انس توحیدی امام و پیشوا سجاد(ع) در آن سخن می باشد

جوادی آملی انس توحیدی امام و پیشوا سجاد(ع) در آن سخن می باشد

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -حضرت آیت‌الله العظمی جوادی آملی گفتاری در مورد انس توحیدی امام و پیشوا سجاد(ع) گفتن کرده می باشد.
به به گفته شفقنا متن گفتار مطرح شده آن مرجع تقلید شیعیان بدین شرح می باشد:

آنکه اینها شهامت و همچنین شجاعت خود را در سایهی توحید دارند؛ یعنی با خداوند تبارک و تعالی مرتبط خواهند بود. خداوند تبارک و تعالی منشاء اقتدار و قدرت و همچنین اسماء حسنای دیگر می باشد و همچنین کسی که با خداوند تبارک و تعالی باشد، هیچ هراسی ندارد. در صورتی که چه خداوند تبارک و تعالی با همه هست، ولی همه با خداوند تبارک و تعالی نیستند. مثل آنکه یک طبیب بصیری کنار بیماری کوری نشسته باشد، آن هم طبیب به آن بیمار نزدیک و همچنین بیمار در اثر کوری از او دور می باشد. خداوند تبارک و تعالی به ما نزدیک می باشد و همچنین هرجا که باشیم، نزدیک تر از خداوند تبارک و تعالی فرضی ندارد. “اقربت الینا من حبل الورید”، بلکه “یحول بین المرء و همچنین قلبه” ولی باید توجه داشت آنها لا تأمل ابصار ولکن تأمل قلوب التی فی الصدور، آن هم چشم دل که بایستی و حتما خداوند تبارک و تعالی را ببیند، کور می باشد، لذا خداوند تبارک و تعالی با ما می باشد، ولی باید توجه داشت ما از او دور هستیم.
وجود تبریک و مبارک امام و پیشوا سجاد (ع) زیرا و به درستی که جزء اولوالابصار و همچنین شامل چشم ظاهر و همچنین باطن بود، خداوند تبارک و تعالی با او بود و همچنین او هم خداوند تبارک و تعالی را میدید. مرحوم کلینی (رضی) نقل میکند که «وجود تبریک و مبارک امام و پیشوا سجاد(ع) فرمودند: در صورتی که همه ی شهروندان و مردم شهر روی زمین بمیرند و همچنین تنها و فقط من بمانم، هنگام و زمانی که که قرآن با من باشد، احساس هراس نمیکنم. زیرا و به درستی که قرآن کلام خداوند تبارک و تعالی می باشد، با من حرف میزند و همچنین من هم میشنوم. «ادعونی استجب لکم» رفیق به آن خوبی که هرچه من بخواهم، او میگوید و همچنین هرچه هم من بگویم، او میشنود، آیا رفیقی از او بهتر هم هست؟ علم مطلق، اقتدار و قدرت مطلق، شهود مطلق و همچنین کرم مطلق. آن بیانی که مرحوم کیلنی(ره) از وجود تبریک و مبارک امام و پیشوا سجاد(ع) نقل میکند، نشانه ی انسِ توحیدی آن هم حضرت می باشد که « لو مات مَن بین المشرق و همچنین المغرب، لم استوحشت بعد آن هم یکون القران معی»

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

انس توحیدی امام و پیشوا سجاد(ع) در آن سخن می باشد در تاریخ ۱۳ May 2016 | 1:18 am نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان