تاکید حضرت آیت الله صافی گلپایگانی بر نمایش باشکوه جشنهای نیمه شعبان/ مباحث و مطالب و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب ها در باره مهدویت مستدل باشد

safi payambar 23 تاکید حضرت آیت الله صافی گلپایگانی بر نمایش باشکوه جشنهای نیمه شعبان/ مباحث و مطالب و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب ها در باره مهدویت مستدل باشد

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی با تاکید بر نمایش باشکوه و همچنین پرعظمت جشن های نیمه شعبان گفت: برنامه جذاب و جالب و خوب ها و همچنین مباحث و مطالب ارائه شده در باره مهدویت بایستی و حتما قوی  مستدل باشد زیرا و به درستی که در صورتی که مباحث و مطالب در آن باره ضعیف ارائه می شود، اثر آن هم مباحث و مطالب قوی را هم از بین خواهد برد.

به به گفته شفقنا، آن مرجع تقلید در دیدار مسئول و همچنین افراد ستاد هماهنگی فعّالیّت‌های مراکز مهدوی با تقدیر و همچنین تشکّر فراوان از فعّالیت‌ها و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌های مراکز مهدوی کشور اظهار داشت: کار پهناور و بزرگ و همچنین با اهمیتی بر عهده تو گذارده شده می باشد. تعظیم و همچنین ترویج نام و همچنین معارف حضرت ولی‌ّعصر عجل‌الله تعالی فرجه الشّریف، تعظیم شعائر، و همچنین اساس دین و همچنین شرع می باشد. قدر آن فرصت را بدانید و همچنین تا می‌توانید در جهت اهداف آن هم حضرت گام بردارید.

او با اشاره به روایتی در باب امتحانات زمان غیبت حضرت، گفت: در روایات پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله گرامی اسلام و همچنین اهل بیت آن هم حضرت علیهم‌السلام، نظر به امامت حضرت مهدی علیه‌السّلام و همچنین انتظار جهت ظهور ایشان، از دلائل برتر بودن همه انسان‌ها شمرده شده می باشد. مثلاً در روایتی می‌فرمایند: «إنّ أهل زمان غیبته و همچنین القائلین بإمامته، و همچنین المنتظرین لظهوره، أفضل من أهل کلّ زمان‏ لأنّ الله تعالى ذکره، أعطاهم من العقول و همچنین الأفهام و همچنین المعرفه ما صارت به الغیبه عندهم بمنزله المشاهده، و همچنین جعلهم فی ذلک الزّمان بمنزله المجاهدین بین یدی رسول الله صلّى الله علیه و همچنین آله بالسّیف، اولئک المخلصون حقّاً، و همچنین شیعتنا صدقاً، و همچنین الدّعاه إلى دین الله سرّاً و همچنین جهراً»؛ منتظران واقعی آن هم حضرت که به امامت ایشان نظر دارند، مانند افرادی خواهند بود که در محضر رسول خداوند تبارک و تعالی جهاد می‌کنند و همچنین شیعیان واقعی و همچنین راستگو اینها خواهند بود.

آیت الله صافی گلپایگانی در قسمت و بخش غیره ای از سخنان خود، با خواندن و قرائت اشعاری از والد خویش در مورد امام و پیشوا زمان علیه‌السّلام، و همچنین با اشاره به جشن‌های نیمه شعبان عنوان کرد: مرحوم آقای والد ما از افرادی بودند که در آن هم زمان با آنکه در برهه‌ای، جشن نیمه شعبان ممنوع شده بود، لیکن جشن‌ها را برگزار می‌کردند و همچنین با چراغانی‌ها و همچنین مجالس وعظ و همچنین مدح‌خوانی آن هم حضرت، ادای وظیفه و همچنین اظهار ارادت نسبت به آن هم حضرت می‌نمود.

او تصریح کرد: اکنون که اوضاع و همچنین شرایط بهتر شده می باشد، بایستی و حتما جشن‌های نیمه شعبان هر چه اکثرا و بیشتر و همچنین با عظمت‌تر باشد و همچنین ان‌شاءالله طوری برگزار می شود که اسباب خوشحالی خود آقا حضرت ولیّ عصر عجّل‌الله تعالی فرجه الشّریف و همچنین اسباب عزّت دین باشد. الحمدلله شهروندان و مردم شهر ولایتمدار ما در آن باره پیش قدم خواهند بود و همچنین طوری جشن‌ها را برگزار خواهند کرد که مطابق اهداف آن هم حضرت باشد.

آن مرجع تقلید در قسمت غیره ای از توصیه‌های خود به خادمان مهدوی، افزود: بایستی و حتما همه تو در پیاده‌‌کردن مقاصد آن هم حضرت، اهتمام کنید. اصلاً اساس آن برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها و همچنین جشن‌ها، اجرای مقاصد و همچنین اهداف آن هم بزرگوار می باشد. از مقاصد حضرت ولیّ‌عصر علیه‌السّلام، امر به معروف و همچنین نهی از منکر می باشد؛ که بایستی و حتما آن فریضه را در جامعه زنده نگه داشت که اوّل کسی که از آن کار خوشحال می‌شوند، وجود تبریک و مبارک خود آن هم حضرت می باشد.

برنامه جذاب و جالب و خوب ها و همچنین مباحث و مطالب ارائه شده در باره مهدویت بایستی و حتما قوی و همچنین مستدل باشد

مسئولان و همچنین جمعی از محقّقان بنیاد پژوهش و همچنین نشر مسجد مقدّس جمکران با حضور در بیت آیت الله صافی گلپایگانی، با ایشان دیدار کرده و همچنین از رهنمودهای آن مرجع تقلید بهره‌مند شدند.

در ابتدای آن دیدار، بعضی از مسئولان آن بنیاد، گزارشی از روند فعالیت‌ها و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌های مرکز ارائه داد.

ریاست بنیاد پژوهش و همچنین نشر مسجد مقدّس جمکران همچنین پیشنهاد راه‌اندازی مرکز اسناد و همچنین کتابخانه تخصّصی مهدویت در جوار مسجد مقدس جمکران را تحت اشراف آن مرجع تقلید ارائه داد.

آیت الله صافی گلپایگانی نیز با تقدیر و همچنین تشکّر و همچنین ابراز مسرّت از فعالیت‌های آن بنیاد گفت: حقیر از خداوند متعال جهت تو مسألت توفیق اکثرا و بیشتر نموده و همچنین دعا می‌کنم که عنایات و همچنین توجّهات خاصّه آقا حضرت ولیّ عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف شامل حال تو باشد. الحمدلله همین برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی هم که داشته‌اید، همه عنایات آن هم بزرگوار، و همچنین افتخاراتی می باشد که جهت تو فراهم شده می باشد، قدر آن مجموعه و همچنین مسائل را بدانید. در همه رشته‌هایی که فعالیت‌ دارید که در پس نتیجه آن می شود که باعث می‌می شود اسم و همچنین آوازه حضرت عجّل الله تعالی فرجه الشریف اکثرا و بیشتر بین شهروندان و مردم شهر باشد، اسباب افتخار می باشد، و همچنین بایستی و حتما خداوند را بر آن نعمت و همچنین توفیق شاکر باشید.

او در قسمت غیره ای از بیانات خود، با تأکید بر اهمّیت و همچنین ضرورت پاسخ به شبهات در باب ولایت و همچنین مهدویت و همچنین اثر آن هم در بازگشت اشخاص از راه انحراف و همچنین توبه از اشتباه، ابراز کرد: بسیاری از افرادی بوده‌اند که با شبهات و همچنین عدم اقتدار و قدرت بر پاسخگویی توسط خودشان به گمراهی کشیده شده‌اند ولی هنگامی که شبهات توسط علماء و همچنین بزرگان پاسخ داده شد، توبه کرده و همچنین از راه خطایی که رفته‌اند برگشتند، مثلاً همین آقای ادیب مسعودی که مدّتی در دام بهائیت افتاده بود و همچنین از مبلّغان بهاییت شده ولی با عنایت حضرت ولیّ عصر علیه السّلام و همچنین آگاهی از مباحث و مطالب اصیل مهدوی، توبه کرد و همچنین برگشت.

آن مرجع تقلید با اشاره به آنکه بایستی و حتما برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها و همچنین مباحث و مطالب ارائه‌شده در باره مهدویت، قوی و همچنین مستدل باشد، تصریح کرد: در صورتی که مباحث و مطالب در آن باره ضعیف ارائه می شود، اثر آن هم مباحث و مطالب قوی را هم از بین خواهد برد. آن را بایستی و حتما خیلی متوجه باشیم و همچنین از علما و همچنین بزرگان آن رشته، استمداد نماییم تا آن راه، درست پیش برود.

او در پایان آن دیدارها، جهت توفیق روزافزون خادمان مهدوی، دعا فرموده، و همچنین عنایات خاصّه حضرت بقیه الله الأعظم ارواح العالمین له الفداء را جهت شیعیان و همچنین عزیزانی که در راه آن هم حضرت خدمت می‌کنند مسألت کرد.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

تاکید حضرت آیت الله صافی گلپایگانی بر نمایش باشکوه جشنهای نیمه شعبان/ مباحث و مطالب و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب ها در باره مهدویت مستدل باشد در تاریخ ۸ May 2016 | 1:01 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان