آیت‌الله صافی گلپایگانی: اعتکاف انسان را به مطلوب واقعی و همچنین کمال حقیقی می‌رساند

آیت‌الله صافی گلپایگانی: اعتکاف انسان را به مطلوب واقعی و همچنین کمال حقیقی می‌رساند

|آیت‌الله صافی گلپایگانی: اعتکاف انسان را به مطلوب واقعی و همچنین کمال حقیقی می‌رساند از مسیح داراب|

صدای شیعه: آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی در پیامی به چهارمین جشنواره بین‌المللی علمی فرهنگی اعتکاف تاکید کردند: یکی از امتیازات دین مبین اسلام آن می باشد که برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها و همچنین دستورات آن هم با فطرت سلیم انسانی و همچنین احتیاجات بشری مطابق و همچنین دینی انسان ساز و همچنین مناسب جهت ترفیع روح و همچنین روان انسان می باشد و همچنین آن محکمترین دلیل بر جامعیت دین حنیف آسمانی می باشد.

متن پیام ایشان به شرح زیر می باشد:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
قال‌الله الحکیم فی کتابه الکریم: و همچنینَ اسْتَعِینُوا بِالصَّبْرِ و همچنینَ الصَّلَوهِ

با عرض سلام و همچنین اظهار احترام و همچنین ادب به حضرات آقایان محترم شرکت‌کننده در آن همایش مقدّس؛ عرایضی کوتاه تقدیم می‌دارم:

یکی از امتیازات پهناور و بزرگ دین مقدّس اسلام آن می باشد که برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها و همچنین دستورات آن هم، همه با فطرت سلیم انسانی و همچنین با احتیاجات بشری مطابق می باشد و همچنین همه، انسان‌ساز و همچنین جهت ترفیع روح و همچنین روان انسان می‌باشد، و همچنین آن دلیل و همچنین برهان بر جامعیت آن دین حنیف آسمانی می باشد.

شامل برنامه جذاب و جالب و خوب‌های خیلی زیاد مهمّ آن هم اعتکاف و همچنین دعا می باشد که ارتباط مخلوق با خالق را برقرار نموده و همچنین انسان خود را در ضیافت و همچنین میهمانی خاص خداوند تبارک و تعالی می‌بیند. اعتکاف از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های پهناور و بزرگ عبادی و همچنین تربیتی اخلاقی می باشد و همچنین شامل برکات و همچنین آثار بسیاری می باشد که با ساخته یا ایجاد تحوّل معنوی، اجتماع را به سوی کمال سیر می‌دهد.

اعتکاف تمرینی می باشد که اخلاقیات در شهروندان و مردم شهر رسوخ نموده و همچنین دائما بتوانیم نبض رفتارمان را کنترل نماییم و همچنین در پس نتیجه آن می شود که شهروندان و مردم شهر متوجه به خدای مهربان و همچنین ذات لایزال الهی شوند، و همچنین دل‌ها با یاد خداوند تبارک و تعالی آرام بگیرند.

خوشبختانه امروز در مملکت ما آن سنّت حسنه، با شکوه و همچنین عظمت اکثرا و بیشتر از قبل در حال انجام می باشد و همچنین شهروندان و مردم شهر متدیّن ما به ویژه جوانان عزیز آن سنّت را پاس داشته و همچنین از برکات معنوی آن هم بهره بری و استفاده می‌نمایند.

به نظر حقیر اعتکاف خود یک فرهنگ می باشد که بایستی و حتما آن فرهنگ مقدّس را به بهترین وجه ممکن به شهروندان و مردم شهر معرّفی نمود. در آن زمان پر آشوب که دشمنان اسلام و همچنین دشمنان بشریت درصدد گمراهی شهروندان و مردم شهر خواهند بود و همچنین می‌خواهند آنان را از مسیر واقعی انسانی خود منحرف نمایند، یکی از راه‌های مطمئن که انسان را به مطلوب واقعی و همچنین کمال حقیقی می‌رساند اعتکاف می باشد.

انسانی را که در کارهای دنیایی خود غرق شده و همچنین از ناملایمات زندگی خسته گردیده، چند روزی در اعتکاف با خدای خود خلوت نموده و همچنین با انس با پروردگار و همچنین با تفکّر درست، برنامه جذاب و جالب و خوب‌های بعدی خود را رنگ و همچنین بوی خدایی می‌دهد و همچنین نسبت به قبل خود تجدید نظر نموده و همچنین از خداوند متعال استمداد می‌جوید.

بایستی و حتما اوقات گران‌بهای اعتکاف را غنیمت شمرده و همچنین جهت خود و همچنین دیگران و همچنین جهت عزّت و همچنین عظمت مملکت اسلامی و همچنین نجات ممالک اسلامی از شرّ دشمنان و همچنین سربلندی مسلمانان دعا نمود؛ و همچنین فرج و همچنین ظهور موفور السرور حضرت بقیه‌الله الاعظم عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف را از خداوند متعال مسئلت نمود.

حقیر به همه معتکفین عزیز عرض ادب و همچنین احترام و همچنین سلام دارم و همچنین قبولی اعمال آنان را آرزومندم، و همچنین از همه آن عزیزان با اخلاص التماس دعا دارم و همچنین جهت شرکت کنندگان محترم در آن اجلاس باشکوه، مزید توفیق در خدمت به معتکفین را از خدای مهربان خواهانم.

و همچنین السلام علیکم و همچنین رحمه‌الله و همچنین برکاته

لطف‌الله صافی
اول رجب‌المرجب ۱۴۳۷ هـ.ق

انتهای پیام

آیت‌الله صافی گلپایگانی: اعتکاف انسان را به مطلوب واقعی و همچنین کمال حقیقی می‌رساند در تاریخ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان