درآستانه ولادت امام و پیشوا علی(ع)؛ بسته کتاب های زندگی و همچنین سیره امام و پیشوا علی(ع) انتشارات سروش معرفی شد

درآستانه ولادت امام و پیشوا علی(ع)؛ بسته کتاب های زندگی و همچنین سیره امام و پیشوا علی(ع) انتشارات سروش معرفی شد

|درآستانه ولادت امام و پیشوا علی(ع)؛ بسته کتاب های زندگی و همچنین سیره امام و پیشوا علی(ع) انتشارات سروش معرفی شد از مسیح داراب|

صدای شیعه: آن کتاب ها با نام  های «110 داستان دوران جوانی امیر المومنین امام و پیشوا علی (ع)»، «آن هم سه مرغابی» نوشته فریبا کلهر، مجموعه دو جلدی «درس های ماندگار» نوشته محسن اسماعیلی، جلد سوم مجموعه «سیره معصومان (ع)» نوشته سید محسن امین و همچنین علی حجتی کرمانی، «علی(ع) و همچنین شهرستان بی آرمان» نوشته حسن رحیم پور ازغدی و همچنین «برادر (داستان هایی از زندگی حضرت محمد(ص) و همچنین امام و پیشوا علی(ع)» نوشته نقی سلیمانی؛ عرضه شده و همچنین مطالعه آن بسته را به علاقمندان و همچنین دوستداران کتاب پیشنهاد می کند.

۱۱۰ داستان دوران جوانی امیر المومنین امام و پیشوا علی (ع)

براساس همین به گفته ، جامعه ما جامعه جوانی می باشد و همچنین جوانان ما در آخر سرافرازی و همچنین قدرت، بیش از دیگران در خطر تهاجم کج روان و همچنین کج اندیشان خواهند بود و همچنین در آن میان آشنایی با زندگی حضرت امام و پیشوا علی (ع) با تمام فراز و همچنین نشیب های آن هم، درس های ناخوانده و همچنین موارد و نکات بسیاری دارد که توجه به آن هم، مسیر هدایت نسل جوون را هموار و همچنین سعادت آنان را در پی خواهد داشت.

آن اثر ارزشمند در همین راستا یکصد و همچنین ده داستان کوتاه و همچنین واقعی از زندگی آن هم حضرت را در هفت فصل موضوع بندی و همچنین ارائه کرده می باشد که شامل علی در دوران کودکی و همچنین نوجوانی، علی در مکتب تعلیم و همچنین تربیت، علی در محراب دعا و همچنین عبادت، علی در میدان جنگ و همچنین شجاعت، علی بر قله های اخلاق و همچنین ثواب و فضیلت، علی در موضع ارشاد و همچنین هدایت، و همچنین علی در عرصه کار و همچنین خدمت می باشد.نقطه قابل توجه در مورد آن کتاب آن می باشد که قطعه ها و همچنین داستان های کتاب همگی مستند به منابع معتبر خواهند بود که در پانوشت صفحات به آن هم منابع اشاره شده می باشد.

چاپ نهم آن اثر در ۱۴۲ صفحه با نرخ ۵۰۰۰۰ ریال توسط انتشارات سروش در اختیار علاقمندان قرار گرفته می باشد.

آن هم سه مرغابی

کتاب حاضر، از مجموعه کتاب های جوانان و نوجوانان، داستان زندگی امام و پیشوا علی(ع) از زمان آغاز خلافت تا شهادت ایشان را روایت می کند. شخصیت اصلی داستان کودکی به نام رشید می باشد که با مادرش زندگی می کند و همچنین در زمان حکومت امیرالمؤمنین وقایعی را از سر می گذراند. نویسنده در جای جای آن داستان از فضایل آن هم حضرت بهره بری و استفاده می کند و همچنین داستان را بر محور آن هم پیش می برد.

 سه مرغابی معروف که روز شهادت امام و پیشوا علی در منزل و خانه او بوده اند الهام قسمت و بخش نویسنده در عنوان گذاری کتاب می باشد. در بخشی از کتاب آمده می باشد :همه افرادی که جلوی منزل و خانه علی خوابیده بودند با صدای گریه ای که از منزل و خانه می آمد، بیدار شدند. رشید با چشمان ورم کرده و همچنین خواب-آلود به مرغابی ها نگاه کرد. ناگهان دستی آتشین را دید که یکی از مرغابی ها را ربود و همچنین با خود برددو مرغابی دیگر به دنبال دست آتشین به پرواز درآمدند. سعد گفت: مرغابی ها رفتند و همچنین آن یعنی امام و پیشوا علی دیگر نیست …"

چاپ دوم آن اثر در ۱۲۲ صفحه با نرخ ۷۰۰۰ ریال توسط انتشارات سروش روانه بازار نشر شد.

 درس های ماندگار

کتاب حاضر نگاهی نو و همچنین گذرا به نهج البلاغه  دارد و همچنین سخنان امام و پیشوا علی (ع) را هسته مرکزی متن کتاب خود قرار داده می باشد.  در واقعیت و حقیقت "امیرالمؤمنین یک الگوی کامل جهت همه می باشد" و همچنین بسته ای از کلام حکمت آمیز او در دفتری جمع می باشد که نهج‌البلاغه اش نام کرده اند. کتاب حاضر با آن انگیزه سامان یافته می باشد که با شیوه ای جدید و همچنین به‌مقدار و اندازه قدرت و همچنین توفیق، روزنه ای به ژرفای کلام آن هم یگانه بگشاید. محسن اسماعیلی کتابش را در دو جلد و همچنین به‌صورت درس‌به‌درس تدوین کرده و همچنین در هر درس ابتدا به طرح پیشامد جدید و همچنین یادآوری آثار و همچنین جوانب آن هم توجه شده و همچنین بعد از اشاره به راه حل های قابل تصور، رهنمود امام و پیشوا علی(ع)را در آیینه نهج البلاغه به مخاطب خود نمایانده می باشد که ترک دین جهت دنیا، ابزار مدیریت، کم گویی، تنبیه، راز محبوبیت، سلام و همچنین سپاس، آبرو، پرسیدن جهت دانستن، وحدت و همچنین الفت، تجارت، ناتوان ترین شهروندان و مردم شهر، ملاک حق، همت بلند، و همچنین مقدار و اندازه نگه داشتن از آن هم جمله اند.

مخاطب آن کتاب جوانان و همچنین تحصیل کردگان جامعه اند که می توانند هر یک از جلد های آن کتاب را به نرخ ۱۷۰۰۰ ریال و همچنین در ۱۰۰ صفحه مطالعه نمایند.

سیره معصومان(ع)

همین به گفته می افزاید:  مجموعه «سیره معصومان(ع)» اثری ارزشمند در حوزه شناخت ائمه معصوم(ع) می باشد که در پنج جلد و همچنین شش مجلد نوشته و همچنین نشر یافته شده شده می باشد.جلد سوم آن اثر به سیره امام و پیشوا علی(ع) اختصاص دارد که در دو مجلد تدوین شده می باشد. سیره حضرت علی(ع) از بدو تولد تا ماجرای کشتن و قتل خلیفه سوم به روش گسترده در مجلد اول بررسی کردن شده می باشد و همچنین مجلد دوم به شرح زندگانی سراسر فراز و همچنین نشیب آن هم حضرت بعد از کشته شدن خلیفه سوم و همچنین دوران خلافت امام و پیشوا علی(ع)، جنگ جمل، جنگ صفّین، پیدایش خوارج، واقعة نهروان و همچنین شهادت مظلومانه امیرالمؤمنین در محراب عبادت و همچنین مدت عمر و همچنین خلافت ایشان می پردازد.

قسمت و بخش اول از جلد سوم «سیره معصومان(ع)»  در ۴۵۴ صفحه و همچنین با نرخ ۱۷۵۰۰۰ ریال و همچنین قسمت و بخش دوم آن هم در ۸۱۶ صفحه و همچنین نرخ ۱۴۰۰۰۰ ریال در اختیار علاقمندان به زندگی امام و پیشوا علی (ع) قرار گرفته می باشد.

علی و همچنین شهرستان بی آرمان

 و همچنین ولی باید توجه داشت کتاب "علی و همچنین شهرستان بی آرمان" نخستین مجموعه مباحث از سلسله "طرحی جهت فردا" حاصل سخنرانی های حسن رحیم-پور(ازغدی) و همچنین گفتگو با اوست.

آن مجموعه شامل چهار جلسه بحث و همچنین گفتگو در مورد حکومت و همچنین حکومت علوی، اقتصاد اسلامی در حکومت علی، اصول گرایی و همچنین بازگشت به اصول در دوران حکومت آن هم امام و پیشوا و همچنین نیز آزادی و همچنین خواندن و قرائت ها و همچنین بحث خودی و همچنین غیرخودی در حکومت ایشان می باشد.

رحیم پور در آن گفتگوها، صریح و همچنین روشن از سیره حکومتی امام و پیشوا اوّل شیعیان بحث می کند و همچنین گفته خود را با آیه و همچنین حدیث مستند می سازد. تحلیل های او آن امتیاز را دارد که تنها و فقط«تاریخ‌نگاری» و همچنین «تاریخ روایی» نیست، بلکه بازخوانی ایده ها و همچنین سخنان امیرالمؤمنین(ع) می باشد که پرسش روز و همچنین درد دینداران معاصر ماست و همچنین نشان می دهد که اندیشه های تشیع همواره تروتازه می باشد.

چاپ هفتم آن اثر در ۱۴۸ صفحه با نرخ ۱۴۰۰۰ ریال توسط انتشارات سروش در اختیار علاقمندان قرار گرفته می باشد.

برادر؛ داستان هایی از زندگی محمد (ص) و همچنین علی (ع)

امام و پیشوا علی(ع) ۳۳ سال شمسی از زندگی خود را همواره در کنار پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) گذرانده‌اند و همچنین در حوادث خیلی زیاد قبل و همچنین بعد از بعثت با ایشان همراه بوده‌اند. در جریان برادرخوانده کردن مهاجران مکه با انصار مدینه، پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) علی(ع) را برادر خود مشخص کردن کردند. کتاب حاضر، از مجموعة کتاب های جوانان و نوجوانان، داستان هایی براساس حوادث و همچنین رخدادهای آن زندگی مشترک می باشد.

 نویسنده کتاب حوادث را از منابع مشهور نقل می کند و همچنین آنها را به شکل داستان می پردازد و همچنین عرضه می کندخواننده نوجوان با خواندن آن داستان های مذهبی و همچنین اعتقادی جز آشنایی با آن هم دو بزرگوار، تاریخ اسلام را هم مرور می کند و همچنین با شخصیت ها و همچنین خاندان های معروف آن هم عصر آشنا می می شود. کتاب تصویرهایی مرتبط با داستان ها دارد که در درک و همچنین برقراری ارتباط با داستان خیلی زیاد کمک می کند.

چاپ اول آن اثر در سال شمسی ۱۳۸۷ با نرخ ۱۷۰۰۰ ریال توسط انتشارات سروش در اختیار علاقمندان قرار گرفته می باشد.

علاقمندان جهت تهیه کتاب ها به صورت تک جلدی و همچنین کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان مطهری، نرسیده به خیابان مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن ۸۸۳۱۰۶۱۰-۰۲۱ و همچنین یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و همچنین فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن ۶۶۴۹۳۶۲۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایند.

فروش اینترنتی کتاب نیز از طریق وبسایت و مرکز خبرهای جدید انتشارات سروش به نشانی: http://soroushpublishingco.ir  امکان پذیر می باشد.

انتهای پیام

درآستانه ولادت امام و پیشوا علی(ع)؛ بسته کتاب های زندگی و همچنین سیره امام و پیشوا علی(ع) انتشارات سروش معرفی شد در تاریخ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان