«چرا دعاها مستجاب نمی می شود؟» حضرت آیت الله جوادی آملی پاسخ می دهد

جوادی آملی «چرا دعاها مستجاب نمی می شود؟» حضرت آیت الله جوادی آملی پاسخ می دهد

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: هنگام و زمانی که از وجود تبریک و مبارک امام و پیشوا صادق(سلام الله علیه) سؤال می‌کنند چرا دعای ما مستجاب نیست فرمود: «لأنّکم تدعون مَن لا تَعرفون» زیرا تو کسی را می‌خوانید که نمی‌شناسید.

به به گفته شفقنا، آن مرجع تقلید در درس اخلاق خود در سال شمسی ۹۲ سخنی در مورد چرایی عدم استجابت دعا ایراد کرده و همچنین می گوید: آنکه می‌بینید بعضی از ادعیه ما مستجاب نیست جهت آنکه یک مقدار توجه ما نزد اقتدار و قدرت‌های خود ما یا وابستگی‌های ماست و همچنین بخشی از توجه ما به طرف الله می باشد. کسی که هم به طبیب چشم دوخت، هم به دارو، هم به اقتدار و قدرت تحصیل دارو چشم دوخت، هم به اقتدار و قدرت پرستار ، چنین انسانی هنگام و زمانی که می‌گوید «اللهم اشفنی» او با خداوند تبارک و تعالی بصورت نیم‌رخ سخن می‌گوید جهت آنکه بخشی از توجه‌اش متوجه خداست و همچنین بخشی از توجه‌اش متوجه امکانات خودش می باشد لذا چنین دعایی، دعای خالص نیست.

او افزود: هنگام و زمانی که از وجود تبریک و مبارک امام و پیشوا صادق(سلام الله علیه) سؤال می‌کنند چرا دعای ما مستجاب نیست فرمود: «لأنّکم تدعون مَن لا تَعرفون» زیرا تو کسی را می‌خوانید که نمی‌شناسید. بنابراین ما بایستی و حتما با تمام چهره و همچنین هویّت چیزی را از خداوند تبارک و تعالی بخواهیم؛ در صورتی که در نیایش و همچنین دعا می‌خواهیم با تمام چهره و همچنین هویّت بخواهیم و همچنین در صورتی که در عبادت می‌گوییم ﴿إِیِّاکَ نَعْبُدُ و همچنینَإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ﴾ بایستی و حتما با تمام‌چهره به خداوند تبارک و تعالی عرض کنیم ﴿إِیِّاکَ نَعْبُدُ و همچنینَإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ﴾.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

«چرا دعاها مستجاب نمی می شود؟» حضرت آیت الله جوادی آملی پاسخ می دهد در تاریخ ۱۳ April 2016 | 12:37 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان