توصیف امام و پیشوا حسین در انجیل قبل از تحریف

حسین 7 توصیف امام و پیشوا حسین در انجیل قبل از تحریف

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -امام و پیشوا حسین(ع) در انجیل قبل از تحریف چگونه توصیف شده‌اند؟

پاسخ اجمالی

به به گفته شفقنا از اسلام کوئست انجیل قبل از تحریف در دست‌رس ما نیست، البته روایات ما گویای آن مطلب خواهند بود که اسامی پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اسلام(ص)، علی، فاطمه، حسن و همچنین حسین(ع) در زبور، تورات و همچنین انجیل آمده می باشد: امام و پیشوا رضا(ع) در سفری که به بصره داشتند در مجلسی در حضور شهروندان و مردم شهر و همچنین دانشمندان ادیان و همچنین مذاهب بر بالای منبر رفتند پس، از سخنان و همچنین پرسش و همچنین پاسخ، سفر[۱] اول از زبور را خواند. تا آن‌که به نام محمّد، على، فاطمه و همچنین حسنین (ع) رسید. فرمود: اى رأس الجالوت[۲]! تو را به خداوند تبارک و تعالی! آیا اینها در زبور داود نیست؟ …
رأس الجالوت گفت: آرى، عین مباحث و مطالب و همچنین نام‌‌ها در زبور آمده می باشد.
حضرت فرمود: تو را به حق ده معجزه‌‏اى که خداوند بر موسى بن عمران اعطا نمود، قسم مى‏‌دهم، آیا آن پنج تن، در تورات به عدل و همچنین فضل توصیف نشده‏‌اند؟
گفت: آرى، و همچنین کسى که منکر آن هم می شود به خداوند تبارک و تعالی و همچنین پیامبرانش کافر گردیده می باشد. امام و پیشوا رو به او کرد و همچنین فرمود: فلان سفر از تورات را بیاور و همچنین شروع کرد به خواندن.
رأس الجالوت از خواندن و همچنین فصاحت و همچنین بلاغت حضرت، تعجّب کرد. وقتى امام و پیشوا به نام مقدس محمّد(ص) رسید، رأس الجالوت گفت: آرى، اینها احماد و همچنین دختر او، الیا، شبر و همچنین شبیر خواهند بود که معناى آن هم به عربى مى‌‏می شود: محمّد، فاطمه، على، حسن و همچنین حسین.
… حضرت، سفر سوم از انجیل را گرفته و همچنین خواند، تا رسید به نام پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اسلام(ص)، سپس رو به جاثلیق[۳] نموده، فرمود: آن پیامبرى که در آن‌جا توصیف شده می باشد، کیست؟ جاثلیق گفت: او را توصیف کن.
حضرت فرمود: چیزى از خود نمى‌‏گویم، بلکه توصیف خداوند تبارک و تعالی را ذکر مى‌‏کنم؛ او صاحب ناقه و همچنین عصا و همچنین کسا مى‌‏باشد، پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله امّى می باشد که نام تبریک و مبارک او در تورات و همچنین انجیل نوشته شده، امر به معروف و همچنین نهى از منکر مى‌‏کند و همچنین حلال و همچنین حرام خداوند تبارک و تعالی را گفتن مى‏‌نماید. طیّبات و همچنین پاکی‌‌ها را حلال و همچنین خبائث و همچنین ناپاکی‌‌ها را حرام مى‌‏نماید. تکالیف و همچنین گناهان سخت را بر مى‌‏دارد. و همچنین زنجیرهایى را که مانع از پیمودن راه رستگارى و همچنین طریق عدل و همچنین مستقیم مى‌‏‌شوند، از بین مى‌‏برد. اى جاثلیق! تو را به حق عیسى- که روح خداوند تبارک و تعالی و همچنین کلمه او بود- آیا در انجیل آن توصیفات را براى آن پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله ندیده‌‏اى؟
جاثلیق سرش را پایین انداخت و همچنین دانست که در صورتی که نادیده گرفتن کند، کافر خواهد شد. بعد گفت: آرى، آن صفات در انجیل هست و همچنین عیسى(ع) نام آن پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله را آورده می باشد.
امام و پیشوا فرمود: اکنون که نادیده گرفتن نکردى و همچنین به آن مباحث و مطالب اقرار نمودى، سفر دوم انجیل را نیز بیاور که در آن هم‌‌جا نام آن هم پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و همچنین جانشینش على(ع) و همچنین نام دخترش فاطمه و همچنین فرزندانش حسن و همچنین حسین (ع) ذکر شده می باشد.[۴] [۱]. سفر به کسر سین و همچنین سکون فا، به جزئى از اجزاى تورات و همچنین انجیل می‌‌گویند.
[۲]. «رأس الجالوت» پهناور و بزرگ یهود و همچنین دانشمند آنان بود.
[۳]. «جاثلیق» ریاست نصارى(مسیحیان) در ممالک اسلامى بود. و همچنین لغت آنها سریانى بود.
[۴]. ر ک: راوندی، قطب الدین، الخرائج و همچنین الجرائح، ج ‏۱، ص ۳۴۱ – ۳۴۹، مدرسه امام و پیشوا مهدى‏، چاپ اول، قم، ۱۴۰۹ق.‏

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

توصیف امام و پیشوا حسین در انجیل قبل از تحریف در تاریخ ۱۵ May 2016 | 2:49 am نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان