تا صاحبان خمس اجازه ندهند ، هرگز نمی قدرت گفت به مال خود خریده ام

آیت الله نوری همدانی تا صاحبان خمس اجازه ندهند ، هرگز نمی قدرت گفت به مال خود خریده ام

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی گفتاری در مورد ثواب و فضیلت خمس گفتن کرده می باشد.
به نقل از شفقنا متن گفتار مطرح شده آن مرجع تقلید شیعیان بدین شرح می باشد:

خمس یکی از فرایض اسلامی که خداوند متعال آن هم را جهت پیغمبر اسلام حضرت محمّد بن عبد الله ( صلّی الله علیه و همچنین آله ) و همچنین ذرّیه مکرّم او ( سلام اللّه علیهم ) از نظر اکرام و همچنین احترام قرار داده می باشد و همچنین کسی که از پرداخت آن هم امتناع کند ، هر چند به مقدار کمی هم باشد ، در ردیف ستمکاران خواهد بود .

ابو بصیر یکی از محدّثین پهناور و بزرگ می باشد ، از حضرت باقر ( علیه السّلام ) پرسید : « کمترین چیزی که باعث دخول در آتش جهنم می گردد ، کدام می باشد ؟ »

حضرتش در پاسخ فرمودند : « خوردن یک درهم از مال یتیم » ، سپس افزودند :« آن هم یتیم ما هستیم » .

مجلسی اوّل ( رحمه اللّه علیه) در« روضه المتقّین » در شرح آن حدیث می نامند : منظور از یتیم در کلام امام و پیشوا ( علیه السّلام )یگانه خلقت و همچنین یگانه روزگار مثل « درّ یتیم » می باشد .

و همچنین نیز حضرت باقر ( علیه السّلام ) فرمود : « جهت هیچ کس جائز نیست از اقتصادی و مالی که به آن هم خمس تعلّق گرفته می باشد چیزی بخرد ، مگر آنکه حق ما را به ما برساند . »

در حدیث غیره ای ابو بصیر از حضرت باقر ( علیه السّلام ) نقل می کند که آن هم حضرت فرمودند : « کسی از اقتصادی و مالی که خمس به آن هم تعلّق گرفته می باشد چیزی بخرد ، خداوند هر گز او را معذور نمی دارد ، زیرا چیزی را که حلال نیست ، خریداری کرده می باشد . »

حضرت صادق ( علیه السّلام ) نیز فرمودند : « بنده ای که از خمس چیزی را بخرد معذور نیست و همچنین تا صاحبان خمس اجازه ندهند ، هرگز نمی تواند بگوید به مال خود خریده ام . »

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

تا صاحبان خمس اجازه ندهند ، هرگز نمی قدرت گفت به مال خود خریده ام در تاریخ ۷ May 2016 | 6:57 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn