حضرت آیت الله نوری همدانی: بانکداری بدون ربا یکی از راههای تحقق اقتصاد مقاومتی می باشد

hozeh 38 حضرت آیت الله نوری همدانی: بانکداری بدون ربا یکی از راههای تحقق اقتصاد مقاومتی می باشد

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی ضمن تاکید بر حرام بودن ربا و همچنین اخذ دیرکرد توسط بانکها بر تلاش جهت تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید ظهر امروز در دیدار مدیر عامل مؤسسه اقتصادی و مالی اعتباری کوثر با گفتن آنکه نیت و اراده ونیت از مسائلی می باشد که اسلام تاکید فراونی بر آن هم کرده می باشد؛ اظهار داشت: کسی که نیت و اراده عملی کند اگرچه  نتواند آن هم را به دلایلی انجام دهد ثواب آن هم را خواهد برد.

او افزود: در زمان حضرت صالح(ع) تنها یک فرد یا شخص شتر را ذبح کرد ولی خداوند تبارک و تعالی ظلم را جهت آن هم قوم فرستاد آن بیانگر آن حقیقیت می باشد که نیت در رسیدن به ثواب و همچنین عقاب دخیل و همچنین اثر گذار می باشد.

آیت الله نوری همدانی گفتن داشت: موسساتی که با دادن وام به شهروندان و مردم شهر خدمت می کنند و همچنین از آن طریق معظلات و مسائل و مشکلات شهروندان و مردم شهر را می کاهند خداوند تبارک و تعالی خدمت آنها را بی جواب نمی گذارد و همچنین پاداش به آنها می دهد.

او گفت: حضرت علی(ع) فرموده بزرگی و همچنین عظمت هر فردی یا شخصی به هنر و همچنین خدمت او می باشد هر کسی اکثرا و بیشتر در خدمت رسانی تلاش کند از مقام بلند مرتبه ای در پیشگاه خداوند تبارک و تعالی برخوردار خواهد بود.

آن مرجع تقلید اظهار داشت: اخذ دیر کرد ربا و همچنین حرام می باشد واز گناهان کبیره می باشد و همچنین بایستی و حتما از آن عمل پرهیز کرد ولی بعضی بانکها گرفتار آن هم خواهند بود.

او عنوان کرد: بایستی و حتما همه کمک کنند بانک بدون ربا در کشور شکل گیرد زیرا و به درستی که در نظامی زندگی می کنیم که نظام ولائی می باشد و همچنین هر نوع کمکی به جامعه اسلامی خیلی زیاد ارزشمند می باشد.

آیت الله نوری همدانی افزود: یکی از راه های تحقق اقتصاد مقاومتی همین اجرای وام بدون ربا می باشد که بایستی و حتما آن هم را در کشور بررسی کننده و پروهشگر کرد که خود سبب مقاومت و همچنین ایستادگی برابر دشمنان و همچنین در پس نتیجه آن می شود که خودکفایی می می شود.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله نوری همدانی: بانکداری بدون ربا یکی از راههای تحقق اقتصاد مقاومتی می باشد در تاریخ ۱۱ April 2016 | 5:20 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان