در گفت و همچنین گوی فرهنگی مطرح شد: فضای مجازی در حال تغییر پیدا کردن شدن به زیست بوم انسان می باشد

در گفت و همچنین گوی فرهنگی مطرح شد: فضای مجازی در حال تغییر پیدا کردن شدن به زیست بوم انسان می باشد

|در گفت و همچنین گوی فرهنگی مطرح شد: فضای مجازی در حال تغییر پیدا کردن شدن به زیست بوم انسان می باشد از مسیح داراب|

صدای شیعه به نقل از رادیو گفت و همچنین گو: برنامه جذاب و جالب و خوب رادیویی "گفت و همچنین گوی فرهنگی" با موضوع هویت و همچنین فضای مجازی و همچنین باحضور سیدمحمدرضا اصنافی (پژوهشگرفضای مجازی) ودکتر محمدصادق افراسیابی (مدرس دانشگاه) روی آنتن رفت.

در آن برنامه جذاب و جالب و خوب سیدمحمدرضا اصنافی با اشاره به سیر تاریخی فضای مجازی، عنوان کرد: اولین نشانه های بروز فضای مجازی رسانه هایی بودندکه وظیفه ی خود را انتقال پیام دانسته و همچنین در آن راستا کار می کردند.

او همچنین همچنین در همین خصوص ادامه داد: به دلیل سیر تاریخی فضای مجازی بعضی گمان داشتند که آن نوع رسانه خیلی زیاد پیچیده و همچنین چندکاره باشد، ولی باید توجه داشت با تعاملی شدن آن فضا در جامعه و همچنین تکثر فعالیت ها شرایط تغییر یافته می باشد و همچنین دیگر از فضای مجازی به عنوان رسانه قدرتمند یاد نمی می شود.

آن پژوهشگر فضای مجازی با اشاره به اوضاع کنونی آن فضا در جامعه افزود: فضای مجازی امروزه در مسیری قرار گرفته می باشد که مرز بین تولید کننده و همچنین مصرف کننده ی پیام از بین رفته می باشد.

او همچنین در خصوص استقبال عموم از فضای مجازی توضیح داد: هر کدام از انسان های دنیا شامل کنش های جمعی خواهند بود،در آن میان، ایرانی ها دائما جمع گراتر از باقی کشورها و همچنین فرهنگ ها بوده اند، به طوری که کنش ها و همچنین آداب و همچنین رسوم جمعی ایرانی ها در تاریخ و همچنین فرهنگ ایران جایگاه ویژه ای دارد.

سیدمحمدرضا اصنافی با گفتن آن که شرایط نوین زندگی ارتباطات جمعی را خیلی زیاد کاهش داده می باشد، گفت: عدم کنش های جمعی انسان ها اشخاص را تنها کرده می باشد.

او همچنین در همین باره اظهار داشت: فعالیت خیلی زیاد و همچنین افراط ایرانی ها در بهره بری و استفاده از فضای مجازی به نوعی تلاشی می باشد جهت پیدا کردن روابط فرهنگی و اجتماعی قبل، به طوری آن عمل را می قدرت فریاد تنهایی انسان ها دانست.

آن کارشناس فضای مجازی با گفتن آن که انسان های امروزی از شرایط تنهایی خویش خسته شده اند، عنوان کرد: فضای مجازی و همچنین شرایط جدید زندگی به انسان ها اجازه کنش های جمعی را نمی دهد.

در قسمت و بخش دیگر آن برنامه جذاب و جالب و خوب محمدصادق افراسیابی با اشاره به تعریف واژه ی فضای و همچنین انواع آن هم، گفت: فضای مجازی را نمی می شود به همین کلمه محدود کرد، بلکه بایستی و حتما واژه ی سایبر را به کار ببریم.

او همچنین با اشاره به گفته ی دکتر عاملی (عضو شورای عالی فضای مجازی کشور) در مورد فضای مجازی، خاطر نشان کرد: به نظر دکتر عاملی در فضای مجازی با دو جهان روبه روی هستیم به طوری که اشخاص در کنار یک هویت حقیقی شامل هویتی مجازی هم خواهند بود.

دکتر افراسیابی با اشاره به دنیای دوجهانیِ فضای مجازی اظهار داشت: دنیای امروز در تلاش می باشد فاصله ی بین هویت مجازی و همچنین حقیقی پُر کند، چرا که تخلخل میان آن دو فضا انسان را دست خوش معظلات و مسائل و مشکلات بسیاری می کند.

او همچنین با اشاره به آن فضای مجازی هوشمند گفت: در فضای مجازی هوشمند در صورتی که هویت فردی در فضای مجازی با هویت حقیقی آن هم متغایر و متفاوت باشد، اجازه فعالیت نداشته و همچنین از ادامه کار کاربر جلوگیری می می شود.

آن استاد دانشگاه با تاکید بر آن که فضای مجازی تنها و فقط وبسایت و مرکز خبرهای جدید های اینترنتی نیست، تصریح کرد: فضای سایبری خیلی زیاد دامنه ی گسترده تری نسبت به وبسایت و مرکز خبرهای جدید های اینترنتی دارد، از آن رو هر چیزی که خارج از فضای حقیقی توسط تکنولوژی های نو ظهور بتواند تاثیری بر زندگی ما داشته باشد را می قدرت فضای سایبر نامید.

او همچنین در خصوص گستره ی فضای سایبری در جامعه اضافه کرد: بازی های رایانه ای، شبکه های فرهنگی و اجتماعی، وبسایت و مرکز خبرهای جدید های خبری و همچنین خبرگزاری ها در انواع و همچنین اقسام خود جزوی از دنیای سایبری به حساب می آیند.

دکتر افراسیابی با اشاره به آن که فضای مجازی به سه شکل متنوع و گوناگون و مختلف با هویت انسان در ارتباط می باشد، ادامه داد: نخستین ارتباط فضای مجازی با انسان، هویت من و همچنین خویشتن می باشد؛ بعد از آن مرحله تاثیر فضای مجازی بر هویت خویش و همچنین در نهایت تاثیر هویت بر فضای مجازی نوع غیره ای از آن ارتباط می باشد.

انتهای پیام

در گفت و همچنین گوی فرهنگی مطرح شد: فضای مجازی در حال تغییر پیدا کردن شدن به زیست بوم انسان می باشد در تاریخ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان