انتقاد تند ریاست فراکسیون حج مجلس؛ مذاکره با عربستان جهت تداوم حج به چه نرخ؟

انتقاد تند ریاست فراکسیون حج مجلس؛ مذاکره با عربستان جهت تداوم حج به چه نرخ؟

|انتقاد تند ریاست فراکسیون حج مجلس؛ مذاکره با عربستان جهت تداوم حج به چه نرخ؟ از مسیح داراب|

صدای شیعه: حجت‌الاسلام والمسلمین احمد سالک، ریاست فراکسیون حج و همچنین زیارت مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات ایران و همچنین عربستان در ارتباط و رابطه با ساز و همچنین کار حج تمتع سال شمسی ۹۵ و همچنین اعزام زائران ایرانی اظهار کرد: در آن ارتباط و رابطه بایستی و حتما به چند نقطه توجه داشته باشیم. نقطه اول محتوای غنی و همچنین مقتدرانه انقلاب اسلامی می باشد؛ شامل اصول انقلاب اسلامی حفظ عزت، اقتدار و همچنین کرامت شهروندان و مردم شهر می باشد، بنابراین ما اجازه نداریم به‌گونه‌ای عمل کنیم که آن عزت، کرامت و همچنین اقتدار شکسته می شود.

او همچنین افزود: سال شمسی ۶۶ در جریان کشتار حجاج که به نوعی تحقیر حجاج بود، حضرت امام و پیشوا(ره) حج را جهت مدتی تعطیل کردند؛ در آن ارتباط و رابطه موارد غیره ای نیز داشته‌ایم.

ریاست کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: نقطه دیگر آن می باشد که شهروندان و مردم شهر ما حاضر نیستند حجی بروند که چارچوب آن هم را آل سعود مشخص کردن کرده باشد و همچنین هیچ‌گونه آزادی نداشته باشند و همچنین حتی در عبادت خود آزاد نباشند و همچنین هنگام و زمانی که می‌خواهند دعایی بخوانند نیروهای امنیتی مزاحمت ساخته یا ایجاد کنند؛ آن موارد نشان می‌دهد که زائران ما در حج امنیت ندارند.

سالک همچنین ادامه داد: آنکه عربستان فاسد بخواهد جهت ما مشخص کردن تکلیف کند جای نگرانی دارد و همچنین من نمی‌دانم چرا مسئولان می‌پذیرند که جهت ما معضلاتی را در آن قضایا درست کنند.

منتخب شهروندان و مردم شهر اصفهان در مجلس گفت: بایستی و حتما به آن پیشامد جدید رسیدگی می شود که مسئولان ما مباحث مذاکراتی را با چه افرادی مطابق و یکدست می‌کنند؟ با کسی که سر تا پایش دروغ و همچنین حقه‌بازی و همچنین مزدوری دشمنان اسلام می باشد، می‌قدرت صحبت و همچنین مذاکره کرد و همچنین از آنها خواهش کرد که به ما اجازه بدهند عبادت کنیم؟؛ نمی‌دانم آن موضوع تا چه حد با معیارهای انقلابی ما سازگاری دارد.

سالک افزود: مطمئنا برادران عزیزی مانند آقای اوحدی که به آن بحث و داستان وارد شدن کرده‌اند شاید بر اساس سیاست‌های کلان نظام ما باشد که من اطلاعی ندارم ولی باید توجه داشت آن انتقاد به نهاد حج و همچنین زیارت وارد می باشد که در زمانی که دشمن تلاش می‌کند به انواع متنوع و گوناگون و مختلف به ما ضربه بزند، چه لزومی دارد که ما برویم از آنها خواهش کنیم که بنشینند و همچنین با ما صحبت کنند تا به پس نتیجه آن می شود که برسیم.

او همچنین با اشاره به تأکید مراجع عظام تقلید بر حفظ وحدت مسلمین و همچنین ضرورت تداوم حج جهت حفظ آن اصل گفت: حفظ وحدت اساس کار ما و همچنین سخن قرآن و همچنین بزرگان می باشد که امام و پیشوا نیز بر آن هم تأکید داشتند و همچنین رهبر معظم انقلاب نیز بیشترین مباحث و مطالب را در آن ارتباط و رابطه داشته‌اند و همچنین نباید از آن پیشامد جدید غفلت می شود ولی باید توجه داشت آن حفظ وحدت به چه نرخ؟ آیا می‌قدرت با عربستان صهیونی وحدت داشت؟

ریاست فراکسیون حج و همچنین زیارت مجلس در مورد واکنش مجلس نیز اظهار کرد: بایستی و حتما ببینیم مذاکرات چگونه پیش می‌رود و همچنین پس نتیجه آن می شود که آن هم چگونه خواهد بود تا سپس نظر خود را اعلام کنیم.

منبع: ایکنا

انتهای پیام

انتقاد تند ریاست فراکسیون حج مجلس؛ مذاکره با عربستان جهت تداوم حج به چه نرخ؟ در تاریخ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان