۸ تاثیر جالب موسیقی بر مغز آدم

۸ تاثیر جذاب موزیک بر مغز آدم

background wallpaper music 12 Best Background ۸ تاثیر   جالب   موسیقی بر مغز آدم

فردریش نیچه

ارسطو موسیقی را یکی از شاخه‌های ریاضی می‌دانسته و فیلسوفان اسلامی هم این نظر را پذیرفته‌اند، شبیه ابن سینا که در بخش دانلود تک آهنگ ریاضی کتاب شفا از موسیقی نام برده‌است. ولی از آنجا که تمام ویژگی‌های موسیقی مانند ریاضی مسلم و غیرقابل تغییر نیست، بلکه ذوق و قریحهٔ سازنده و نوازنده در آن دخالت تام دارد، آن را هنر می‌دانند. در هر صورت آهنگ امروز دانش هنری وسیع ‌ای است که بخش‌های گوناگون و تخصصی می‌باشد. صدا در صورتی موزیک نامیده می‌شود که بتواند پیوند بین اذهان ایجاد نماید مرزی از جنس انتزاع آن را محدود نکند.

اما این علم، هنر و یا پدیده‌ی فوق‌العاده چه تاثیری بر آدم و روحیاتش دارد؟ محققان در همه جهان به مطالعه‌ی این تاثیرات پرداخته‌اند که خلاصه‌ی خیلی کوچکی از همه‌ی نظریات آنها را می‌توانید در این مقاله مطالعه کنید. دانلود جدید ۹۶

ویژگی ها ی اسپیکر بلوتوث
چهار آلبوم موسیقی ایرانی برای جايزه به عاشقان موسیقی ‌
۱۰ وسیله دیجیتال که با پول خرج کردن برای آن‌های پشیمان نمی‌شوید
بهترین هدفون برای هر فرد د ؛ آموزش خرید هدفون

۱- موزیک شاد یا غمگین بر دید ما به موارد خنثی اثر می‌گذارد

می‌توانیم تشخیص دهیم که آیا موزیک شاد و غمگین است، ولی این نظر اکثرا برخواسته از حس ی است که با شنیدن موسیقی به فرد منتقل می‌شود. در واقع ، مغز ما به آهنگ شاد غمگین مفرق جواب می‌دهد.
دانلود جدید ۹۶
حتی قطعه‌های کوتاه آهنگ شاد یا غمگین بر ما تاثیر می‌گذارند. تحقیق نشان می‌دهد که بعد از شنیدن قطعه‌ی موزیک کوتاه، مجموعه کنندگان بیشتر تمایل داشتند که وضعیت خنثی‌ای را به عنوان وضعیتی شاد یا غمگین تفسیر کنند تا با موسیقی ‌ای که شنیده بودند، همموسیقی شود. این موضوع با دیگر حالت‌های چهره اتفاق افتاد، اما بیشتر برای موقعیت‌هایی قابل توجه بود که به حالت خنثی نزدیک‌تر بودند.

مورد جالب‌تر دیگر در مورد چگونگی تحت تاثیر موزیک قرار گرفتن حس ات این است که دو نوع حس ات به موسیقی مرتبط می باشند : حس ات ادراکی و حس ات عاطفی.

این بدان مفهوم است که برخي اوقات می‌توانیم حس ات قطعه‌ی موسیقی را بدون تجربه کردن‌شان، درک کنیم، که دال بر این مساله است که گوش دادن به آهنگ غمگین برای بسياري از نه فقط افسرده کننده نیست، بلکه زیاد هم لذت بخش است.

بر خلاف شرایط واقعی، هیچ خطر و یا تحدید جدی‌ای گوش دادن به آهنگ ما را تهدید نمی‌کند، پس می‌توانیم احساس ات مربوطه را بدون تجربه‌ی واقعی، درک کنیم.
۲-صوت پس زمینه می‌تواند خلاقیت را افزایش دهد

تمام موزیک ‌های انرژتیک داخل لیست موزیک ‌شان را رفیق دارند. ولی وقت ی که بحث خلاقیت کاری به بین می‌آید، ممکن است آهنگ بلند بهترین مورد نباشد.
نیو دانلود جدید
تحقیقات نشان داده‌اند که سطح ملایم موسیقی نقطه عطفی جهت خلاقیت است. آهنگ پس زمینه حتی بیشتر از سطوح پایین موزیک خلاقیت آدم را تحریک می‌کند.

عملکرد این قضیه به گونه‌ای است که آهنگ ملایم دشواری پردازش را بیشتر شدن داده که منجر به افزایش پردازش انتزاعی خلاقیت بالاتری می‌شود. به بیان دیگر، وقت ی که در تلاش جهت پردازش کارها هستیم، به سمت روش‌های خلاقانه‌تر می‌رویم.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان