هشدار روایی به جامعه در ترک یک مستحب موکّد

آیت الله نوری همدانی هشدار روایی به جامعه در ترک یک  مستحب موکّد

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی گفتاری در مورد ازدواج گفتن کرده می باشد.
به به گفته شفقنا متن گفتار ذکر شده آن مرجع تقلید شیعیان بدین شرح می باشد:

ازدواج یکی از مستحبّات خیلی زیاد موکّد اسلام می باشد و همچنین احادیث بسیاری از حضرت رسول اکرم و همچنین اهل بیت مکرّم آن هم حضرت ( سلام الله علیهم ) در ارتباط و رابطه با ترغیب و همچنین تشویق به ازدواج و همچنین انتقاد و همچنین مذمّت از ترک ازدواج صادر شده می باشد .

حضرت رسول اکرم ( صلّی الله علیه و همچنین آله ) فرمودند : « هیچ منزل و خانه ای در نزد خداوند ، بهتر از منزل و خانه ای که به وسیله ازدواج برپا می می شود و همچنین آباد می گردد ، نیست » .

و همچنین نیز آن هم حضرت فرمودند : « کسی که ازدواج کرد نصف دین خود را حفظ کرده می باشد و همچنین مراقب نصف دیگر دین خود باشد » .

حضرت صادق ( علیه السّلام ) فرمودند : « دو رکعت نماز یک انسان متأهّل از ۷۰ رکعت نمازی که شخص عَزَبْ بجا می آورد ، با فضیلّت تر می باشد » .

حضرت رسول اکرم ( صلّی الله علیه و همچنین آله ) فرمودند : « پست ترین مُردگان تو افرادی خواهند بود که از از دواج کردن خودداری کرده و همچنین عَزَب مانده اند » .

و همچنین در صورتی که کسی بترسد که در صورتی که ازدواج نکند در حرام می افتد ، ازدواج بر او واجب می می شود .

بر اساس احادیث اهل بیت ( علیهم السّلام ) مخصوصاً ترک ازدواج بخاطر ترس از فقر و همچنین عدم امکانات اقتصادی ، مذموم می باشد .

حضرت پیغمبر (صلی الله علیه و همچنین آله ) فرمودند : « کسی که به واسطه ترس از فقر ترک ازدواج می کند نسبت به خداوند سوءظنّ( گمان بد) بکار برده می باشد و همچنین خداوند متعال فرموده می باشد : ان یکونوا فقراء یغنهم الله من فضله یعنی در صورتی که ازدواج کنندگان در فقر و همچنین مضیقه اقتصادی باشند خداوند آنها را از فضل و همچنین کرم خود بی مستلزم و نیاز می کند »

طبق احادیث اسلامی و همچنین آن آیه از قرآن کریم ، ازدواج موجب از بین رفتن فقر و همچنین بوجود آمدن وسعت اقتصادی می باشد . فردی یا شخصی در محضر تبریک و مبارک حضرت پیغمبر ( صلی الله علیه وآله ) از مضیقه اقتصادی شکایت کرد ، حضرتش فرمودند : « ازدواج کن تا معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی تو بر طرف می شود » و همچنین آن جریانات تا سه مرتبه تکرار شد و همچنین در هر دفعه آن هم حضرت او همچنین را امر به ازدواج کرد و همچنین نیز آن هم حضرت فرمودند : « ازدواج کنید تا روزی تو وسعت پیدا بکند »

حضرت صادق ( علیه السّلام ) فرمودند : « افزایش روزی با ازدواج و همچنین داشتن اهل و همچنین عیال تَو همچنین‍أم می باشد » .

در امر ازدواج بایستی و حتما قبل از هر چیز و همچنین بیش از همه به ایمان و همچنین تقوا و همچنین تعهّد اسلامی توجّه داشت .

رسول اکرم ( صلی الله علیه و همچنین آله ) فرمودند : « هنگامی که افرادی که از جهت اخلاق و همچنین تعهّد اسلامی و همچنین تدّین شایستگی دارند جهت خواستگاری آمدند در ازدواج و همچنین وصلت با آنها جواب منفی ندهید و همچنین به ازدواج با آنها اقدام کنید و همچنین گرنه فتنه و همچنین فساد بزرگی دامنگیر جامعه خواهد شد » .

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

هشدار روایی به جامعه در ترک یک مستحب موکّد در تاریخ ۹ April 2016 | 12:16 am نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn