حضرت آیت الله جوادی آملی: مبادا کسی روی منبر شهروندان و مردم شهر را به خود دعوت کند/ رژیم ارباب و همچنین رعیتی فرهنگی بدترین دامهاست

adyan javadi amoli 20 حضرت آیت الله جوادی آملی: مبادا کسی روی منبر شهروندان و مردم شهر را به خود دعوت کند/ رژیم ارباب و همچنین رعیتی فرهنگی بدترین دامهاست

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: رژیم ارباب و همچنین رعیتی فرهنگی چه در حوزه‌ها، چه در دانشگاه‌ها، چه در مساجد، چه در حسینیه‌ها، از بدترین دام هاست؛ مبادا کسی روی منبر و همچنین یا در کلاس درس، شهروندان و مردم شهر را به خود دعوت کند و همچنین بگوید زیرا و به درستی که فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن من آن می باشد، زیرا و به درستی که حرف من آن می باشد بایستی و حتما تثبیت می شود.

به به گفته شفقنا، آن مرجع تقلید در دیدار با جمعی از طلاب جدید و تو و تازه ملبّس شده به لباس روحانیت با گفتن حدیثی از حضرت رسول (ص) گفتن داشت: ولید کعبه، وجود تبریک و مبارک امیر مؤمنان(علیه و همچنین علی آله آلاف التحیّه و همچنین الثناء) قرآن ناطق می باشد و همچنین جهت امت اسلامی مثل قرآن، منشأ برکت می‌باشد شامل آنکه وجود تبریک و مبارک پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(علیه و همچنین علی آله آلاف التحیّه و همچنین الثناء) فرمودند: «من و همچنین علی‌بن‌ابیطالب پدران آن امتیم»؛ یعنی هر انسانی یک شناسنامه طبیعی دارد که پدران ما جهت ما می گیرند، ولی باید توجه داشت هنگام و زمانی که بالغ شدیم بایستی و حتما خودمان جهت خودمان یک شناسنامه‌ معنوی بگیریم.

او ادامه داد: وجود تبریک و مبارک حضرت فرمود من و همچنین علی‌بن‌ابیطالب حاضریم تو را به عنوان فرزند بپذیریم، لذا در صورتی که وجود تبریک و مبارک امیرالمؤمنین حاضر شد ما را به فرزندی قبول کند یقیناً مادر ما هم صدیقه کبرا(س) خواهد بود و همچنین آن یک فخر پهناور و بزرگ می باشد. همه شیعیان مخصوصاً آن عزیزانی که در آن عید خجسته جامهٴ پرافتخار روحانیت را در بر کردند به آن ندا پاسخ دادند که «لبیک یا رسول الله»، «لبیک یا امیرالمؤمنین»، ما آمدیم فرزند تو بشویم.

آیت الله جوادی آملی با اشاره به توصیه قرآن کریم در خصوص عالم ربّانی شدن، اذعان کرد: قرآن کریم توصیه می‌کند تو بکوشید عالم ربانی بشوید، عالم ربانی شدن ناممکن نیست، ربّانی شدن، عالم ربّانی شدن آدرسش همین حوزه‌هاست، آدرسش مسجد، منبر، حسینیه و همچنین حرم می باشد. تعلیم و همچنین تعلّم، مدارس، درس و همچنین بحث اینها باره عالِم ربانی شدن را فراهم می‌کند. ربّانی به کسی می نامند که شدیدالربط باشد بالربّ و همچنین المربوب، آن هم‌که ارتباطش به ربّ‌العالمین قوی می باشد و همچنین تنها و فقط حرف او را گوش می‌دهد، اطاعت می‌کند و همچنین دائما او را حاضر ناظر می‌داند و همچنین شدید الارتباط با مربوب می باشد و همچنین دلسوز به حال شهروندان و مردم شهر می باشد.

او، علی بن ابیطالب(سلام الله علیه) را مصداق عالم ربّانی دانست و همچنین گفت: یکی از بیانات نورانی ولید کعبه علی بن ابیطالب(سلام الله علیه) در نهج‌البلاغه آن می باشد که من عالم ربّانی‌ام. ما در صورتی که پذیرفتیم که اینها پدران ما خواهند بود و همچنین صدیقه کبرا(سلام الله علیها) مادر ماست ما می‌شویم صراط مستقیم، آن تعلیم و همچنین درس، نور می باشد آن برکت «مدارسته حسنه» می باشد؛ طبق روایت کلینی فرشته‌ها فرّاشی مدرَس را به عهده دارند، آن کم مقامی نیست.

آن مفسّر قرآن کریم با گفتن حدیثی در خصوص برتری مقام عالم از مقام شهید خاطرنشان کرد: وجود تبریک و مبارک حضرت امیر فرمود برادرم جعفر هنگام و زمانی که دوتا دستش را در جبهه داد، ذات اقدس الهی به او دوتا بال داد ما بایستی و حتما بدانیم که با طرّاری، کسی جعفر طیّار نمی‌می شود، با بازی آخوندی، با زهدفروشی، کسی جعفر طیّار نمی‌می شود، خب عالِم دینی که بالاتر از شهید می باشد، آن گفتن نورانی رسول گرامی(علیه و همچنین علی آله الاف التحیه و همچنین الثناء) فرمود مرکّب عالم از خون شهید بالاتر می باشد پس آن مقام هست، چرا ما به دنبال آن هم نرویم.

او در توصیه به طلاب اظهار داشت: مبادا کسی روی منبر و همچنین یا در کلاس درس، شهروندان و مردم شهر را به خود دعوت کند و همچنین بگوید زیرا و به درستی که فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن من آن می باشد، زیرا و به درستی که حرف من آن می باشد بایستی و حتما تثبیت می شود آن آن هم ﴿کُونُوا عِباداً لی‏ مِنْ دُونِ اللَّهِ﴾ می باشد. بنابراین رژیم ارباب و همچنین رعیتی فرهنگی چه در حوزه‌ها، چه در دانشگاه‌ها، چه در مساجد، چه در حسینیه‌ها، از بدترین دام هاست، ما در صورتی که خدای ناکرده به آن سَمت بخواهیم حرکت کنیم هیچ‌گاه به مقصد نمی‌رسیم.

آیت الله جوادی آملی در فراز پایانی فرمایشات خود به ذکر حدیثی از امام و پیشوا باقر علیه السلام پرداخت و همچنین اظهار داشت: امام و پیشوا باقر(سلام الله علیه) فرمود: ما یک بیماری و همچنین غدّه دردناکی داریم و همچنین آن هم آن می باشد که خیلی‌ها را می‌خوانیم ولی باید توجه داشت آنها نمی‌آیند! ما که نمی‌توانیم بگوییم «بگذار تا بیفتد و همچنین بیند جزای خویش» آن دردِماست، آن جامعه که حرف ما را گوش نمی‌دهد یعنی آن راهی که ما نشان می‌دهیم نمی‌آید و همچنین آن جهت ما یک درد می باشد؛ سخن ائمه آن می باشد که ما ربّانی هستیم، عالِم ربّانی هم شدید الربط بالرب می باشد، هم شدید الربط بالمربوب، هم خوب فیوضات را از ذات اقدس الهی گرفتن می‌کند و همچنین هم خوب آن فیوضات را به مربوب‌ها و همچنین به جامعه منتقل می‌کند.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله جوادی آملی: مبادا کسی روی منبر شهروندان و مردم شهر را به خود دعوت کند/ رژیم ارباب و همچنین رعیتی فرهنگی بدترین دامهاست در تاریخ ۲۳ April 2016 | 12:21 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان