حضرت آیت الله نوری همدانی: بانکداری بدون ربا یکی از راههای تحقق اقتصاد مقاومتی می باشد

hozeh 38 حضرت آیت الله نوری همدانی: بانکداری بدون ربا یکی از راههای تحقق اقتصاد مقاومتی می باشد

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی ضمن تاکید بر حرام بودن ربا و همچنین اخذ دیرکرد توسط بانکها بر تلاش جهت تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید ظهر امروز در دیدار مدیر عامل مؤسسه اقتصادی و مالی اعتباری کوثر با گفتن آنکه نیت و اراده ونیت از مسائلی می باشد که اسلام تاکید فراونی بر آن هم کرده می باشد؛ اظهار داشت: کسی که نیت و اراده عملی کند اگرچه  نتواند آن هم را به دلایلی انجام دهد ثواب آن هم را خواهد برد.

او افزود: در زمان حضرت صالح(ع) تنها یک فرد یا شخص شتر را ذبح کرد ولی خداوند تبارک و تعالی ظلم را جهت آن هم قوم فرستاد آن بیانگر آن حقیقیت می باشد که نیت در رسیدن به ثواب و همچنین عقاب دخیل و همچنین اثر گذار می باشد.

آیت الله نوری همدانی گفتن داشت: موسساتی که با دادن وام به شهروندان و مردم شهر خدمت می کنند و همچنین از آن طریق معظلات و مسائل و مشکلات شهروندان و مردم شهر را می کاهند خداوند تبارک و تعالی خدمت آنها را بی جواب نمی گذارد و همچنین پاداش به آنها می دهد.

او گفت: حضرت علی(ع) فرموده بزرگی و همچنین عظمت هر فردی یا شخصی به هنر و همچنین خدمت او می باشد هر کسی اکثرا و بیشتر در خدمت رسانی تلاش کند از مقام بلند مرتبه ای در پیشگاه خداوند تبارک و تعالی برخوردار خواهد بود.

آن مرجع تقلید اظهار داشت: اخذ دیر کرد ربا و همچنین حرام می باشد واز گناهان کبیره می باشد و همچنین بایستی و حتما از آن عمل پرهیز کرد ولی بعضی بانکها گرفتار آن هم خواهند بود.

او عنوان کرد: بایستی و حتما همه کمک کنند بانک بدون ربا در کشور شکل گیرد زیرا و به درستی که در نظامی زندگی می کنیم که نظام ولائی می باشد و همچنین هر نوع کمکی به جامعه اسلامی خیلی زیاد ارزشمند می باشد.

آیت الله نوری همدانی افزود: یکی از راه های تحقق اقتصاد مقاومتی همین اجرای وام بدون ربا می باشد که بایستی و حتما آن هم را در کشور بررسی کننده و پروهشگر کرد که خود سبب مقاومت و همچنین ایستادگی برابر دشمنان و همچنین در پس نتیجه آن می شود که خودکفایی می می شود.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله نوری همدانی: بانکداری بدون ربا یکی از راههای تحقق اقتصاد مقاومتی می باشد در تاریخ ۱۱ April 2016 | 5:20 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn