تأملی بر شهادت «مصطفی بدرالدین» در سوریه؛ «دمشق»؛ صحنه شهادت مجاهدان پهناور و بزرگ و همچنین گذرگاهی به سوی بهشت

تأملی بر شهادت «مصطفی بدرالدین» در سوریه؛ «دمشق»؛ صحنه شهادت مجاهدان پهناور و بزرگ و همچنین گذرگاهی به سوی بهشت

|تأملی بر شهادت «مصطفی بدرالدین» در سوریه؛ «دمشق»؛ صحنه شهادت مجاهدان پهناور و بزرگ و همچنین گذرگاهی به سوی بهشت از مسیح داراب|

صدای شیعه: تحقیقات گروه و حزب الله لبنان در مورد عملیات ترور فرمانده شهید مصطفی بدر الدین در که در دمشق به شهادت رسید حاکی از آن هم می باشد که آن مجاهد پهناور و بزرگ که به ذوالفقار ملقب شده بود، ساعاتی بعد از آخرین سخنرانی سید حسین نصر الله دبیر کل آن گروه و حزب در اثر گلوله تفنگ باران توپخانه ای به شهادت رسیده می باشد

آنکه سید حسن نصر الله در آستانه ترور شوم «مصطفی بدرالدین» از فرماندهان برجسته مقاومت از تیم های ضد بشری و ترویستی به عنوان ابزار دست رژیم صهونیستی در منطقه  یاد می کند، مسأله عجیبی نیست، چرا که امروز دیگر توطئه های تروریست های تکفیری و همچنین حامیان آن هم جهت هدف قرار دادن مردان مقاومت بر هیچکس پوشیده نیست. آنچه که منطقه در طول سال شمسی های قبل شاهد آن هم از  جنگ و همچنین نابودی بوده می باشد به وضوح نشان می دهد که آن پروژه برنامه جذاب و جالب و خوب ی دشمنی می باشد که امت اسلام را هدف قرار داده تا از آن رهگذر منافع رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی تامین می شود.

بر آن اساس، رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی  بدون متحمل شدن هیچگونه هزینه ای تیم های ضد بشری و ترویستی ـ تکفیری را در خدمت منافع خود قرار داده و همچنین آنها را به هر سمت و همچنین سویی که می خواهد، سوق می دهد. جهاد با جان و همچنین مال از سوی افرادی که ادعای اسلام دارند در منزل و خانه مسلمانان، خیلی زیاد بهتر از آن هم چیزی می باشد که دشمن صهیونیستی حتی تصور آن هم را داشت و همچنین پدیده ای خیلی زیاد زشت و همچنین زننده جهت سرزمین شام بود چرا که آن سرزمین از قبل مورد طمع نیروهای استعماری بوده می باشد.  

بر آن اساس، دمشق از ۵ سال شمسی قبل به صورت مستقیم هدف قرار می گرفت و همچنین ما شاهدیم که تیمی از برجسته ترین فرماندهان مقاومت در شهرستان دمشق به شهادت رسیده اند. در سال شمسی ۲۰۰۸ عماد مغنیه در اثر انفجار خودرو بمب گذاری شده در منطقه کفر سوسه به شهادت رسید. شهید سمیر القنطار در اثر بمباران منطقه جرامانا در نزدیک دمشق به شهادت رسید. شهید مجاهد جهاد مغنیه نیز در منطقه مشرف بر بلندی های جولان به شهادت رسید.

تعداد بسیاری از مجاهدان گروه و حزب الله لبنان در سوریه و همچنین در مبارزه با تروریست ها و همچنین تیم های تکفیری به درجه شهادت نائل آمده اند و همچنین آن پیشامد جدید حاکی از یکپارچگی و همچنین اتحاد محور مقاومت از تهران تا بیروت و همچنین دمشق می باشد. هر کس که با آن دو پایتخت یعنی بیروت و همچنین دمشق آشنایی داشته باشد، می داند که آن دو پایتخت از هم جدا نیستند و همچنین همواره هم صدا بوده اند. آن هم گونه که در جنگ های داخلی لبنان در دهه ۸۰ قرن قبل نیز، سوریه در پشتیبانی از لبنان ایستاد، درست در زمانی که رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی عزم خود را جهت نابودی و همچنین ویرانی بیروت جزم کرده بود.

زمان بسیاری نگذشت تا گروه و حزب الله در کنار ارتش سوریه جهت دفاع از سرزمین سوریه علیه تکفیریها و همچنین تروریست ها قرار بگیرد؛ دشمن جهت آنها یکی بود البته با نقاب های متنوع و گوناگون و مختلف. شهدای لبنانی فوج فوج از دمشق به بیروت باز می گردند و همچنین آن بازگشت تأکیدی می باشد بر آنکه آنان فرزندان پاکی خواهند بود که در مسیر دفاع از سرزمینشان به شهادت رسیده اند.

2078542 تأملی بر شهادت «مصطفی بدرالدین» در سوریه؛ «دمشق»؛ صحنه شهادت مجاهدان پهناور و بزرگ و همچنین گذرگاهی به سوی بهشت

در همین باره تحلیلگر مسائل سیاسی لبنانی، محمد خواجه در گفتگو با مهر تصریح کرد: در لحظات ابتدایی و اولیه وقوع ترور شهید «مصطفی بدرالدین» خیلی سخت نبود که بفهمیم چه کسی آن عمل مجرمانه را انجام داده می باشد. با توجه به سابقه ترورها و همچنین به خصوص در کشور سوریه، رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی همواره به روش مستقیم و همچنین با پرتاب موشک ازجنگنده های خود و همچنین یا به صورت بدون واسطه و غیر مستقیم با بازیچه قرار دادن تروریست های تکفیری در ترور ها نقش داشته می باشد.

خواجه همچنین می افزاید: تصویر و همچنین دلایل ابتدایی و اولیه از ترور آن شهید متنوع و گوناگون و مختلف بوده و همچنین سناریوهای مختلفی را به وجود آوره می باشد. در ابتدا انگشت اتهام به سمت گرو های ضد بشری و ترویستی می باشد که آن ترور را به وسیله توپخانه انجام دادند، حال ممکن می باشد که آن اقدام به صورت کور و همچنین تصادفی و همچنین یا با هدف و همچنین دقیق انجام شده باشد. همه آن احتمالات در سوریه وجود دارد، در حالی که احتمال دست داشتن رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی نیز از سوی دیگر مطرح می باشد.

او همچنین در ادامه صحبت هایش اشاره کرد: تیم های تکفری بسیاری در طول پنج سال شمسی اخیر ساخته یا ایجاد شده اند و همچنین ممکن می باشد هر کدام از آنها عامل آن عملیات باشند. او همچنین با تاکید بر آنکه احتمال دست داشتن تیم جیش الإسلام در آن حادثه وجود دارد، تصریح کرد: بر عهده نگرفتن آن ترور از سوی هیچیک از تیم ضد بشری و ترویستی به نوع خود امری عجیب می باشد.

آن تحلیلگر لبنانی در همین باره اظهار داشت: در عملیات ترور شهید سمیرالقنطار، تیم های ضد بشری و ترویستی مختلفی مسئولیت آن هم را به عهده گرفتند، هر چند بر عهده گرفتن مسئولیت و همچنین یاعدم آن هم در واقع چیزی را تغییر نمی دهد. آن در حالی می باشد که شهید مصطفی بدر الدین با میل به شهادت به سوریه عازم بود.

آن تحلیل گر سیاسی در ادامه اظهارات خود افزود: صحنه نبرد سوریه صحنه جنگ تمام عیاری جهت همه تیم های ضد بشری و ترویستی می باشد.

خواجه در پاسخ به سؤالی پیرامون آنکه چرا هر سه عملیات ترور در دمشق بوده می باشد، پاسخ داد: ترور عماد مغنیه در چارچوب عملیات پیچیده نظامی و همچنین اطلاعاتی تمام عیار صورت گرفت، در حالی که صحنه سوریه امروز متغایر و متفاوت می باشد و همچنین فرماندهان نظامی مجبورند که در میدان باشند و همچنین آن باعث می می شود تا اکثرا و بیشتر تحت رصد قرار بگیرند

او همچنین افزود: آن در حالی می باشد که دستگاه های اطلاعاتی رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی نیز با تیم های ضد بشری و ترویستی در ارتباط خواهند بود و همچنین آنها را به وسایل و همچنین نیز اطلاعات امنیتی مجهز کرده اند.

بایستی و حتما یادآوری کنیم که سید حسین نصر الله در سخنرانی اخیرش از سختی روزها و همچنین ماه های بعدی در صحنه سوریه سخن گفت. هر چند ارتش سوریه و همچنین نیروهای مقاومت در ماه های قبل پیروزی های خوبی را در بعضی از محورهای استراتژیک به دست آوردند، ولی باید توجه داشت در روزههای قبل اوضاع کمی تغییر کرده می باشد و همچنین آن به خاطر آن هم می باشد که ترکیه و همچنین عربستان سعودی مایل به اجرای آتش بس نیستند، چرا که آن مسأله باعث برتری نظامی ارتش سوریه می می شود.

همه اینها باعث شده تا آتش بس فعلی خیلی زیاد شکننده باشد به خصوص بعد از اقدام ترورریست های تکفیری در نقض آتش بس در بسیاری از محورها؛ مسأله ای که باعث شده تا ارتش سوریه هم عملیات های نظامی خود را از سر بگیرد.

منبع: مهر

انتهای پیام

تأملی بر شهادت «مصطفی بدرالدین» در سوریه؛ «دمشق»؛ صحنه شهادت مجاهدان پهناور و بزرگ و همچنین گذرگاهی به سوی بهشت در تاریخ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان