چگونه موضوع پایان نامه را انتخاب کنیم

قصد داریم تا در مورد موضوع پروپوزال و چالش های تعیین مساله مناسب انتها نامـه یا رساله، صحبتی مختصر با هم داشته باشیم، چرا که بسياري از درخواست های فرد ان معطوف به درخواست یاری و راهنمای ی در تعیین مساله پروپزال است!
%name چگونه موضوع پایان نامه را انتخاب کنیم
انجام پایان نامه

پایان نامه,انجام پایان نامه,انجام پایان نامه ارشد,مشاوره پایان نامه

اولین ترم تحصیلی در دوره اافزایش مهمترین ترم زندگی است. احتمالا از این جهت که گام هایی که در این ترم برداشته می شود جزء تاثیر گذار ترین گام های زندگی محقق جوان است.

در بین تمام موارد ی که در انتهای این ترم با آن مواجه می شوید، از مهمترین آنها گزینش استاد راهنما، گزینش مورد انتها نامـه مسیر تحقیقاتی است که شاید قرار است سالیان سال با آن زندگی بکنید . احتمال دارد برای ترم اولی ها این حقیقت و تاثیر آن چندان ملموس نباشد، ولی آنانی که امروز در رده های بالای تحصیلی به سر می برند منظور من را به بهتر ی متذکر می شوند.

افراد خیلی زیاد ی را می بینم که در همین گام دچار سر در گمی می شوند، نماید ی حرکت و تاخیر در تصمیم گیری، تغییر تصمیم و… تردید های بسیار زیاد ….

دوست ها عزیز،

من در جواب به بسياري از دوست ها چنین می گویم که جستجوی موضوع پروپوزال وظیفه شما نیست، اینکه شما باید به دنبال مساله بگردید مساله ای کاملا غلط است. شما دانشجوی ترم اول اافزایش تا حالا چند مقاله خوانده اید؟ چند پروژه داشته اید؟ پس جستجوی موضوع پروپوزال و انتها نامـه وظیفه فردی است با تجربه آشنا به موارد تحقیق، و آن فرد کسی نیست جز استاد روش شما. ایشان بر اساس تجربه چندین و چند ساله ای که دارد بایستی چند مساله را به شما معرفی نماید این شما هستید که می بایست با مطالعه چند هفته ای بر روی موضوعات پیشنهاد ی ایشان، یک مساله را گزینش بکنید . در انتخاب مساله باید کاملا هوشیار باشید و همه مقالات روز جهان را درباره آن مورد بررسي کرده نقشه راهی که قرار است در طول دوره اافزایش یا دکتری طی بکنید را ترس و نگرانی یم نمایید.

در نهایت این شما هستید که بایستی از بین موارد پیشنهاد شده، با دانشی که کسب کرده اید، مساله را گزینش بکنید و در این رابطه، خواندن هر چه بیشتر مقالات، مفید تر خواهد بود. از استاد آموزش خود بخواهید که به جای معرفی مورد کلی به شما، سر تیتر کار تحقیقاتی را به شما معرفی نماید . از ایشان در مورد نمونه ای از کارهای انجام شده در سطح جهان حداقل یک نمونه مقاله بخواهید. اما گفته باشم که تحقیق و تفحص در مورد اینکه موضوع انتها نامـه در ایران تکرار ی نباشد وظیفه استاد روش شما نیست. این شما هستید که بایستی با کمی بررسي و جستجو، از این بابت اطمینان حاصل بکنید . مطلبی در رایتمن دیدم که دقیقا به همین مساله چگونگی پرهیز از دوباره تکرار ی بودن موضوع انتها نامـه اشاره می نماید لینک اما اصرار می کنم انتخاب موضوعات توصیه آنها، به عهده استاد آموزش شماست و تصمیم درمورد گزینش یک موضوع و پیشگیری از دوباره تکرار ی بودن آن وظیفه شماست.

بعد از شروع به تحقیق و تفحص درباره موضوعات توصیه ی، اگر مطلب ای احتباج داشتید، تراپیپر در این زمان دستیار تحقیق شما خواهد بود و نگـران تامین مطلب های مورد نیاز در این نباشید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان