تاکید حضرت آیت الله صافی گلپایگانی بر نمایش باشکوه جشنهای نیمه شعبان/ مباحث و مطالب و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب ها در باره مهدویت مستدل باشد

safi payambar 23 تاکید حضرت آیت الله صافی گلپایگانی بر نمایش باشکوه جشنهای نیمه شعبان/ مباحث و مطالب و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب ها در باره مهدویت مستدل باشد

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی با تاکید بر نمایش باشکوه و همچنین پرعظمت جشن های نیمه شعبان گفت: برنامه جذاب و جالب و خوب ها و همچنین مباحث و مطالب ارائه شده در باره مهدویت بایستی و حتما قوی  مستدل باشد زیرا و به درستی که در صورتی که مباحث و مطالب در آن باره ضعیف ارائه می شود، اثر آن هم مباحث و مطالب قوی را هم از بین خواهد برد.

به به گفته شفقنا، آن مرجع تقلید در دیدار مسئول و همچنین افراد ستاد هماهنگی فعّالیّت‌های مراکز مهدوی با تقدیر و همچنین تشکّر فراوان از فعّالیت‌ها و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌های مراکز مهدوی کشور اظهار داشت: کار پهناور و بزرگ و همچنین با اهمیتی بر عهده تو گذارده شده می باشد. تعظیم و همچنین ترویج نام و همچنین معارف حضرت ولی‌ّعصر عجل‌الله تعالی فرجه الشّریف، تعظیم شعائر، و همچنین اساس دین و همچنین شرع می باشد. قدر آن فرصت را بدانید و همچنین تا می‌توانید در جهت اهداف آن هم حضرت گام بردارید.

او با اشاره به روایتی در باب امتحانات زمان غیبت حضرت، گفت: در روایات پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله گرامی اسلام و همچنین اهل بیت آن هم حضرت علیهم‌السلام، نظر به امامت حضرت مهدی علیه‌السّلام و همچنین انتظار جهت ظهور ایشان، از دلائل برتر بودن همه انسان‌ها شمرده شده می باشد. مثلاً در روایتی می‌فرمایند: «إنّ أهل زمان غیبته و همچنین القائلین بإمامته، و همچنین المنتظرین لظهوره، أفضل من أهل کلّ زمان‏ لأنّ الله تعالى ذکره، أعطاهم من العقول و همچنین الأفهام و همچنین المعرفه ما صارت به الغیبه عندهم بمنزله المشاهده، و همچنین جعلهم فی ذلک الزّمان بمنزله المجاهدین بین یدی رسول الله صلّى الله علیه و همچنین آله بالسّیف، اولئک المخلصون حقّاً، و همچنین شیعتنا صدقاً، و همچنین الدّعاه إلى دین الله سرّاً و همچنین جهراً»؛ منتظران واقعی آن هم حضرت که به امامت ایشان نظر دارند، مانند افرادی خواهند بود که در محضر رسول خداوند تبارک و تعالی جهاد می‌کنند و همچنین شیعیان واقعی و همچنین راستگو اینها خواهند بود.

آیت الله صافی گلپایگانی در قسمت و بخش غیره ای از سخنان خود، با خواندن و قرائت اشعاری از والد خویش در مورد امام و پیشوا زمان علیه‌السّلام، و همچنین با اشاره به جشن‌های نیمه شعبان عنوان کرد: مرحوم آقای والد ما از افرادی بودند که در آن هم زمان با آنکه در برهه‌ای، جشن نیمه شعبان ممنوع شده بود، لیکن جشن‌ها را برگزار می‌کردند و همچنین با چراغانی‌ها و همچنین مجالس وعظ و همچنین مدح‌خوانی آن هم حضرت، ادای وظیفه و همچنین اظهار ارادت نسبت به آن هم حضرت می‌نمود.

او تصریح کرد: اکنون که اوضاع و همچنین شرایط بهتر شده می باشد، بایستی و حتما جشن‌های نیمه شعبان هر چه اکثرا و بیشتر و همچنین با عظمت‌تر باشد و همچنین ان‌شاءالله طوری برگزار می شود که اسباب خوشحالی خود آقا حضرت ولیّ عصر عجّل‌الله تعالی فرجه الشّریف و همچنین اسباب عزّت دین باشد. الحمدلله شهروندان و مردم شهر ولایتمدار ما در آن باره پیش قدم خواهند بود و همچنین طوری جشن‌ها را برگزار خواهند کرد که مطابق اهداف آن هم حضرت باشد.

آن مرجع تقلید در قسمت غیره ای از توصیه‌های خود به خادمان مهدوی، افزود: بایستی و حتما همه تو در پیاده‌‌کردن مقاصد آن هم حضرت، اهتمام کنید. اصلاً اساس آن برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها و همچنین جشن‌ها، اجرای مقاصد و همچنین اهداف آن هم بزرگوار می باشد. از مقاصد حضرت ولیّ‌عصر علیه‌السّلام، امر به معروف و همچنین نهی از منکر می باشد؛ که بایستی و حتما آن فریضه را در جامعه زنده نگه داشت که اوّل کسی که از آن کار خوشحال می‌شوند، وجود تبریک و مبارک خود آن هم حضرت می باشد.

برنامه جذاب و جالب و خوب ها و همچنین مباحث و مطالب ارائه شده در باره مهدویت بایستی و حتما قوی و همچنین مستدل باشد

مسئولان و همچنین جمعی از محقّقان بنیاد پژوهش و همچنین نشر مسجد مقدّس جمکران با حضور در بیت آیت الله صافی گلپایگانی، با ایشان دیدار کرده و همچنین از رهنمودهای آن مرجع تقلید بهره‌مند شدند.

در ابتدای آن دیدار، بعضی از مسئولان آن بنیاد، گزارشی از روند فعالیت‌ها و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌های مرکز ارائه داد.

ریاست بنیاد پژوهش و همچنین نشر مسجد مقدّس جمکران همچنین پیشنهاد راه‌اندازی مرکز اسناد و همچنین کتابخانه تخصّصی مهدویت در جوار مسجد مقدس جمکران را تحت اشراف آن مرجع تقلید ارائه داد.

آیت الله صافی گلپایگانی نیز با تقدیر و همچنین تشکّر و همچنین ابراز مسرّت از فعالیت‌های آن بنیاد گفت: حقیر از خداوند متعال جهت تو مسألت توفیق اکثرا و بیشتر نموده و همچنین دعا می‌کنم که عنایات و همچنین توجّهات خاصّه آقا حضرت ولیّ عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف شامل حال تو باشد. الحمدلله همین برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی هم که داشته‌اید، همه عنایات آن هم بزرگوار، و همچنین افتخاراتی می باشد که جهت تو فراهم شده می باشد، قدر آن مجموعه و همچنین مسائل را بدانید. در همه رشته‌هایی که فعالیت‌ دارید که در پس نتیجه آن می شود که باعث می‌می شود اسم و همچنین آوازه حضرت عجّل الله تعالی فرجه الشریف اکثرا و بیشتر بین شهروندان و مردم شهر باشد، اسباب افتخار می باشد، و همچنین بایستی و حتما خداوند را بر آن نعمت و همچنین توفیق شاکر باشید.

او در قسمت غیره ای از بیانات خود، با تأکید بر اهمّیت و همچنین ضرورت پاسخ به شبهات در باب ولایت و همچنین مهدویت و همچنین اثر آن هم در بازگشت اشخاص از راه انحراف و همچنین توبه از اشتباه، ابراز کرد: بسیاری از افرادی بوده‌اند که با شبهات و همچنین عدم اقتدار و قدرت بر پاسخگویی توسط خودشان به گمراهی کشیده شده‌اند ولی هنگامی که شبهات توسط علماء و همچنین بزرگان پاسخ داده شد، توبه کرده و همچنین از راه خطایی که رفته‌اند برگشتند، مثلاً همین آقای ادیب مسعودی که مدّتی در دام بهائیت افتاده بود و همچنین از مبلّغان بهاییت شده ولی با عنایت حضرت ولیّ عصر علیه السّلام و همچنین آگاهی از مباحث و مطالب اصیل مهدوی، توبه کرد و همچنین برگشت.

آن مرجع تقلید با اشاره به آنکه بایستی و حتما برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها و همچنین مباحث و مطالب ارائه‌شده در باره مهدویت، قوی و همچنین مستدل باشد، تصریح کرد: در صورتی که مباحث و مطالب در آن باره ضعیف ارائه می شود، اثر آن هم مباحث و مطالب قوی را هم از بین خواهد برد. آن را بایستی و حتما خیلی متوجه باشیم و همچنین از علما و همچنین بزرگان آن رشته، استمداد نماییم تا آن راه، درست پیش برود.

او در پایان آن دیدارها، جهت توفیق روزافزون خادمان مهدوی، دعا فرموده، و همچنین عنایات خاصّه حضرت بقیه الله الأعظم ارواح العالمین له الفداء را جهت شیعیان و همچنین عزیزانی که در راه آن هم حضرت خدمت می‌کنند مسألت کرد.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

تاکید حضرت آیت الله صافی گلپایگانی بر نمایش باشکوه جشنهای نیمه شعبان/ مباحث و مطالب و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب ها در باره مهدویت مستدل باشد در تاریخ ۸ May 2016 | 1:01 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn