بندهای ضد ایرانی اجلاس استانبول

بندهای ضد ایرانی اجلاس استانبول

|بندهای ضد ایرانی اجلاس استانبول از مسیح داراب|

صدای شیعه به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه: در آن بیانیه همچنین و علاوه بر مطرح شدن بندهایی ضد جمهوری اسلامی ایران، ادعاهایی نیز علیه گروه و حزب الله لبنان عنوان شده می باشد.
در آن بیانیه ادعا شده می باشد که ایران در حال دخالت در کشورهای منطقه و همچنین چندین کشور دیگر در دنیا مانند یمن، سوریه، بحرین و همچنین سومالی می باشد.
دریکی دیگر از بندهای گنجانده شده در آن بیانیه پایانی، از ایران خواسته شده می باشد حسن همجواری را رعایت کرده و همچنین از دخالت در مسائل دیگر کشورها خودداری کند.
عربستان همچنین در آن بیانیه بندی را جهت محکوم کردن ماجرای سفارتخانه ریاض در تهران و همچنین کنسولگری آن کشور در مشهد گنجانده می باشد.

در آن بیانیه طبق خواست مسؤولان سعودی مواضع ایران در خصوص اعدامهای گرفته شده در عربستان محکوم شده می باشد. در آن بیانیه از اشخاص اعدامی در عربستان به عنوان "تروریست" یاد شده می باشد. آن درحالی می باشد که یکی از آن اعدامی ها "آیت الله نمر باقر النمر" روحانی برجسته عربستانی می باشد که تنها جرم و جنایت او مخالفت با آل سعود بود. اعدام آن روحانی برجسته عربستانی در آن هم زمان با واکنش و همچنین اعتراضهای گسترده بین المللی همراه شد.
یکی دیگر از بندهای گنجانده شده در آن بیانیه علیه گروه و حزب الله لبنان می باشد؛ که کاملا همسو با مواضع قبلی عربستان در شورای همکاری و همچنین اتحادیه عرب ضد مقاومت می باشد. در آن بند ادعا شده می باشد که گروه و حزب الله لبنان در حال "اقدامات ضد بشری و ترویستی در سوریه، بحرین، کویت، یمن" می باشد!

انتهای پیام

بندهای ضد ایرانی اجلاس استانبول در تاریخ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان