چرا نام فاطمه انتخاب شد؟

فاطمه چرا نام فاطمه انتخاب شد؟

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -شیخ صدوق (ره) در علل الشرایع از امام و پیشوا باقر (ع) روایت کرده که فرمود: زیرا و به درستی که فاطمه (ع) متولد شد خدای عزوجل به یکی از فرشتگان وحی فرمود به زمین برود و همچنین آن نام را بر زبان پیغمبر بگذارد و همچنین رسول خداوند تبارک و تعالی (ص) بدین ترتیب نام فاطمه را جهت نوزاد جدید انتخاب فرمود.

و همچنین در چند حدیث دیگر از رسول خداوند تبارک و تعالی (ص) روایت کرده که به فاطمه فرمود: می دانی جهت چه «فاطمه» نامیده شده ای؟ علی (ع) عرض کرد: ای رسول خداوند تبارک و تعالی سببش چیست؟ فرمود: جهت آنکه او و همچنین شیعیانش از آتش دوزخ بازداشته شده اند. [۶] .

و همچنین در روایتی که در امالی و همچنین خصال از یونس بن ظبیان از امام و پیشوا صادق (ع) روایت می کند آن هم حضرت فرمود: فاطمه در پیشگاه خدای عزوجل نه نام دارد: فاطمه، صدیقه، مبارکه، طاهره، زکیه، راضیه، مرضیه، محدثه و همچنین زهرا. سپس فرمود: هیچ می دانی تفسیر و همچنین معنای «فاطمه» چیست؟ گوید: عرض کردم: بفرمایید ای آقای من!

فرمود: بازگرفته شده از شر و همچنین بدی، آن هم گاه فرمود: در صورتی که امیرالمومنین (ع) با او همچنین ازدواج نمی کرد جهت فاطمه «کفو» و همچنین همسری تا روز قیامت در روی زمین نبود.

و همچنین در حدیث غیره ای می باشد که امام و پیشوا صادق (ع) فرمود: آنکه او را فاطمه نامیدند به خاطر آن هم بود که از زنان زمام خود جدا بود به واسطه ی ثواب و فضیلت و همچنین دین و همچنین حسب.
کتاب : زندگانی حضرت فاطمه زهرا ( سلام الله علیها ) و همچنین دخترک های جوان و ازدواج نکرده آن هم حضرت

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

چرا نام فاطمه انتخاب شد؟ در تاریخ ۳۱ March 2016 | 1:07 am نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn