نرم افزار مجموعه آثار سیدمرتضی علم الهدی تولید شد

نرم افزار مجموعه آثار سیدمرتضی علم الهدی تولید شد

|نرم افزار مجموعه آثار سیدمرتضی علم الهدی تولید شد از مسیح داراب|

صدای شیعه: نرم افزار مجموعه آثار سید مرتضی علم الهدی رحمه الله توسط مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی تولید و همچنین عرضه شد.

آن نرم افزار با ۲۹ عنوان کتاب در ۴۹ جلد از آثار سید مرتضی علم الهدی و همچنین دیگر آثار مرتبط با ایشان در موضوعاتی همچون علوم قرآنی، عقاید شیعه امامیه، امامت، مهدویت، فقه، اصول فقه، حدیث و همچنین شعر هم اکنون در دسترس پژوهشگران و همچنین محققان قرار دارد.

تنزيه الأنبياء، الشافى فى الإمامة، تلخيص الشافي، المقنع في الغيبة، الملخص في أصول الدين، الذخيرة في علم الکلام، دفاع از تشيع، جمل العلم و همچنین العمل، شرح جمل العلم و همچنین العمل، الانتصار، مسائل الناصريات، إجماعات فقهاء الإمامية، الذريعة إلى أصول الشريعة، رسائل الشريف المرتضى، أمالي المرتضى، الديوان و همچنین … شامل کتب ارائه شده در آن نرم افزار می باشد.

همچنین آن نرم افزار با بهره گیری از قالب کتابخانه لفظی نور ورژن و نسخه ۲٫۱، امکاناتی همچون امکان انتخاب فهرست درختی و همچنین گزینشی و همچنین ارتباط آنها با متن، به همراه قابلیت تطبیق دوسویه متن و همچنین فهرست، امکان محدود کردن دامنه متن و همچنین فهرست کتب به موارد دلخواه، امکان فهرست‌ سازی توسط نشانه ها و علائم عمومی جهت تهیه فهرست های پویا و همچنین متنوع از کلمات، ارتباط واژگان متون برنامه جذاب و جالب و خوب با چند دوره لغت نامه با امکان دسترسی به ریشه و همچنین مشتق کلمات، قابلیت انتقال متن دلخواه به word، امکان دسترسی به اطلاعات مفیدی در باره ورژن و نسخه شناسی هر یک از کتب و همچنین … را در خود جای داده می باشد.

آن نقل از در باب شرح حال سید مرتضی می افزاید: آن عالم بزرگوار بعد از درگذشت استادش مفيد، زعامت دينى جامعه امامى را بر عهده گرفت. افزون بر اين، وى مقام نقيب النقبايى طالبيان بغداد و همچنین حق حکم بر رد مظالم و همچنین امارت الحاج را به دست داشت و همچنین همين پیشامد جدید، باعث ارتباط او با سه تن از خلفاى عباسى، به نام هاى «طائع» ( 363- 381 ق)، « قادر» ( 381- 422 ق) و همچنین« قائم» ( 422- 467 ق) شد.

گفتنی می باشد، سيد مرتضى از جامعيتى کم نظير برخوردار بود؛ به گونه‏ اى که همگان بر فضل و همچنین دانش و همچنین بزگوارى وى اتفاق نظر داشتند. او با وجود تصدى مناصب حکومتى به مدت سى سال شمسی، از پرکارترين نويسندگان بود و همچنین تأليفات بسيارى در زمينه ‏هاى متنوع و گوناگون و مختلف علمى از وى به جا مانده می باشد.

انتهای پیام

نرم افزار مجموعه آثار سیدمرتضی علم الهدی تولید شد در تاریخ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان