یادداشتی از محمود مظفر؛ نماز صبح مساجد را احیا کنیم

یادداشتی از محمود مظفر؛ نماز صبح مساجد را احیا کنیم

|یادداشتی از محمود مظفر؛ نماز صبح مساجد را احیا کنیم از مسیح داراب|

صدای شیعه به نقل از مهر: متن پیش رو یادداشتی می باشد از محمود مظفر، قائم مقام ستاد اقامه نماز که به مناسبت ایام اعتکاف در اختیار خبرگزاری مهر قرار گرفته می باشد؛

در آستانه ایام اعتکاف هستیم، روزهایی که تعداد بسیاری از جوانان و همچنین شهروندان و مردم شهر مؤمن، با خدای خود عهد و همچنین پیمان مجدد می بندند و همچنین با عشق و همچنین جاذبه درونی از آن فریضه مستحب، قوه عظیمی از نورانیت و همچنین معنویت را جهت خود ذخیره می کنند و همچنین آن ایام جزء بهترین و همچنین زیباترین خاطرات زندگی اشخاص ثبت می می شود.

در اعتکاف امسال بیاییم، با خداوند تبارک و تعالی عهد ببندیم که منزل و خانه خداوند تبارک و تعالی را آباد کنیم تا خداوند نیز منزل و خانه ما را آباد کند. متأسفانه امروزه حق منزل و خانه های خداوند تبارک و تعالی در روی زمین (مسجد) اداء نمی می شود و همچنین مساجد مهجور مانده می باشد. نماز آن نور چشم پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله اسلام (ص) کمتر در محل اصلی خودش اقامه شده و همچنین متأسفانه خود و همچنین جامعه را از تاثیرات و همچنین اثرات عجیب و همچنین معجزه آسای آن اکسیر شفابخش محروم نموده ایم.

در تازه ترین و جدیدترین بررسی میدانی در یکی از استان های کشور از مجموع ۱۱۸۹ مسجد شهری وروستایی تنها در ۵۶ مسجد نماز صبح و همچنین در ۲۴۴ مسجد نماز ظهر و همچنین عصر و همچنین در۳۱۰  مسجد نماز مغرب وعشاء برگزارمی می شود. در ۹۱۶ مسجد روستایی ، تنها ۷ مسجد نماز جماعت صبح و همچنین ۵۸ مسجد نماز ظهر و همچنین عصر و همچنین ۲۳۸ مسجد نماز مغرب و همچنین عشاء دارند.

با آن اوضاع، فعالیت، احساس وظیفه و همچنین مسئولیت اکثرا و بیشتر در بین مدیران، مسئولان فرهنگی و همچنین علما جدی به نظر می رسد.

همانگونه که ملاحظه می می شود متأسفانه منزل و خانه خداوند تبارک و تعالی صبح ها غریب می باشد و همچنین با کاهلی و همچنین تنبلی ما بندگان، نماز صبح- آن شاه کلید حل معظلات و مسائل و مشکلات و همچنین پله پرش- را بی اثر کرده ایم، فریضه ای که پیغمبر اسلام فرمودند: «اگرشب تا صبح به عبادت و همچنین نماز صرف می شود، ثواب آن هم به مقدار و اندازه دو رکعت نماز صبح در مسجد نیست» نمازی که فرشتگان شب و همچنین روز هر دو ثبت می کنند، نمازی که خداوند ۳ با در قرآن به آن هم قسم یاد کرده می باشد.

با همه آن تأکیدات، هنگام و زمانی که صبح ها جهت نماز صبح عازم مسجد می شویم صدای پرندگان در آسمان و همچنین روی درختان به صورت دسته جمعی که نشان از تسبیح و همچنین ذکر خداست در فضا طنین افکن می باشد و همچنین در مقابل چراغ های خاموش منزل و خانه های ما و همچنین سکوت ناشی از خواب و همچنین غفلت مردمان در برابر پرندگان، احساس شرمندگی دست می دهد.

در قسمت و بخش دیگر آن پژوهش شاهد مهجوریت منزل و خانه خداوند تبارک و تعالی در روستاها هستیم که در صورتی که فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن جدی و همچنین مؤثر نشود شاهد عواقب فرهنگی در طولانی مدت خواهیم بود.

ایام اعتکاف، فرصت طلایی می باشد که با خود عهد ببندیم خداوند تبارک و تعالی را یاری و همچنین مساجد را آباد کنیم و همچنین به آن آیه " يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آَمَنُوا کُونوا أَنصَارَ اللَّهِ " عمل کنیم و همچنین بعنوان یاوران نماز در طول سال شمسی، مساجد را بخصوص نمازهای صبح را بیش از آن احیاء کنیم تا خداوند نیز در سایر مسائل، ما را مدد و همچنین یاری نماید و همچنین در صورتی که جهت خداوند تبارک و تعالی مایه بگذاریم و همچنین دستورات را به خوبی اطاعت کنیم، آن هم وقت می می شود" أَنَا جَلِيسُ مَنْ جَالَسَنِي و همچنینَ مُطِيعُ مَنْ أَطَاعَنِي " آن بار خداوند متعال می باشد که مطیع اوامر بنده می می شود و همچنین تمام مقدرات را به نفع او رقم خواهد زد.

انتهای پیام

یادداشتی از محمود مظفر؛ نماز صبح مساجد را احیا کنیم در تاریخ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان