آیت‌الله صافی گلپایگانی: اعتکاف انسان را به مطلوب واقعی و همچنین کمال حقیقی می‌رساند

آیت‌الله صافی گلپایگانی: اعتکاف انسان را به مطلوب واقعی و همچنین کمال حقیقی می‌رساند

|آیت‌الله صافی گلپایگانی: اعتکاف انسان را به مطلوب واقعی و همچنین کمال حقیقی می‌رساند از مسیح داراب|

صدای شیعه: آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی در پیامی به چهارمین جشنواره بین‌المللی علمی فرهنگی اعتکاف تاکید کردند: یکی از امتیازات دین مبین اسلام آن می باشد که برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها و همچنین دستورات آن هم با فطرت سلیم انسانی و همچنین احتیاجات بشری مطابق و همچنین دینی انسان ساز و همچنین مناسب جهت ترفیع روح و همچنین روان انسان می باشد و همچنین آن محکمترین دلیل بر جامعیت دین حنیف آسمانی می باشد.

متن پیام ایشان به شرح زیر می باشد:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
قال‌الله الحکیم فی کتابه الکریم: و همچنینَ اسْتَعِینُوا بِالصَّبْرِ و همچنینَ الصَّلَوهِ

با عرض سلام و همچنین اظهار احترام و همچنین ادب به حضرات آقایان محترم شرکت‌کننده در آن همایش مقدّس؛ عرایضی کوتاه تقدیم می‌دارم:

یکی از امتیازات پهناور و بزرگ دین مقدّس اسلام آن می باشد که برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها و همچنین دستورات آن هم، همه با فطرت سلیم انسانی و همچنین با احتیاجات بشری مطابق می باشد و همچنین همه، انسان‌ساز و همچنین جهت ترفیع روح و همچنین روان انسان می‌باشد، و همچنین آن دلیل و همچنین برهان بر جامعیت آن دین حنیف آسمانی می باشد.

شامل برنامه جذاب و جالب و خوب‌های خیلی زیاد مهمّ آن هم اعتکاف و همچنین دعا می باشد که ارتباط مخلوق با خالق را برقرار نموده و همچنین انسان خود را در ضیافت و همچنین میهمانی خاص خداوند تبارک و تعالی می‌بیند. اعتکاف از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های پهناور و بزرگ عبادی و همچنین تربیتی اخلاقی می باشد و همچنین شامل برکات و همچنین آثار بسیاری می باشد که با ساخته یا ایجاد تحوّل معنوی، اجتماع را به سوی کمال سیر می‌دهد.

اعتکاف تمرینی می باشد که اخلاقیات در شهروندان و مردم شهر رسوخ نموده و همچنین دائما بتوانیم نبض رفتارمان را کنترل نماییم و همچنین در پس نتیجه آن می شود که شهروندان و مردم شهر متوجه به خدای مهربان و همچنین ذات لایزال الهی شوند، و همچنین دل‌ها با یاد خداوند تبارک و تعالی آرام بگیرند.

خوشبختانه امروز در مملکت ما آن سنّت حسنه، با شکوه و همچنین عظمت اکثرا و بیشتر از قبل در حال انجام می باشد و همچنین شهروندان و مردم شهر متدیّن ما به ویژه جوانان عزیز آن سنّت را پاس داشته و همچنین از برکات معنوی آن هم بهره بری و استفاده می‌نمایند.

به نظر حقیر اعتکاف خود یک فرهنگ می باشد که بایستی و حتما آن فرهنگ مقدّس را به بهترین وجه ممکن به شهروندان و مردم شهر معرّفی نمود. در آن زمان پر آشوب که دشمنان اسلام و همچنین دشمنان بشریت درصدد گمراهی شهروندان و مردم شهر خواهند بود و همچنین می‌خواهند آنان را از مسیر واقعی انسانی خود منحرف نمایند، یکی از راه‌های مطمئن که انسان را به مطلوب واقعی و همچنین کمال حقیقی می‌رساند اعتکاف می باشد.

انسانی را که در کارهای دنیایی خود غرق شده و همچنین از ناملایمات زندگی خسته گردیده، چند روزی در اعتکاف با خدای خود خلوت نموده و همچنین با انس با پروردگار و همچنین با تفکّر درست، برنامه جذاب و جالب و خوب‌های بعدی خود را رنگ و همچنین بوی خدایی می‌دهد و همچنین نسبت به قبل خود تجدید نظر نموده و همچنین از خداوند متعال استمداد می‌جوید.

بایستی و حتما اوقات گران‌بهای اعتکاف را غنیمت شمرده و همچنین جهت خود و همچنین دیگران و همچنین جهت عزّت و همچنین عظمت مملکت اسلامی و همچنین نجات ممالک اسلامی از شرّ دشمنان و همچنین سربلندی مسلمانان دعا نمود؛ و همچنین فرج و همچنین ظهور موفور السرور حضرت بقیه‌الله الاعظم عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف را از خداوند متعال مسئلت نمود.

حقیر به همه معتکفین عزیز عرض ادب و همچنین احترام و همچنین سلام دارم و همچنین قبولی اعمال آنان را آرزومندم، و همچنین از همه آن عزیزان با اخلاص التماس دعا دارم و همچنین جهت شرکت کنندگان محترم در آن اجلاس باشکوه، مزید توفیق در خدمت به معتکفین را از خدای مهربان خواهانم.

و همچنین السلام علیکم و همچنین رحمه‌الله و همچنین برکاته

لطف‌الله صافی
اول رجب‌المرجب ۱۴۳۷ هـ.ق

انتهای پیام

آیت‌الله صافی گلپایگانی: اعتکاف انسان را به مطلوب واقعی و همچنین کمال حقیقی می‌رساند در تاریخ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn