گزینه های مهاجرت به کانادا برای متخصصان پزشکی و پرستاران

healthcareworkers1 گزینه های مهاجرت به کانادا برای متخصصان پزشکی و پرستاران

مهاجرت به کانادا

کشور کانادا به عنوان کشور پیشرفته با سطح رفاه بالا به عنوان یکی از مقاصد اصلی مهاجرین است .همين طور این کشور برای جذب نیروهای کار متخصص پیشرفته پروگرام های گوناگونی دارد.این مسئله نشانگر این موضوع است که دولت کانادا هم به دنبال جذب این نیروها و جبران کمبود های خود در زمینه های گوناگون شغلی است.طبق آمار های اعلام شده توسط نهاد های مربوطه این کشور همچنان نیاز بسياري به جذب نیروهای کار در زمینه های پزشکی، بهداشت و پرستاری دارد.برنامه دولت کانادا در این زمینه به صورت جامع و کامل برای همه کشور در نظر گرفته شده است تا بتوانند پزشکان متخصص، پرستاران،دندانپزشکان،داروسازان غیره را جذب نماید .این روزها نسبتا تمام شهر ها و استان های کانادا به افرادی که در زمینه مراقبت های بهداشتی و پزشکی تخصص دارند نیاز دارد.در ادامه خلاصه ای از راه های مهاجرت قانونی برای متخصصان حرفه بهداشت آورده شده است.

کانادا دوره خاصی را در زمینه مهاجرت تجربه می نماید . از طرفی نیاز شدید به قوت آدم ی بیش از پیش وجود دارد و از طرف دیگر به دلیل حضـور ۹ ساله محافظه کاران ضد مهاجر در قدرت تلاش آنان برای غیر شفاف نیز ناکارآمد کردن حداکثری سیـستم مهاجرت شاهد نوعی به هم ریختگی و سردرگمی در کلیت سیستم هستیم. با آمدن لیبرالها اما امید می رود که شاهد شرایط بهتری باشیم و مقررات منطقی در این زمینه حاکم شود.

در این مطلب امکانات پیش روی فارغ التحصیلان رشته های پیشرفته مانند پزشکان، دندانپزشکان، داروسازان، صاحبان تست گاههای تشخیص طبی، وکلا، حسابداران، مهندسین مشاور و…….. که از آنها به عنوان افراد پیشرفته یا Professionals یاد می شود در شرایط فعلی به مفهوممطابق مقررات موجود در فوری ه ۲۰۱۶ برای مهاجرت به کانادا نقد می کنیم.افراد پیشرفته مورد بحث در این مطلب حاوی افرادی هستند که در یکی از رشته های مورد مثال در بالا تحصیل کرده اند مجوز کار دریافت کرده اند این افراد شخصا مسوول اقدامات پیشرفته خود می باشند چنانچه چه ممکن است در قالب یک مجموعه نیز به کار اشتغال داشته باشند ولی مجوز کار آنها قایم به شخص است و نمایندگی پذیر نیست.

این افراد به دو دسته کلی تقسیم می شوند :

۱٫شاغلین جوان و تازه کار : افرادی که اخیرا وارد این مشاغل شده اند و زیر سی سال سن دارند هدفشان از مهاجرت در درجه اول خود پس فرزندانی است که اقطعا لا یا هنوز جهان نیامده اند و یا خیلی کم سن سالند.

۲٫شاغلین بین سال با سابقه: افرادی که سالهاست در این مشاغل کار کرده اند هدفشان از مهاجرت در درجه اول ایجاد امکان جهت فرزندانی است که اکثرا در دهه دوم زندگی هستند .

جهت مهاجرت به کانادا دو دسته پروگرام مهاجرتی وجود دارد :

برنامه های قوت کارشناس حاوی برنامه قوت کارشناس فدرال (از مسیر سیستم ورود سریع)، پروگرام قوت کارشناس کبک نیز پروگرام های جسته گریخته قوت کارشناس استانی. این برنامه ها در شرایطی ممکن است جهت دسته اول مناسب باشد.
پروگرام های تجاری موجود حاوی پروگرام قوت کارشناس کبک، پروگرام کارآفرینی کبک پروگرام های تجاری استانی که این برنامه ها بیشتر مناسب دسته دوم خواهد بود.
برنامه های قوت کارشناس :

زمانی بود که عملا تمام افراد پیشرفته امکان كار در برنامه های قوت کارشناس را داشتند و بدون هر گونه مانعی هم پذیرفته می شدند این روند دست کم در مورد برخي از این رشته ها تا انتها سال ۲۰۱۴ به خوب ی برقرار بود کافی بود همت می کردند نمره زبانی به دست می آوردند آنگاه پزشک یا حسابدار یا ….. با هزینه اندکی امکان مهاجرت داشت. این روزها اما شرایط مانند قبل نیست. برای برنامه فدرال می بایست از سیـستم ورود زود اقدام بکنید .در این پروگرام افراد پروفایل می سازند منتظر دریافت دعوتنامه از دولت فدرال می شوند این دعوتنامه اما بدون داشتن توصیه شغل یا مورد علاقه قرار گرفتن از طرف یکی از استانها شانس بسياري جهت صدور ندارد به این ترتیب اگرچه پزشک و یا دندانپزشک و یا وکیل دادگستری امکان باز کردن پروفایل دارد ولی شانس چندانی ندارد. چرا؟

صدور توصیه شغل از طرف کارفرمای کانادایی جهت این افراد نشدنی است چرا که این افراد جهت کار در کانادا نیازمند دریافت مجوزهای مربوطه اند یعنی وکیل می بایست به عضویت کانون وکلا در آید و پزشک بایستی در سیسـتم پزشکی این سامانه شناخته شود. جهت این جریان اولا می بایست اقامت داشت ثانیا می بایست تمام مسیر چندساله پر فراز و نشیب آنرا طی کرد. هیچ کارفرمایی نمی تواند به پزشک بدون مجوز کار، توصیه شغل بدهد چنانچه هم بدهد معتبر نیست پس عملا این راه بسته است فرقی نمی نماید حسابدار باشید، وکیل باشید یا پزشک. این افراد دقیقا به همین دلیل شانسی برای مورد توجه قرار گرفتن از طرف استانها هم ندارند.فقط در حالتی ممکن است در سیسـتم فدرال شانسی داشته باشند که سطح بالایی از زبان بدانند به گونه ای که تمام امتیاز زبان را بگیرند سن زیر سی سال داشته باشند خواهر و برادری هم در کانادا منتظرشان باشد عملا امتیازی بالاتر از ۴۵۰ در سیـستم ورود سریع بدون پیشنهاد شغل کسب کنند. در این صورت با توجه به روند انتخاب افراد که اکثرا کف امتیاز گزینش شوندگان در همین حوالی است شانسی برای انتخاب خواهند داشت.

پروگرام قوت کارشناس کبک که باز است باز نیست به فرض اینکه مساله ثبت پرونده داستانهای تمام نشدنی کبک را ندیده بگیریم محدودیتی جهت كار نیست اما این افراد تنها زمانی شانس قبولی دارند که زبان فرانسه بسیار زیاد عالی بدانند دست کم مدرک زبان b2 داشته باشند از طرف دیگر سنشان زیر ۳۵ سال باشد اگر همسر دارند او هم شرایط مناسبی داشته باشد. این شرایط به ندرت ممکن است در گروه های شغلی مورد اشاره ما جمع شود. برنامه های استانی قوت کارشناس نیز عملا بی خاصیتند کمکی به این گروه نمی نماید و نامشان را نمی توان امکان گذاشت. این برنامه ها مقطعی مختص فارغ التحصیلان و یا ساکنین آن استانهاست شرط پیسنهاد شغل نیاز اولیه آنهاست.به طور خلاصه می توان گفت پروگرام قوت کارشناس برای جوانان تازه کاری که تلاش بسیار زیاد ی در زبان آموزی داشته اند ممکن است راه حل مفید ی باشد به خصوص که هنوز توان مالی كار تجاری را ندارند.

در مورد پروگرام های تجاری:

افراد پیشرفته مساله بحث ما بیشتر دسته دوم هستند به مفهومشاغلین بین سال و با سابقه که اکثرا ٌ در کار خود پیشرفته هستند و چه بسا کارمندانی را در دفتر خود به کار گرفته اند. بسياري از آنها در طول سالیان کار اندوخته ای دارند به اندازه کافی دارای ی دارند هدف اولیه برای اقدام نیز ایجاد فرصت برای فرزندانشان است. این دسته برخي وقتها اصلا قصد ماندن در خارج از کشور را ندارند و مایلند فرزندان را مستقر کنند خود در رفت آمد باشند.

پروگرام های تجاری برای این دسته از افراد ممکن است کار آمد باشد اما مهم است که بدانیم کدام پروگرام و چطور ؟ برنامه های تجاری دست کم در زمان حال در بین برنامه های فدرال وجود ندارد. پروگرام سرمایه گذاری کبک پروگرام های کارآفرینی کبک و دیگر استانها مثل بریتیش کلمبیا، منیتوبا و ….

دقت بکنید تنها برنامه سرمایه گذاری، پروگرام کبک است پروگرام های استانهای دیگر به غلط در بازار ایران به عنوان سرمایه گذاری خوانده می شوند این برنامه ها، پروگرام های کارآفرینی هستند یعنی لازم ه آنها ایجاد یک کسب کار و اداره آن زیر شرایط معین ی است ضمن اینکه این روزها در اکثر آنها ویزای اقامتی در کار نیست و بایستی با ویزای کار بروید و دو سال بیزنس بکنید تا ممکن است واجد شرایط اقدام جهت اقامت شوید. کبک هم برنامه کارآفرینی دارد که هنوز اعلام بازگشایی برای سال ۲۰۱۶ نشده است. در تمام این برنامه ها یعنی سرمایه گذاری کبک و انواع کارآفرینی استانی مدیریت شرط لازم جهت كار است و متقاضی بایستی اثبات نماید که دست کم دو سال مدیر بوده است.

نکته ای که بسياري از شرکـت های مهاجرتی به آن تذکر ندارند و به این دسته از شاغلین پیشرفته مشاوره غلط می دهند این است که تعریف مدیریت در پروگرام های تجاری استانی همچنین کارآفرینی کبک در مورد پزشکان، دندانپزشکان و …… صدق نمی نماید . ضمن اینکه الزام به راه اندازی بیزنس در کانادا نیز با توجه به جنس کار این افراد عملا بی وجه است.تنها برنامه ای که تعریفش از مدیریت حاوی مشاغل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی، وکالت، صاحبان کلینیکهای روانشاسی، صاحبان دفاتر حسابداری، صاحبان دفاتر مهندسی مشاور این قبیل افراد می شود برنامه سرمایه گذاری کبک است. عملا كار در پروگرام های پیش گفته اتلاف و پول شماست. علاوه بر این در پروگرام سرمایه گذاری کبک که اتفاقا به راحتی افراد پیشرفته را می پذیرند هیچ تعهدی برای ایجاد شغل یا هر گونه كار ویژه پس از مهاجرت به کانادا ندارید و اقامت دایم بدون شرط کانادا را دریافت می بکنید . از این جهت متقاضی بعد از مستقفر کردن خانواده براحتی می تواند زندگی را به گونه ای که هم کسب کار خود در ایران را حفظ نماید هم وضعیت اقامتی خود خانواده را تثبیت نماید تنظیم نماید .

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان