چرا سوره یس قلب قرآن می باشد؟

ayotollah vahid چرا سوره یس قلب قرآن می باشد؟
آیت الله وحید خراسانی

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -حضرت آیت‌الله العظمی وحید خراسانی گفتاری در مورد سوره یس گفتن کرده می باشد.
به نقل از شفقنا متن گفتار ذکر شده آن مرجع تقلید شیعیان بدین شرح می باشد :
نقل نموده اند و همچنین روایت آن می باشد: هر چیزی قلبی دارد. باز خود حدیث معجزه می باشد؛ هر چیزی قلبی دارد! امروز پیشرفت علم به اینجا رسیده که کشف می‌کند هر چیزی قلبی دارد، مرکزی دارد. آن کلمه را در جزیره العرب، هزار و همچنین چهارصد سال شمسی قبل، در امتی فرمود که آن هم امت از حلوا خداوند تبارک و تعالی درست می‌کردند، صبح تا ظهر سجده می‌کردند، ظهر می‌خوردند. همچو کسی، در همچو امتی، ظهور کرد، آن هم روز یک کلمه‌ای گفت که امروز در عالم علم، شق القمر می‌کند!
جهت هر چیزی قلب می باشد، حتی اتم. کوچکترین ذره قلب دارد. قلب هر چیزی هم متناسب با آن هم چیز می باشد. آن می باشد خاتم النبیین! بعد که هر چیزی قلبی دارد، افضل الاشیاء چی شد؟ قرآن. . هنگام و زمانی که آن چنین می باشد، قلب قرآن چیست؟ بعد فرمود: «قلب القرآن»، قلب قرآن سوره‌ی یس می باشد.

چرا سوره یس قلب قرآن می باشد؟ هیچ فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردید؟ سرّ اعظم آن می باشد: عالم امکان هم، قلب دارد. قلب عالم امکان خاتم پیغمبران می باشد. آن قلب عالم می باشد. هر چیزی قلب دارد، عالم هم قلب دارد. کل العالم، قلبش می‌می شود کل آدم. کل آدم می‌می شود نفس خاتم. او می‌می شود قلب عالم. سوره‌ی «یس»، سوره‌ی قلب عالم امکان می باشد. آن می باشد که آن سوره، قلب قرآن می باشد. پنج اسم دارد: محمد، احمد, ـ‌در قرآن آن اسماء آمده- عبد، نور. آن هم اسمی که آن هم اسم مرموزترین اسماء می باشد، اسم یاسین می باشد. «یس، والقرآن الحکیم، انک لمن المرسلین»، آن خطاب به یاسین می باشد. یاسین, خاتم النبیین می باشد. او قلب عالم امکان می باشد؛ سوره‌ی او قلب قرآن می باشد.
آن می باشد بصیرت در امر که بفهمید پیشامد جدید چیست! حالا که روشن شد اهمیت امر، مهم باز آن می باشد، اصلا سلسله‌ی مباحث و مطالب را فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنید، همه معجزه می باشد! باز روایت آن می باشد: خود او فرمود من و همچنینُدَّ آن می باشد…
کلمه‌ی و همچنینُدّ غیر از حب می باشد. تاره گفته می‌می شود: من دوست دارم؛ تاره گفته می‌می شود: من مودت دارم، ود دارم. به لغت رفت و آمد و مراجعه کنید، آن نقطه روشن می‌می شود. در کلمه‌ی ود، آرزو هم خوابیده. کسی که می‌گوید من ودم به آن امر می باشد، همچنین و علاوه بر محبت، تمنی و همچنین آرزویش هم متعلق به آن هم امر می باشد.
روحی و همچنین ارواح العالمین لک الفداء، یا رسول الله! فرمود: آنچه من آرزو دارم آن می باشد که در قلب هر یک از اشخاص امت من، سوره‌ی یس باشد. آن آرزوی خاتم النبیین می باشد.
از امروز هر کس را آن کلمه به او رسید، از دست بدهد، به حسرتی مبتلا خواهد شد که آن هم حسرت پایان ندارد. از امروز، هر یک از تو ملتزم بشوید، آن سوره را بخوانید. هر جا به تبلیغ رفتید، شهروندان و مردم شهر را وادار کنید، هر روز آن سوره را بخوانند. سرّش آن می باشد که آرزوی خاتم آن می باشد. ما دنبال چه هستیم؟! از خواب بیدار بشوید! دیگران را هم بیدار کنید. مبادا روزی بر تو بگذرد و همچنین آن سوره را نخوانید، تا کار به اینجا برسد! آن هم وقت می‌شوید صاحب سوره‌ی یس. آنی که گفتم اینجا می باشد.
قاری یک حساب دارد. تالی یک حساب دارد. صاحب سوره, حساب دیگر دارد. هر روزه بخوان، می‌شوی صاحب سوره. بعد مقام، شرف عند الله می باشد. راه هم آن می باشد. دلیلش را، در درس بعد، خواهم گفت.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

چرا سوره یس قلب قرآن می باشد؟ در تاریخ ۳ April 2016 | 8:19 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان