چرا نام فاطمه انتخاب شد؟

فاطمه چرا نام فاطمه انتخاب شد؟

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -شیخ صدوق (ره) در علل الشرایع از امام و پیشوا باقر (ع) روایت کرده که فرمود: زیرا و به درستی که فاطمه (ع) متولد شد خدای عزوجل به یکی از فرشتگان وحی فرمود به زمین برود و همچنین آن نام را بر زبان پیغمبر بگذارد و همچنین رسول خداوند تبارک و تعالی (ص) بدین ترتیب نام فاطمه را جهت نوزاد جدید انتخاب فرمود.

و همچنین در چند حدیث دیگر از رسول خداوند تبارک و تعالی (ص) روایت کرده که به فاطمه فرمود: می دانی جهت چه «فاطمه» نامیده شده ای؟ علی (ع) عرض کرد: ای رسول خداوند تبارک و تعالی سببش چیست؟ فرمود: جهت آنکه او و همچنین شیعیانش از آتش دوزخ بازداشته شده اند. [۶] .

و همچنین در روایتی که در امالی و همچنین خصال از یونس بن ظبیان از امام و پیشوا صادق (ع) روایت می کند آن هم حضرت فرمود: فاطمه در پیشگاه خدای عزوجل نه نام دارد: فاطمه، صدیقه، مبارکه، طاهره، زکیه، راضیه، مرضیه، محدثه و همچنین زهرا. سپس فرمود: هیچ می دانی تفسیر و همچنین معنای «فاطمه» چیست؟ گوید: عرض کردم: بفرمایید ای آقای من!

فرمود: بازگرفته شده از شر و همچنین بدی، آن هم گاه فرمود: در صورتی که امیرالمومنین (ع) با او همچنین ازدواج نمی کرد جهت فاطمه «کفو» و همچنین همسری تا روز قیامت در روی زمین نبود.

و همچنین در حدیث غیره ای می باشد که امام و پیشوا صادق (ع) فرمود: آنکه او را فاطمه نامیدند به خاطر آن هم بود که از زنان زمام خود جدا بود به واسطه ی ثواب و فضیلت و همچنین دین و همچنین حسب.
کتاب : زندگانی حضرت فاطمه زهرا ( سلام الله علیها ) و همچنین دخترک های جوان و ازدواج نکرده آن هم حضرت

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

چرا نام فاطمه انتخاب شد؟ در تاریخ ۳۱ March 2016 | 1:07 am نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان