آتن پایتخت کشور تاریخی و زیبای یونان

آتن، پایتخت کشور یونان، شهری است که در دل قرن ها تاریخ غرق شده است. احتمال دارد آتن جذاب ترین و زیاد دیده شده ترین شهر در جهان نباشد اما اگر کمی دقیق تر بدان بنگرید شهر دلفریب، جذاب و پرجنب و جوش آتن را در مقابل چشـم ان خود خواهید دید.آتن زادگاه بازی های المپیکی است که بیشتر از ۱۰۰ سال پیش برگزار می شده امروزه بصورت بازی های مدرن المپیک در جهان برگزار می شوند. در سال ۲۰۰۴ سرانجام بازی های المپیک به این شهر بازگشت و وقت ی که این خـبر اعلام شد، تمام شهر دستخوش تحول ظاهری زیادی شد.
0.969719001347041116 parsnaz ir آتن پایتخت کشور تاریخی و زیبای یونان
تور آتن

تور آتن,تور آتن,تور آتن

این امر حاوی اجرای پروژه هایی با قیمت میلیون ها یورو می بود؛ مانند تولید و ساخت فرودبرخي در آتن مجهز به نو ترین تکنولوژی، تولید و ساخت ساختمان های المپیک و کاشت تعداد بسیار زیاد ی درخت نهال که چهره ای سرسبز به شهر می بخشید.به گزارش پارس ناز آتن همين طور به پارک جنگلی ای مباهات می ورزد که در سال ۱۸۳۹ جهت ملکه امیلیا درست شد تا قصر سلطنتی اش را احاطه نماید . امروزه در بسياري از خیابان ها میدان های شهر نیز درخت پرتقال کاشته شده است.صنعت توریسم هم اکنون به بخش جدایی ناپذیر آتن تبدیل شده است و سازمان ملی توریستی یونان ۲ مرکز رسمی ارائۀ اطلاعات توریستی در شهر دارد که یکی در محلۀ Syntagma دیگری در سالن ورودی فرودگاه مستقر شده اند.

بهتر است یک کپی رایگان از بروشور ” آتن و اتاکا ” و جدول ساعات کار وسایل حمل نقل عمومی و نیز نقشۀ شهر را از این مراکز تهیه و تولید بکنید .یکی از با کیفیت ترین راه های لذت بردن از تابستان آتن این است که روزهای را مانند آتنی های مکانی بگذرانید. به مفهوم صبح زود بیدار شوید، صبحی پرمشغله داشته باشید (جهت مثال به بازدید چند چشم انداز فوق العاده بروید) و پس در هوای گرم روز از خوابی عمیق، زیاد و دلپذیر لذت برید شب ها بیدار بمانید. شب گذرانی های آتن عالی هستند رستوران ها، کافه ها و سرگرمی های عالی و بی شماری در داخل مرکز این منطقه موجودند.

Plaka قدیمی ترین بخش آتن است که جهت بیشتر از ۵٫۰۰۰ سال مسکونی بوده است. Plaka که در شمال و شرق دامنۀ آکروپولیس واقع شده سرشار از بناهای تاریخی نظیر مقبره ها و کلیساهای باستانی است ، اهمیت گشت و گذار دارد. درون آتن هشت تپۀ بزرگ وجود دارند ازعبارت آکروپولیس، و خارج از آن کوه های Parnitha، Pendeli و Hymettos که شهر را محاصره می کنند. همچنین در طی مسافرت ی کوتاه به معروف ترین جاذبۀ توریستی یونانی با منظرۀ گیرا بیاد ماندنی بنای عظیم پارت نون (معبد خدای آتنا) روبرو می شوید که ۲٫۵۰۰ سال پیش روی تپۀ آکروپولیس تهیه و تولید شده است.

شهر آتن مناظر تاریخی توریست پسند خیلی خیلی ی دارد که اکثرا در همه جهان شناخته شده اند. گاهي از این اماکن مورد تذکر عبارتند از: Agora – یک زمین که بقایای ساختمان تخریب شدۀ رومی است که بوسیله امپراطوران رومی بنا شده بوده؛ مقبرۀ زئوس – حدود ۱٫۵۰۰ سال پیش برای عبادت خدای یونانی زئوس تهیه و تولید شد؛ طاق Hadrian – در اصل دروازۀ شهر بوده که مناطق رومی را به شهر اصلی آتن مرتبط می ساخته؛ و تئاتر شگفت انگیز Dionysos – قدیمی ترین تئاتر جهان است که در طی سالها بسياري از زیاد دیده شده ترین و سرشناس ترین نمایش نامـه های جهان در آن اجرا شده اند.

همچنین زمان ی توریست ها از موزه های درجه شهر بازدید می کنند، اطلاعات تاریخی زیادی در مورد آتن به آنها ارائه می شود. از عبارت برترین محل های دریافت این اطلاعات فرهنگی، موزۀ فوق العادۀ ملی تاریخی است که با نمایش مجموعه ای از اشیاء تاریخ یونان را بازگو می نماید ؛ و نیز موزۀ ملی باستان شناسی که دربر دارندۀ پیکره ها ظروف است و گالری ملی هنر که نمایانگر تعداد خیلی ی آثار هنری است .

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان