حفر چاه فاضلاب

گام اولی که جهت حفر چاه فاضلاب در یک ساختمان بایستی در نظر گرفت
3 حفر چاه فاضلاب
لوله بازکنی

لوله بازکنی,لوله بازکنی تهران,لوله بازکنی در تهران,لوله بازکنی شمال تهران,تخلیه چاه تهران

معین سازی جای مناسب آن است. این روزها خیلی از ساختمان ها درست بعد از خراب کردن ساختمان کلنگی قدیمی در جای آن تولید و ساخته می شود. طبیعی است که ساختمان های قدیمی چاه فاضلاب داشته باشد حفر چاه جدید باشد در وضعیتی باشد که در میله و انبار با چاه قدیمی تلاقی نکند. در صورت معین نکردن صحیح یا نبود اطلاعات درست در خصوص محل چاه قدیمی، شاید جهت مقتنی خطرات عمده ای به دنبال داشته باشد. عمق چاه در هر منطقه ای بر طبـق آزمایش های آزمایش گاه مکانیک خاک تعیین می شود. وزن هر ساختمان با توجه به نوع جنس خاک منطقه ی محل قرار گیری آن تا عمق معین ی از زمین اثرگذار است. از آن عمق به بعد، اثر وزن ساختمان ـ حاوی بار مرده و بار زنده ـ صفر می‌شود

مرمت چاه

در با کیفیت ترین شرایط شما می بایست با شرکت ی همکاری بکنید که در زمینه مرمت چاه مهارت لازم رو داشته باشه..

این عمق در آزمایش گاه مکانیک خاک تعیین می‌شود بسته به نوع جنس خاک هر منطقه مفرق است؛ به مفهوم احتمالا جهت یک منطقه ۱۵ متر و برای ناحیه ی دیگر ۲۰ متر باشد. رابطه دادن این عدد به ماجرای حفر چاه فاضلاب این است که عمق چاه می بایست بیشتر از عدد معین شده از طرف تست گاه باشد به مفهوم محل حفر انبار چاه، به احتمال زیاد بایستی پایین‌تر از عمقی باشد که تاثیر وزن ساختمان خنثی می‌شود.

اگر این چنین نباشد، ابه احتمال زیاد ل ریزش انبار چاه بر تاثیر وزن ساختمان وجود دارد و چنین ریزشی هم می تواند خطرات بسیار زیاد ی را به همراه خود داشته باشد. معنای این اصل این است که برای مثال اگر عمق اثرگذاری وزن ساختمان توسط آزمایش گاه ۲۰ متر تعیین شده باشد، ولی مالک ساختمان چاه ۱۵ متری حفر نماید ، ابه احتمال زیاد ل ریزش چاه بر تاثیر وزن ساختمان وجود دارد نشست ساختمان تازه کمترین خطری است که ساکنین وبقیه افراد می توانند با آن روبرو باشند.

یکی از جنبه های مهم در صنعت ساختمان، سیستم دفع فاضلاب بوده که به دو صورت سیستم فاضلاب شهری و سیستم چاه اجرا می شود. ولی باید اظهار تاسف کرد که به علت ضعف و نقصان سیـستم فاضلاب شهری در تهران اکثر شهرهای کشور ایران، ازروش چاه استفاده می گردد که اما می بایست گفت که مضرات زیست محیطی و سلامت آن را هم در نظر گرفت که بر کسی پوشیده نباید باشد.

گزینش نوع دفع چاه بستگی به جنس خاک و نوع زمین سطح آب زیر زمینی منطقه ی مورد نظر داشته در مناطقی که خاک آن به میزان کافی شن ماسه یا خرده سنگ داشته باشد از چاه جذبی در مناطقی که خاک آن حاوی رس زیاد یا ویژگی باتلاقی بوده یا سطح آب زیر زمینی بالا باشد (در صورت عدم وجود سیستم فاضلاب شهری) از چاه (مخزن) سپتیک مصرف میگردد.

انواه چاه در زیر شرح داده می شوند :

الف- چاه جذبی

چاه جذبی از سه بخش زیر تشکیل شده است

لوازم تخلیه چاه

.

۱– گلدونی

به دهانه چاه که شکل گلدون مانندی دارد (مخروطی یا قیفی) گلدونی می گویند در واقع گلدونی محل جمع آوری فاضلاب و مکان استقرار انتهای لوله های فاضلاب است عملکرد آن هدایت فاضلاب به چاه است.

۲– میله

گلوه به قطر ۸۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر که تا سطح لایه نفوذ پذیر خاک عمق داشته را میله گویند. اما بهتر است جهت كم شدن اثرات بد حفر چاه بر سازه ساختمان، همـواره حداقل عمر میله را ۶ متر در نظر گرفت.

۳– انباره

مخزن گنبدی شکل چاه که در لایه نفوذ پذیر خاک حفر میگردد را انباره گویند کاری که می نماید جمع آوری فضولات جداسازی آب از فاضلاب توسط نشت در لایه های نفوذ پذیر خاک است .

همين طور بایستی اشاره کرد که حتمـا باید آب باران سطحی از چاه فاضلاب آدم ی جدا بوده و بهتر است تا جایی که می شود امکان آن وجود دارد چاه مربوط به آب باران از چاه فاضلاب آدم ی دور باشد.

محاسبه اندازه انباره چاه جذبی

اندازه انباره چاه جذبی بستگی به میزان نفوذ پذیری خاک محیط، عمر طراحی چاه، تعداد حمام سرویس بهداشتی در ساختمان و تعداد نفرات ساکن در ساختمان دارد. (سهم تولید فاضلاب توسط میهمان ها در ضرایب مربوطه دیده شده است). جهت ساختمان با عمر طراحی چاه حداقل ۱۵ سال و جمعا ۳ سرویس بهداشتی در هر آسری مان به ازای هر نفر ساکن ۸/۲ متر مکعب انباره مورد نیاز است.یعنی جهت ۵ واحد بزرگ ۳۰ نفر ساکن در ساختمان بر طبـق محاسبات اندازه انباره چاه۸۴ متر مکعب جهت حداقل ۱۵ سال کافی است جهت عمر چاه حداقل ۱۵ سال و روی با بیش از ۳ سرویس در هر آسری مان به ازای هر نفر ۳/۳ متر مکعب انباره کافی است . به مفهوم برای مثال فوق در این شرایط اندازه انباره ۹۹ متر مکعب مکفی است. اما این نکته را نیز بایستی یادآور شد که این محاسبه چاه آب باران را در بر نمی گیرد.

چیزی که ارزش دارد بایستی مورد توجه قرار گیرد این است که بر اساس این محاسبه سطح نفوذ پذیری انباره ۲/۰ مساوی میزان عددی اندازه اناره در مقیاس متر مربع می بایست باشد. یعنی انباره ۸۴ متر مکعبی باید حداقل ۸/۱۶ متر مربع سطح نفوذ از کف داشته باشد.

ب- چاه سپتیک

این چاه از مصالح نفوذ ناپذیر و مقاوم در مساوی خوردگی از عبارت بتن یا مصالح ساختمانی یا پلی اتیلن و مواد پلیمری غیره ساخـته شده عملکردی که دارد حفظ و نگهداری فاضلاب عدم اجازه نشت از آن یا به آن بوسیله محیط اطراف بوده این چاهها ختما بایستی در بازه های زمانی کوتاه و معین توسط تانکرها یا دستگاهای مخصوص تخلیه گردند.

چاهای سپتیک به دو نوع یک بخشی یا چند بخشی تقسیم می شوند که این تقسیم بندی بر اساس بخش بندی داخلی سپتیک بوده به نحوی که چنانچه سپتیک حاوی بخش باشد ضروری است با مصرف از دیوارهای کوتاه به عنوان موج گیر سرعت حرکت فاضلاب در آن را كم شدن داده تا امکان جدا شده آب از مواد معلق در فاضلاب ایجاد گردد که به مرور فضولات بصورت لجن در کف مخزن جمع خواهند شد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان