هشدار روایی به جامعه در ترک یک مستحب موکّد

آیت الله نوری همدانی هشدار روایی به جامعه در ترک یک  مستحب موکّد

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی گفتاری در مورد ازدواج گفتن کرده می باشد.
به به گفته شفقنا متن گفتار ذکر شده آن مرجع تقلید شیعیان بدین شرح می باشد:

ازدواج یکی از مستحبّات خیلی زیاد موکّد اسلام می باشد و همچنین احادیث بسیاری از حضرت رسول اکرم و همچنین اهل بیت مکرّم آن هم حضرت ( سلام الله علیهم ) در ارتباط و رابطه با ترغیب و همچنین تشویق به ازدواج و همچنین انتقاد و همچنین مذمّت از ترک ازدواج صادر شده می باشد .

حضرت رسول اکرم ( صلّی الله علیه و همچنین آله ) فرمودند : « هیچ منزل و خانه ای در نزد خداوند ، بهتر از منزل و خانه ای که به وسیله ازدواج برپا می می شود و همچنین آباد می گردد ، نیست » .

و همچنین نیز آن هم حضرت فرمودند : « کسی که ازدواج کرد نصف دین خود را حفظ کرده می باشد و همچنین مراقب نصف دیگر دین خود باشد » .

حضرت صادق ( علیه السّلام ) فرمودند : « دو رکعت نماز یک انسان متأهّل از ۷۰ رکعت نمازی که شخص عَزَبْ بجا می آورد ، با فضیلّت تر می باشد » .

حضرت رسول اکرم ( صلّی الله علیه و همچنین آله ) فرمودند : « پست ترین مُردگان تو افرادی خواهند بود که از از دواج کردن خودداری کرده و همچنین عَزَب مانده اند » .

و همچنین در صورتی که کسی بترسد که در صورتی که ازدواج نکند در حرام می افتد ، ازدواج بر او واجب می می شود .

بر اساس احادیث اهل بیت ( علیهم السّلام ) مخصوصاً ترک ازدواج بخاطر ترس از فقر و همچنین عدم امکانات اقتصادی ، مذموم می باشد .

حضرت پیغمبر (صلی الله علیه و همچنین آله ) فرمودند : « کسی که به واسطه ترس از فقر ترک ازدواج می کند نسبت به خداوند سوءظنّ( گمان بد) بکار برده می باشد و همچنین خداوند متعال فرموده می باشد : ان یکونوا فقراء یغنهم الله من فضله یعنی در صورتی که ازدواج کنندگان در فقر و همچنین مضیقه اقتصادی باشند خداوند آنها را از فضل و همچنین کرم خود بی مستلزم و نیاز می کند »

طبق احادیث اسلامی و همچنین آن آیه از قرآن کریم ، ازدواج موجب از بین رفتن فقر و همچنین بوجود آمدن وسعت اقتصادی می باشد . فردی یا شخصی در محضر تبریک و مبارک حضرت پیغمبر ( صلی الله علیه وآله ) از مضیقه اقتصادی شکایت کرد ، حضرتش فرمودند : « ازدواج کن تا معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی تو بر طرف می شود » و همچنین آن جریانات تا سه مرتبه تکرار شد و همچنین در هر دفعه آن هم حضرت او همچنین را امر به ازدواج کرد و همچنین نیز آن هم حضرت فرمودند : « ازدواج کنید تا روزی تو وسعت پیدا بکند »

حضرت صادق ( علیه السّلام ) فرمودند : « افزایش روزی با ازدواج و همچنین داشتن اهل و همچنین عیال تَو همچنین‍أم می باشد » .

در امر ازدواج بایستی و حتما قبل از هر چیز و همچنین بیش از همه به ایمان و همچنین تقوا و همچنین تعهّد اسلامی توجّه داشت .

رسول اکرم ( صلی الله علیه و همچنین آله ) فرمودند : « هنگامی که افرادی که از جهت اخلاق و همچنین تعهّد اسلامی و همچنین تدّین شایستگی دارند جهت خواستگاری آمدند در ازدواج و همچنین وصلت با آنها جواب منفی ندهید و همچنین به ازدواج با آنها اقدام کنید و همچنین گرنه فتنه و همچنین فساد بزرگی دامنگیر جامعه خواهد شد » .

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

هشدار روایی به جامعه در ترک یک مستحب موکّد در تاریخ ۹ April 2016 | 12:16 am نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان