کنایه روزنامه یا نشریه آمریکایی به ماجرای مهمانداران ایرفرانس؛ کشف حجاب اجباری در فرانسه خوب می باشد و همچنین حجاب اجباری در ایران بد؟

کنایه روزنامه یا نشریه آمریکایی به ماجرای مهمانداران ایرفرانس؛ کشف حجاب اجباری در فرانسه خوب می باشد و همچنین حجاب اجباری در ایران بد؟

|کنایه روزنامه یا نشریه آمریکایی به ماجرای مهمانداران ایرفرانس؛ کشف حجاب اجباری در فرانسه خوب می باشد و همچنین حجاب اجباری در ایران بد؟ از مسیح داراب|

صدای شیعه: روزنامه یا نشریه آمریکایی "اسلیت" در مطلبی واکنش مهمانداران زن فرانسوی به اجبار حجاب در تهران را زیر سوال برد و همچنین نوشت که رعایت قوانین اسلامی از سوی هواپیمایی فرانسه غیر معقول نیست:

در حالی که قرار می باشد پروازهای پاریس – تهران شرکت ایرفرانس از روز ١٧ آوریل/٢٩ فروردین از سر گرفته می شود، مدیریت آن شرکت بخشنامه‌ای را به کارمندان خود ابلاغ کرده و همچنین از آنان خواسته که «در طول پرواز به ایران، شلوار و همچنین کت گشاد به تن کنند و همچنین بعد از خروج از هواپیما موها را بپوشانند».

یک مسئول سندیکایی به اسم کریستف پیه به خبرگزاری فرانسه گفته بود: «هر روز تعدادی از مهمانداران با نگرانی تلفن می‌زنند و همچنین می‌گویند حاضر نیستند روسری به سر کنند».

از سوی دیگر یک شرکتی که در کشور سکولار می باشد نمی تواند کارکنانش را وادار کند در مکانی کا رکنند که مستلزم و نیاز دارد پوششی داشته باشند که با فرهنگشان مغایرت دارد و همچنین از همین روز هم آن شرکت هواپیمایی به کارکنان خود حق داده می باشد که از پذیرش ماموریت در تهران خودداری کنند ولی باید توجه داشت زا سوی دیگر آن مدیران هر مجموعه خواهند بود که رهنمودهایی را به کارکنان خود می دهند که هنگام و زمانی که نماینده شرکت متبوع خود هسند از انجام چه کارهایی خود داری کنند.

از همین رو مستلزم و نیاز می باشد تا ایر فرانس با ارائه روسری به کارکنان خود به عنوان بخشی از یونیوفرمشان هم قوانین ایران را رعایت کند و همچنین هم هزینه ای جهت کارکنان ایرفرانس نداشته باشد .

حالا که ماجرا تمام شده می باشد، قانون مداران فرانسوی بایستی و حتما به کاربردهای آن ماجرا دقت کنند. به دنبال آن ماجرا یکی از افراد اتحادیه مهمانداران با وزیر فرانسوی حقوق زنان و همچنین خانواده تماس گرفت و همچنین درخواست کرد از اعتراضان جهت بهره بری و استفاده از پوشش روسری حمایت کند. آن وزیر آن هم فردی می باشد که اخیرا زنان مسلمان را به خاطر بهره بری و استفاده از حجاب به برده های سیاه پوست تشبیه کرده بود.

نقطه اینجاست که در صورتی که خانم وزیر و همچنین سایر فعالان حقوق زن از آن که زنان فرانسوی غیر مسلمان ناچارند در یک ملت اسلامی روسری به سر کنند تا آن حد ازرده شده اند، بایستی و حتما به مقدار و اندازه ای عاقل باشند که بتوانند تصور کنند زنان مسلمان چه احساسی دارند هنگام و زمانی که فرانسه مجبورشان  می کند حجاب خود را بالاجبار بردارند.

منبع: نسیم آنلاین

انتهای پیام

کنایه روزنامه یا نشریه آمریکایی به ماجرای مهمانداران ایرفرانس؛ کشف حجاب اجباری در فرانسه خوب می باشد و همچنین حجاب اجباری در ایران بد؟ در تاریخ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان