پای درس اخلاق آیت‌الله ناصری حیف می باشد در صورتی که در ماه «رجب» از حجاب‌های باطنی خویش کم نکنیم

پای درس اخلاق آیت‌الله ناصری حیف می باشد در صورتی که در ماه «رجب» از حجاب‌های باطنی خویش کم نکنیم

|پای درس اخلاق آیت‌الله ناصری حیف می باشد در صورتی که در ماه «رجب» از حجاب‌های باطنی خویش کم نکنیم از مسیح داراب|

صدای شیعه: آیت‌الله محمدعلی ناصری از اساتید برجسته اخلاق می باشد که تولیت حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج)، حوزه علمیه صاحب الزمان(عج)، حوزه علمیه نرجس خاتون(س) و همچنین مرکز دیجیتال حضرت ولی عصر در حکومت‌آباد اصفهان، موسسه تحقیقات نجوم اسلامی و همچنین موسسه دارالهدی قم را بر عهده دارد.

نماز جماعت و همچنین مجالس وعظ و همچنین سخنرانی آیت‌الله ناصری در مسجد کمرزرین اصفهان برقرار می باشد و همچنین آن استاد اخلاق به صورت هفتگی، چهارشنبه شب‌ها پذیرای عموم به ویژه طلاب و همچنین روحانیون می باشد.

ماه رجب ماه عجیبی می باشد. ملکی در آسمان می باشد که حضرت حق به واسطه آن هم، بندگان خویش را در آن ماه دعوت می‌کند که «انا جلیس من جالسنی».

زمان، زمان خیلی زیاد مساعدی می باشد جهت آشتی کردن با خداوند تبارک و تعالی. ماه رجب را ماه تخلیه، ماه شعبان را ماه تهلیله و همچنین ماه تبریک و مبارک رمضان، ماه ضیافت می باشد.

یازده ماه قبل اشتباهات، خطاها، گناهان، فراموشی‌ها و همچنین غفلت‌ها همه‌اش نوشته شده می باشد هر کدام از آن خطاها و همچنین اشتباهات به یک حجابی در اطراف قلب ما تغییر پیدا کردن شده می باشد.

چه کار بایستی و حتما کرد؟ آن حجاب‌ها شوخی نیست. در صورتی که حتی روزی یک گناه کرده باشیم یازده ماه را در ۳۰ روز ضرب کنیم چه عددی بدست می‌آید؟! هر گناهی که سراغ ما بیاید مسافت بسیاری ما را از خداوند و همچنین اهل بیت دور می‌کند. ماه رجب، ماهی می باشد که انسان بایستی و حتما حجاب‌ها را از بین ببرد. خداوند ظرف زمان را جهت تخلیه گذاشته می باشد. خداوند متعال می‌فرمایند هر چه می‌خواهی به در منزل و خانه خودم بیا به تو عنایت می‌کنم. «یا من ارجوه لکل خیر». در آن ماه ۶-۵ نوع عبارت جهت استغفار از ائمه اطهار (ع) روایت شده و همچنین هر کدام یک اثر مخصوص خود دارد. البته در ماه‌های دیگر هم استغفار هست. همچنین نمازها و همچنین دعاهای آن ماه هر کدام یک اثری دارد مثل میوه‌ها که هر یک جهت خود اثری دارند.

در صورتی که وقت نمی‌کنید روزی حداقل یک دعا از دعاهای وارده در ماه رجب را بخوانید، حیف از آن ماه بگذرد و همچنین ما از حجاب‌های باطنی خویش کم نکرده باشیم. آن دعاهایی که از اهل بیت (ع) رسیده می باشد یکی از اهداف آن هم جهت تعلیم ما انسان‌ها می باشد که در صورتی که خواستیم دعا کنیم بدانیم چگونه دعا کنیم.

امام و پیشوا سجاد (ع) در صحیفه سجادیه می‌فرمایند: خداوندا اقتدار و قدرت و همچنین تاجی به من بده که کفایت کند مرا و همچنین به دیگران محتاج نباشم.

تاج، بر دو معنا می باشد یک معنای آن هم چیزی می باشد که سلاطین از جنس طلا و همچنین نقره بر سر می‌گذارند که علامت و همچنین نشانه عظمت و همچنین با بزرگی، سلطنت، حکومت و همچنین شخصیت می باشد.

معنای دوم «تاج» در کلام حضرت سجاد (ع) آمده می باشد که ایشان می‌فرماید: خدایا قدرتی به من بده که به کمال عبودیت و همچنین بندگی رسیده و همچنین تاج بندگی بر سرم بگذار. یعنی توفیقی به من بده که به نحوی عبادت کنم تو را، که یکی از بنده‌های خاص‌ات باشم همانطور که جهت سلاطین به علامت اقتدار و قدرت و همچنین حکومت تاج می‌گذارند به من هم در بندگی و همچنین در عبادت کردن تو در منتها درجه بندگی و همچنین عبودیت تاج بندگی بر سر گذارم.

بنابراین ما بایستی و حتما از خداوند تبارک و تعالی بخواهیم که بنده صالح او باشیم، بنده باشیم! نه آزاد، همچنین حضر ت سجاد (ع) دوستان و همچنین پیروانشان را تعلیم داده و همچنین می‌فرمایند: کاری کنید که تاج عبودیت و همچنین بندگی به سر تو گذاشته می شود و همچنین منتها درجه قرب حق را پیدا کنید. از آن رو دنیا مهم نیست چرا که ما چند صباحی اکثرا و بیشتر در آن دنیا عمر نخواهیم کرد پس سعی کنیم طبق رضایت الهی در آن عمر محدود خود عمل کنیم.

انتهای پیام

پای درس اخلاق آیت‌الله ناصری حیف می باشد در صورتی که در ماه «رجب» از حجاب‌های باطنی خویش کم نکنیم در تاریخ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان