انس توحیدی امام و پیشوا سجاد(ع) در آن سخن می باشد

جوادی آملی انس توحیدی امام و پیشوا سجاد(ع) در آن سخن می باشد

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -حضرت آیت‌الله العظمی جوادی آملی گفتاری در مورد انس توحیدی امام و پیشوا سجاد(ع) گفتن کرده می باشد.
به به گفته شفقنا متن گفتار مطرح شده آن مرجع تقلید شیعیان بدین شرح می باشد:

آنکه اینها شهامت و همچنین شجاعت خود را در سایهی توحید دارند؛ یعنی با خداوند تبارک و تعالی مرتبط خواهند بود. خداوند تبارک و تعالی منشاء اقتدار و قدرت و همچنین اسماء حسنای دیگر می باشد و همچنین کسی که با خداوند تبارک و تعالی باشد، هیچ هراسی ندارد. در صورتی که چه خداوند تبارک و تعالی با همه هست، ولی همه با خداوند تبارک و تعالی نیستند. مثل آنکه یک طبیب بصیری کنار بیماری کوری نشسته باشد، آن هم طبیب به آن بیمار نزدیک و همچنین بیمار در اثر کوری از او دور می باشد. خداوند تبارک و تعالی به ما نزدیک می باشد و همچنین هرجا که باشیم، نزدیک تر از خداوند تبارک و تعالی فرضی ندارد. “اقربت الینا من حبل الورید”، بلکه “یحول بین المرء و همچنین قلبه” ولی باید توجه داشت آنها لا تأمل ابصار ولکن تأمل قلوب التی فی الصدور، آن هم چشم دل که بایستی و حتما خداوند تبارک و تعالی را ببیند، کور می باشد، لذا خداوند تبارک و تعالی با ما می باشد، ولی باید توجه داشت ما از او دور هستیم.
وجود تبریک و مبارک امام و پیشوا سجاد (ع) زیرا و به درستی که جزء اولوالابصار و همچنین شامل چشم ظاهر و همچنین باطن بود، خداوند تبارک و تعالی با او بود و همچنین او هم خداوند تبارک و تعالی را میدید. مرحوم کلینی (رضی) نقل میکند که «وجود تبریک و مبارک امام و پیشوا سجاد(ع) فرمودند: در صورتی که همه ی شهروندان و مردم شهر روی زمین بمیرند و همچنین تنها و فقط من بمانم، هنگام و زمانی که که قرآن با من باشد، احساس هراس نمیکنم. زیرا و به درستی که قرآن کلام خداوند تبارک و تعالی می باشد، با من حرف میزند و همچنین من هم میشنوم. «ادعونی استجب لکم» رفیق به آن خوبی که هرچه من بخواهم، او میگوید و همچنین هرچه هم من بگویم، او میشنود، آیا رفیقی از او بهتر هم هست؟ علم مطلق، اقتدار و قدرت مطلق، شهود مطلق و همچنین کرم مطلق. آن بیانی که مرحوم کیلنی(ره) از وجود تبریک و مبارک امام و پیشوا سجاد(ع) نقل میکند، نشانه ی انسِ توحیدی آن هم حضرت می باشد که « لو مات مَن بین المشرق و همچنین المغرب، لم استوحشت بعد آن هم یکون القران معی»

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

انس توحیدی امام و پیشوا سجاد(ع) در آن سخن می باشد در تاریخ ۱۳ May 2016 | 1:18 am نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn