ارزیابی آلبوم اطاق ساکت از مجتبی کبیری

otaghe saket ارزیابی  آلبوم اطاق ساکت از مجتبی کبیری

دانلود گلچین آهنگ

پنجمین آلبوم رسمی مجتبی کبیری در حالی منتشر می‌شود که دو آلبوم قبلی او آن‌چنان مورد استقبال عمومی قرار نگرفته بود. دو آلبوم نخست او «معرکه» «ساز مخالف» جزو پرفروش‌ترین آلبوم‌های پاپ ایران به حساب می‌آمد. ولی کبیری دچار سیلی از شنوندگان جدید شد که دیگر علاقه‌ای به شنیدن موزیک دوباره تکرار ی نداشتند.
«اطاق ساکت» زمانی انتشار شده که آلبوم‌های شاهکاری همچون «مجسمه» از مهدی یراحی بازار را قبضه کرده است. «اطاق ساکت» که خوبتر بود با املای صحیح آن به زبان فارسی به جای عربی، «اتاق ساکت» نوشته شود، ممکن است حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد. آلبومی که کبیری سعی کرده تغییرات خیلی ی در محیط آن ایجاد نماید تا چندین سال غیبت خود را توجیه کرده باشد. این بار او غلط ات تاکتیکی قدیم را کنار گذاشته به سراغ موسیقی سازان تنظیم‌کننده‌های جوان‌تری همچون هومن آزما محمدرضا جوادی رفته است. ای کاش اکنون که موزیک ‌ها به روز شده، طراحی جلد آلبوم به روز می‌شد و به جای عکس ی در پارک، از عکسهایی حرفه‌ای‌تر مطابق با متود کاور آلبوم‌های روز آهنگ مصرف می‌شد. ولی این ای‌کاش‌ها کار به جایی نمی‌برد…
چنانچه بخواهیم بسیار زیاد کلی در مورد آلبوم نو مجتبی کبیری نظر دهیم بایستی بگوییم «عالی» است چرا که او خود را بعد از دو آلبوم ناموفق «نیم نگاه» «شب و روز» دوباره ریکاوری کرده است. هرچند صدایش دیگر ولوم آن روزهای طلایی نیست ولی هنوز حرف‌های بسياري برای گفتن دارد! این آلبوم تمام جور سبکی، از پاپ ایرانی استانبولی گرفته تا آهنگ الکترونیک در خود جای داده است.
ترانه‌ها مضامین خاصی نیستند. همین حرف‌های دائمی حتی شاید ضعیف‌تر از آلبوم‌های رایج در بازار و به جز چند مورد چیز جدید ی برای ارائه وجود ندارد. در بین نام ترانه‌سرایان با نام آشنایی برخورد نخواهید کرد و به همین دلیل ی در بخش ترانه نمی‌توان آن‌چنان روی این اثر حساب باز کرد و به طور کلی ترانه‌های این آلبوم ضعیف بررسی می‌شود و کبیری می‌توانست سلیقه بهتری به خرج دهد.
در بخش آهنگ سازی تنظیم ولی کبیری سعی کرده ، موسیقی خود را مدرن نماید . او با بهره‌گیری از هنرمندان جوان و مالک سبک به موسیقی رنگ دیگری بخشیده است. به همین دلیل ی می‌توان آهنگ آلبوم را خوب بررسی کرد.
اما جنس رنگ صوت مجتبی کبیری در این آلبوم دیگر حال هوای دهه قبلی کار ‌هایش را ندارد این شاید برای مخاطبین او خوب ی نباشد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان