بلکه می‌گوید: بطل و همچنین قهرمان در نبوت و همچنین پیغمبری، محمد می باشد.

در آن مقال کوتاه نیت و اراده داریم اجمالاً به شرح چند عظمت مهم آن هم شخصیت یگانه عالم بپردازیم:

یکی از مهمترین عظمت های وجودی پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله گرامی اسلام صلی الله علیه و همچنین آله، عظمت در تشریع قوانین، می باشد که جهت ایشان نظیری دیگر در آن هم نیست. در بین مشرعین و همچنین قانونگذاران پهناور و بزرگ، توفیقی که نصیب پیغمبر اسلام شد، نصیب احدی نشده می باشد.

اهمیت آن موضوع هنگام و زمانی که اکثرا و بیشتر ظاهر می‌می شود که به قانونگذاری‌ها و همچنین همکاری‌ها و همچنین همفکری‌ها و همچنین مطالعات و همچنین مباحثات دامنه‌داری که پیرامون یک مادّه‌ی قوانین و قانونی می‌می شود و همچنین بالاخره به مجالس مقنّنه ارجاع می‌گردد و همچنین تحت شورها و همچنین بررسی کردن واقع می‌می شود توجّه نماییم.

آیا آن عظمت نیست که فردی یا شخصی بدون مشاور و همچنین دست یار و همچنین بدون سابقه‌ی مطالعات قوانین و قانونی و همچنین دیدن دانشکده‌های حقوق و همچنین بدون سابقه‌ی بررسی کردن‌های بهداشتی و همچنین فرهنگی و اجتماعی و همچنین تجارب قضایی و همچنین اقتصادی و مالی و همچنین غیره در تمام جهات و همچنین حقوق شهروندان و مردم شهر، قوانینی عرضه بدارد که هنوز بعد از چهارده قرن، زنده و همچنین انسانی‌ترین قانون اجتماع و همچنین اصول و همچنین مواد آن هم مورد تصدیق و همچنین حمایت حقوقدانان جهان و همچنین به عقیده‌ی اهل بررسی و همچنین انصاف، یگانه راه حل معظلات و مسائل و مشکلات کنونی بشریت باشد؟ واقعاً آن عظمت حیرت‌ انگیز می باشد و همچنین دلیل بر روحی الهی و همچنین رسالتی آسمانی می باشد.

از دیگر عظمت هایی که پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله، قهرمان بی نظیر آن هم می باشد، عظمت در اصلاحات بنیادی فرهنگی و اجتماعی می‌باشد. در تاریخ بزرگان و رهبران انقلابات پهناور و بزرگ، احدی نیست که مانند رسول گرامی اسلام در مدّتی کوتاه، انقلاب فکری و همچنین عملی بی نظیر به وجود آورده باشد.

تولستوی می‌گوید: «شک نیست که محمّد صلی الله علیه و همچنین آله از بزرگترین رجال و همچنین مردانی می باشد که به اجتماع سرویس ها و خدمات بزرگی کردند. همین‌ قدر در فخر او بس می باشد که امّتی را به نور حق هدایت کرد و همچنین از خونریزی و همچنین زنده به گور کردن دخترک های جوان و ازدواج نکرده و همچنین قربانی کردن انسان‌ها بازداشت و همچنین مردی مانند او سزاوار احترام و همچنین اکرام می باشد.»

شرح عظمت پیغمبر عزیز اسلام در اصلاحات بنیادی فرهنگی و اجتماعی و همچنین انقلاب بی‌توقف و همچنین هر زمان و همچنین هر مکانی اسلام، خیلی زیاد طولانی می باشد و همچنین الحق که تاریخ، احدی از رجال اصلاح و همچنین انقلاب را در آن همه رشته‌های گوناگون مادی و همچنین معنوی و همچنین روحی و همچنین جسمی و همچنین فردی و همچنین فرهنگی و اجتماعی – در آن مدّت کوتاه – مانند آن هم حضرت موفّق و همچنین پیروز، نشان نمی‌دهد.

از عظمت های دیگر آن یگانه قهرمان جهان، عظمت در بی‌اعتنایی به دنیا بود. پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله گرامی اسلام در اعتنا نداشتن به مظاهر دنیوی، نمونه و همچنین سرآمد تمام زهّاد بود.

از نشانه‌های زهد آن هم حضرت آن بود که در آن هم هنگام و زمانی که که در آخر عظمت ظاهری و همچنین اقتدار و قدرت مادّی قرار گرفته بود با دست خود نعلین خود را می‌دوخت و همچنین لباس خود را وصله می‌کرد و همچنین از تجمّلات دنیا پرهیز داشت و همچنین در صورتی که زیوری از زیورهای دنیا را در منزل و خانه می‌دید می‌فرمود: «آن هم را از نظر من پنهان کنید؛ مبادا که به دیدنش مشغول شوم و همچنین به یاد دنیا افتم»

آری! او قهرمان یگانه همه عظمت‌ها بود؛ عظمت استقامت و همچنین شجاعت و همچنین تقوا و همچنین عبادت و همچنین صداقت و همچنین امانت و همچنین عفو و همچنین گذشت و همچنین خلق عظیم و همچنین معجزات آن هم حضرت و همچنین عظمت‌های قرآن مجید که نوشتن در مورد هر کدام از آنها با چند کتاب و همچنین مقاله تمام نخواهد شد و همچنین بایستی و حتما زبان به تعظیم و همچنین اعتراف بگشاییم. چه خوب گفته می باشد آن هم دانشمند مسیحی که:

«إنى مسیحى اجلّ محمّداً * و همچنین أراه فى سفر العلا عنوانا؛ من مسیـحی هستم و همچنین محمّد را تجلیل می‌کنم و همچنین او را سرآغاز کتاب علوّ و همچنین بلندی مقام می‌دانم»

بایستی و حتما مکتب و همچنین دعوت آن نمونه قهرمان بشریت را تبلیغ کرد که خدمت و همچنین اصلاحی بالاتر از معرّفی آن سیره به بشریت نیست. در پایان چند بیتی را به محضر رسول مهربانی ها و همچنین پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله رحمت تقدیم می دارم:

زهی در رفعت از کیهان قبل * ز مهر و همچنین انجم تابان قبل

ز ابراهیم و همچنین عیسی و همچنین ز آدم * ز نوح و همچنین موسی عمران قبل

زهی پیغمبری کز غایت جود * یم احسانش از عمان قبل

زهی پیغمبری کز شأن و همچنین رتبت * ز هر ذیشان و همچنین عالیشان قبل

گرفته ز امر حق ملک بقا را * ز خضر و همچنین چشمه حیوان قبل

چنان با واجب اندر اتصال می باشد * که آید در گمان ز امکان قبل

محمد فیض اول سرور کل * که صیت فضلش از کیوان قبل

ز یمن بعثت فرخنده او * جهان از دوره خسران قبل

به‎ مدحش منطق(لطفی) کلیل می باشد * و همچنین گر از قیس و همچنین از سحبان قبل

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی: بالاترین خدمت به بشریت معرفی سیره پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم می باشد در تاریخ ۵ May 2016 | 10:57 am نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان