در فصل بهار چه لباسی بپوشیم؟

432 در فصل بهار چه لباسی بپوشیم؟

Model Manto Seemorgh
پونه خامین طراح لبـاس عقیده دارد چون در ایران خانم‌ها فرم ثابت حاوی مانتو روسری دارند، مصرف از رنگ به عنوان مد سال باعث می‌شود لباس ‌ها یکسان شوند.

پونه خامین که در رشته‌های صنایع دستی و روزنامـه ‌نگاری تحصیل کرده است، بعد از کار به عنوان منشی صحنه در سینما تلویزیون به کار در زمینه طراحی لبـاس عمومی پرداخته و محصولات ی با نام «هوردخت» تولید می‌کند.
او درمورد انتخاب لبـاس مناسب فصل بهار تابستان می‌گوید: جنس پارچه در گزینش لباس بسیار زیاد خیلی مهم است. با توجه به اینکه زمستانی کم بارش داشتیم می‌دانیم که بهار تابستان گرمی خواهیم داشت، پس بایستی از پارچه‌های خنک استفاده شود. اما هر پارچه‌ای که نازک باشد بر خنک بودن آن نیست. لبـاس ی که برای پوشش این فصل خانم‌ها خیلی مناسب است، دامن است. دامن علاوه بـر اینکه باوقار و سنگین بودن خنک‌تر است. چنانچه خانم‌ها عادت کنند با مانتوی دامن بپوشند کار ‌های آزادانه‌تری خواهند داشت.

خامین درباره نبود رنگ مد سال در بازار پوشاک ایران گفت: به نظر من اینکه در پوشش رسمی خانم‌ها رنگ سال یا مـدل سال وجود ندارد خوبتر است. وقت ی در کشورهای خارجی رنگ سال معرفی می‌شود به دلیل تنوع بسياري که در پوشاک افراد وجود دارد، این رنگ یکسان باعث دوباره تکرار ی شدن پوشش آن‌ها نمی‌شود اما در ایران خانم‌ها یک فرم ثابت حاوی مانتو روسری دارند و چنانچه قرار باشد از یک رنگ به عنوان مد سال استفاده کنند تمام افراد یکسان خواهند شد.

وی اضافه می‌کند: در فرم ثابت پوشش ما فقط رنگ‌های متنوع می‌تواند فرق ایجاد نماید . به نظر من رنگ نقش مهمی در دارد و من روی این مساله زیاد حساس هستم. قانون نانوشته‌ای در کشور ما وجود دارد که بر طبـق آن خانم‌ها بیشتر از رنگ‌های تیره استفاده می‌کنند، اما من سعی می‌کنم از رنگ‌های متنوع در کار‌هایم استفاده کنم.
او که دوره طراحی لباس را در مالزی گذرانده است ادامه می‌دهد: خوشبختانه طراحان جوان بسياري هستند که کار خود را می‌کنند هر فردی مهر امضای را دارد. تنوع بسیار زیاد ی که در کارهای آن‌ها به وجود آمده باعث می‌شود قدرت انتخاب افراد بالا‌تر رود. من سعی می‌کنم کارهای خلاقانه انجام دهم به عنوان مثال روی مانتو‌ها یا ساق و روسری نقاشی یا چاپ دستی انجام می‌دهم تا از حالت آسان درآیند. طرح روی آن‌ها با توجه به فصل مفرق است. در فصل پاییز زمستان از نقوش اسلیمی سنتی مصرف می‌کنم اما در فصل بهار به سمت طرح‌های فانتزی یا گل و شکوفه می‌روم تا مناسب فصل باشد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان