ابراز نگرانی حضرت آیت الله مکارم شیرازی از تشدید اختلافات در عراق: در شرایط کنونی اختلافات هیچ برحقی ندارد

کلاس درس مکارم ابراز نگرانی حضرت آیت الله مکارم شیرازی از تشدید اختلافات در عراق: در شرایط کنونی اختلافات هیچ برحقی ندارد

شفقنا- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: با تصریح به آنکه من کم قسم می خورم، گفت: والله قسم می خورم همه مسئولند. بایستی و حتما باهم کنار آمده و همچنین مشکل را حل کرده و همچنین دشمن را از کشور خود بیرون کنند.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید امروز در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم با تبریک میلاد حضرت علی(ع) و همچنین فرارسیدن اعتکاف به حدیثی در فضائل امام و پیشوا علی(ع) اشاره و همچنین اظهار داشت: مرحوم علامه امینی در جلد دوم الغدیر در صفحه ۵۲، آن حدیث را از منابع بسیاری از اهل سنت(ع) آورده می باشد.

او با گفتن آنکه آن حدیث از ابوذر می باشد، گفت: ابوذر می گوید: «موقع نمازظهر همراه پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) در مسجد بودم؛ شخص سائلی آمد و همچنین درخواست کمک کرد ولی باید توجه داشت کسی کمکی به او نکرد. آن فرد سر به روی آسمان کرد و همچنین گفت خدایا شاهد باش من به مسجد پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله خداوند تبارک و تعالی آمدم و همچنین کمک خواستم ولی باید توجه داشت کسی کمکی به من نکرد. در آن حال دیدم علی(ع) که در رکوع بود با انگشت کوچک خود اشاره کرد و همچنین گفت: نزد من بیا، سپس اشاره به انگشتری خود کرد و همچنین گفت که آن هم را ببر و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات خود را با آن هم حل کن.

پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله آن صحنه را دید و همچنین عرض کرد: خدایا موسی بن عمران درخواست کرد برادرش را جهت کمک به سوی او بفرستی و همچنین در معظلات و مسائل و مشکلات او را جانشین قرار دهی. من هم برگزیده و همچنین پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله تو درخواستی دارم معظلات و مسائل و مشکلات من را آسان کن و همچنین وزیری از اهل من قرار بده و همچنین پشتم را به وسیله او محکم کن.

ابوذر می گوید: هنوز دعای پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله تمام نشده بود که جبرئیل بر پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله نازل شد و همچنین فرمود: بخوان« اِنّما و همچنینَلیّکم الله و همچنین رسوله والّذین آمنوا الّذین یقیمون الصّلوه و همچنین یؤتون الزّکاه و همچنین هم راکعون».»

آیت الله مکارم شیرازی با گفتن آنکه ولی را پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اکرم(ص) به جانشین تفسیر نموده می باشد و همچنین در آن حدیث کاملا مشخص می باشد.

او در پاسخ به  آن شبهه که چگونه علی(ع) در نماز که گفته می می شود کاملا خاضع می باشد به سائل کمک می کند؟ گفت: شنیدن ناله مظلوم و همچنین اجابت درخواست او عبادت می باشد و همچنین لذا آن عبادت مضاعفی می باشد که منافاتی با حضور قلب ندارد و همچنین به دستور خالق می باشد. در مسائل دنیوی حواسش به غیرخدا نبود در حالیکه آن جزو مسائل دنیوی نبود لذا زکات در حال رکوع دلیل بر شدت حضور قلب می باشد که هم به خالق توجه دارد و همچنین هم به دستور خالق به مخلوق نیازمند متوجه می باشد.

آن مرجع تقلید افزود: ما افتخار می کنیم پیرو کسی هستیم که آیات فراوان و همچنین روایات متعددی در ثواب و فضیلت ایشان آمده می باشد.

او با طرح آن سئوال که چه تناسبی بین دادن زکات در رکوع و همچنین مساله درخواست موسی بن عمران می باشد؟ گفت: پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) از هر فرصتی جهت گفتن حقایق و همچنین جانشینی حضرت علی(ع) بهره بری و استفاده می کرد و همچنین آیه ۵۵ سوره مائده خود سند زنده و همچنین روشنی در جانشینی و همچنین گفتن ثواب و فضیلت امام و پیشوا علی(ع) می باشد.

آیت الله مکارم شیرازی از قول مترجم پاکستانی تفسیر نمونه ابراز داشت: هنگام و زمانی که تفسیر نمونه را به زبان اردو ترجمه کردم دست علمای اهل سنت پاکستان افتاد، یکی از آنها گفت: فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنم شیعه ها اصول و همچنین فروع مذهب خود را با کتابهای ما می توانند اثبات کنند.

او با اشاره به مسائل روز جهان اسلام و همچنین اختلاف موجود در عراق گفت: اختلافی که در عراق بین دولتمردان و همچنین سیاستمداران پیدا شده دردناک می باشد. از یکسو نخست وزیر و همچنین از سوی دیگر مجلس شورا و همچنین از سوی دیگر جمعی از شهروندان و مردم شهر که متحصن شدند و همچنین مجلس و همچنین حکومت را به تعطیلی کشاندند.

آن مرجع تقلید عنوان کرد: تو را به خداوند تبارک و تعالی قسم در شرایطی که داعش خود خوانده مراکز مهمی از عراق را به ویژه شهرستان موصل را در اختیار دارد و همچنین تخریب و همچنین کشتار می کنند. دشمن داخل منزل و خانه تو آمده می باشد، در صورتی که دیر بجنبید دشمن ممکن می باشد تا بغداد هم بیاید. من نمی دانم چگونه تفسیر کنم؟ آیا یکی بر حق و همچنین غیره ای بر باطل می باشد؟ در آن شرایط اینگونه اختلاف هیچ برحقی ندارد. بالاخره بایستی و حتما کنار بیائید و همچنین یکی بایستی و حتما کوتاه بیاید.

او با تصریح به آنکه من کم قسم می خورم، گفت: والله قسم می خورم همه مسئولند. بایستی و حتما باهم کنار آمده و همچنین مشکل را حل کرده و همچنین دشمن را از کشور خود بیرون کنند. در چنین شرایط، سرچشمه اختلاف چیست؟ خدای ناکرده اقتدار و قدرت طلبی، مال دنیاست یا مسائل اخروی سبب آن اختلاف شده می باشد. انسان نمی داند چه بگوید؟

آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: ممکن می باشد بگویند تو را به مسائل داخلی ما چه کار؟ بایستی و حتما گفت که مرجعیت مرز ندارد و همچنین متعلق به همه می باشد و همچنین مرزهای سیاسی ممربوط به مرجعیت نیست. امیدوارم آن برادران محترم و همچنین عزیزانی که در عراق حکومت می کنند از ریاست جمهور تا متحصن کنندگان، لحظه ای فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنند کجا و همچنین در چه زمانی خواهند بود و همچنین چه بعدی ای دارند؟ خدای ناکرده داعشی ها مسلط شوند از صدام صد درجه بدترند.

او گفت: امیدوارم همه درک مسئولیت کنند البته می دانیم از بیرون مرزهای عراق در حال تهییج خواهند بود. عربستان دامن به اختلافات می زند، آمریکا و همچنین اسرائیل هم با وسایل دراختیار به اختلافات دامن می زنند.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

ابراز نگرانی حضرت آیت الله مکارم شیرازی از تشدید اختلافات در عراق: در شرایط کنونی اختلافات هیچ برحقی ندارد در تاریخ ۲۰ April 2016 | 10:42 am نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان