حضرت آیت الله سبحانی: تفتیش و همچنین تفحص در باره مبارزه با مواد اعتیاد آور و مخدر از نظر شرع مجاز می باشد

سبحانی  حضرت آیت الله سبحانی: تفتیش و همچنین تفحص در باره مبارزه با مواد اعتیاد آور و مخدر از نظر شرع مجاز می باشد

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی سبحانی گفت: تفتیش و همچنین تفحص در آن مورد اشکالی ندارد و همچنین داخل در غیبت و همچنین اسرار نیست زیرا و به درستی که داخل در آبروی جامعه می باشد بنابراین هرنوع مساله ای که مستلزم و نیاز به تفتیش داشته باشد از نظر شرع مجاز می باشد به شرطی که مظنون باشد و همچنین جهت تو نافع و همچنین مختصر باشد.

به به گفته روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید در دیدار قائم مقام مدیرکل ستاد مبارزه با مواد اعتیاد آور و مخدر و همچنین دبیران شورای هماهنگی مبارزه با مواد اعتیاد آور و مخدر استانها اظهار داشت: کار آقایان کار الهی و همچنین درحقیقت مصداق امر به معروف و همچنین نهی از منکر می باشد.

او با گفتن آنکه دو نوع منکر داریم؛ افزود: یکی مال انسان را ضرر می زند و همچنین غیره ای عقل انسان را زائل می کند که بدترین منکرهاست.

آیت الله سبحانی خاطره ای از مرحوم آیت الله العظمی بروجردی نقل کرد و همچنین گفت: در سال شمسی ۱۳۳۹ محضر حضرت آیت الله بروجردی بودم. یکی از پزشکان تهران، ریاست بیمارستانهای روانی بود، همراه پزشک سوئدی خدمت ایشان رسیدند. عرض کردند:« در آنکارا همایشی در مورد مواد الکلی داریم، آمده ایم نظر اسلام را از تو بپرسیم. در آن مجلس بنده و همچنین مرحوم آیت الله طباطبایی و همچنین شخصیتهای دیگر بودند. بعد اجازه خواستند سئوالات خود را مطرح کرده و همچنین آقا جواب دهند؛ اولین سئوال آن بود که گفت: «شنیده ایم اسلام مواد الکلی را تحریم کرده می باشد دلیل آن هم چیست؟» من فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردم که آقا چه می خواهد بگوید. ضررهای الکل را به کبد و همچنین کلیه و همچنین اینها را بگوید که اینها استاد آن هم خواهند بود. ولی باید توجه داشت مردان خداوند تبارک و تعالی از عالم بالا معین می شوند. جمله کوتاهی گفت: «کرامت و همچنین عزت انسان با عقل می باشد و همچنین الکل دشمن عقل می باشد». بعد آن هم پزشک سوئدی گفت:« شنیدیم در اسلام کم آن هم هم حرام می باشد درحالیکه یک قطره ضرر به عقل نمی زند». فرمود: «انسان زیاده طلب می باشد؛ یک قطره را که اجازه دادند، می می شود دو قطره و همچنین سه قطره و همچنین.. . آخر هم از یک بطری سر در می آورد».

او تصریح کرد: آن مواد اعتیاد آور و مخدر عینا مواد الکلی می باشد که ضرر به عقل و همچنین اعصاب جامعه می زند. در جامعه ای که عقل افول کند و همچنین جوون مشغول اوهام و همچنین توهمات باشد و همچنین منزوی گرد، آن کشور مستعمره دیگران می می شود.

آن مرجع تقلید افزود: آن ۱۰ میلیون فرد یا شخص قاچاقچی در مساله مواد اعتیاد آور و مخدر که فرمودید ولو مساله اقتصادی می باشد ولی باید توجه داشت مساله سیاسی هم پشت سر آن هم هست. کشور افغانستان زمانی که طالبان بود، اینقدر مواد اعتیاد آور و مخدر نداشت ولی باید توجه داشت حالا که اینها آمدند، آمار آن هم چند برابر شده می باشد درواقع دنیا را اداره می کند.لذا کار آقایان جزو امر به معروف و همچنین نهی از منکر می باشد به ویژه که قوه انتظامی پشت سر شماست.

او با اشاره به روایتی از امام و پیشوا صادق(ع) گفت: ایشان می فرماید:«امر به معروف و همچنین نهی از منکر، دوگونه می باشد؛ کار زبانی و همچنین قلبی امر به معروف جهت خلق می باشد ولی باید توجه داشت کارهای پهناور و بزرگ جهت افرادی می باشد که شامل قوه و همچنین اقتدار و قدرت خواهند بود». کار تو از آن نوع می باشد.

آیت الله سبحانی با تاکید بر همراهی حکومت و همچنین ناجا از آن ستاد ابراز امیدواری کرد: موفق شوید آن پدیده زشت که عقل و همچنین درک را می کشد و همچنین غیرت و همچنین حماسه را از بین می برد، بشر را منزوی می کند و همچنین در اوهام به سر می برد را ریشه کن کنید.

او ادامه داد: البته بایستی و حتما وزارت آموزش و همچنین پرورش را هم ببینید. زیرا و به درستی که اینها از اشخاص ناآگاه بهتر بهره بری و استفاده می کنند. دانش آموزان ناآگاه خواهند بود و همچنین بعدی را نمی بیند بنابراین بایستی و حتما در مدارس افرادی گمارده شوند ، مراقب باشند که در صورتی که آلودگی پیدا شد، فورا معالجه کنند زیرا و به درستی که آن آلودگی، همه جا را می گیرد.

آن مرجع تقلید با گفتن آنکه کار کوچک را نباید رها کرد؛ ابراز داشت: شیخ الرئیس می گوید: «مرد پهناور و بزرگ کسی می باشد که بیماری کوچک را کوچک نشمارد». در مرکزی که هیزم می باشد و همچنین ابزار احتراقی می باشد یک کبریت بزنید، همه جا را می گیرد.

او تاکید کرد: عمل تو عبادی می باشد؛ قصدتان بایستی و حتما خدایی باشد. تفتیش و همچنین تفحص در آن مورد اشکالی ندارد و همچنین داخل در غیبت و همچنین اسرار نیست زیرا و به درستی که داخل در آبروی جامعه می باشد بنابراین هرنوع مساله ای که مستلزم و نیاز به تفتیش داشته باشد از نظر شرع مجاز می باشد به شرطی که مظنون باشد و همچنین جهت تو نافع و همچنین مختصر باشد.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله سبحانی: تفتیش و همچنین تفحص در باره مبارزه با مواد اعتیاد آور و مخدر از نظر شرع مجاز می باشد در تاریخ ۲۸ April 2016 | 2:11 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn