حضرت آیت الله مکارم شیرازی: فعالیتهای صندوق دفتر تبلیغات اسلامی توسعه یابد

atabat makarem 20 حضرت آیت الله مکارم شیرازی: فعالیتهای صندوق دفتر تبلیغات اسلامی توسعه یابد

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی بر توسعه و همچنین تنوع فعالیتها و همچنین سرویس ها و خدمات صندوق قرض الحسنه دفتر تبلیغات اسلامی تاکید کرد.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار شفقنا در قم، آن مرجع تقلید در دیدار مدیرعامل و همچنین افراد صندوق دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به اهمیت قرض الحسنه در اسلام ابراز داشت: قرض الحسنه از مواردی می باشد که در قرآن کریم به آن هم مکرر اشاره شده می باشد.

او ادامه داد: در بعضی مسائل، تنها یک آیه در قرآن کریم به آن هم اختصاص داده شده می باشد ولی باید توجه داشت در مورد قرض الحسنه چند آیه وجود دارد شامل آن آیه قرآنی «مَّن ذَا الَّذِی یُقْرِضُ اللّهَ قَرْضًا حَسَنًا فَیُضَاعِفَهُ لَهُ أَضْعَافًا کَثِیرَهً و همچنینَاللّهُ یَقْبِضُ و همچنینَیَبْسُطُ و همچنینَإِلَیْهِ تُرْجَعُونَ» که از قرض الحسنه به قرض به خداوند تعبیر شده می باشد.

آیت الله مکارم شیرازی عنوان کرد: آن تعبیر به ویژه در مورد قرض الحسنه هایی که خالی از اضافه به هر اسم و همچنین عنوان می باشد، به کار می رود و همچنین گمان می کنم با آن خصوصیت منحصر بفرد باشد و همچنین آن از بهترین کارهای دفتر تبلیغات می باشد.

او به ویژگی دیگر آن بانکها اشاره کرد و همچنین گفتن داشت: جذاب و جالب آنکه با وجود پرداخت یک میلیون تومان تسهیلات، اشخاص در نوبت خواهند بود و همچنین آن نشان دهنده آن مساله می باشد که وام به اشخاص نیازمند پرداخت می می شود و همچنین همین مساله، ارزش کار را بالا می برد.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: با آن وجود نباید در یک مرحله متوقف شد بلکه بایستی و حتما روز به روز یک گام به جلو برداشت همانگونه که در احادیث داریم که امروز تو نباید با دیروز تو یکسان باشد.

او تاکید کرد: بایستی و حتما بیندیشیم کارهای مهمتر و همچنین سرویس ها و خدمات بیشتری ارائه دهیم؛ تعجب می کنم چرا بعضی سراغ بانکها می روند که هم از پولهای آنها بهره برداری می کنند و همچنین هم آمیخته با پولهای کثیف می باشد درحالیکه صندوق قرض الحسنه دفتر تبلیغات خالی از پول کثیف می باشد و همچنین در صورتی که هم بهره بری و استفاده ای می شود به سود وام گیرنده می باشد و همچنین خطری هم ندارد.

آیت الله مکارم شیرازی ابراز داشت: خیلی زیاد خوشوقتیم که در تشکیلاتی که به نفع طلاب می باشد، وارد شدن پیدا کرده ایم و همچنین از آن طریق، خدمتی به طلاب می کنیم.

او در پایان توصیه کرد: سعی کنید برنامه جذاب و جالب و خوب هایی مانند وام ازدواج و همچنین امثال آن هم فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن شده و همچنین سطح وامها را بالاتر ببرید و همچنین تنوع بیشتری به فعالیتها دهید تا نمونه می شود.

آن مرجع تقلید تاکید کرد: کارکرد سالانه خود را خبررسانی کنید و همچنین به ویژه به دفاتر مراجع تقلید و همچنین مراکز متنوع و گوناگون و مختلف ارائه کنید.

پیاده سازی و راه اندازی شعبه مجازی صندوق دفتر تبلیغات اسلامی در سراسر کشور

در ابتدای آن دیدار، حجت الاسلام والمسلمین شهیدی هم با ارائه گزارشی از نحوه تاسیس صندوق دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اظهار داشت: آن صندوق در سال شمسی ۵۹ با سرمایه ۵ میلیون تومان آغاز به کار کرد و همچنین در طول ۳۵ سال شمسی قبل سرویس ها و خدمات خوبی به طلاب ارائه کرده می باشد.

او با گفتن آنکه وامهای پرداختی به طلاب به معنای حقیقی کلمه، قرض الحسنه می باشد، گفت: ما طلاب را ولی نعمت خود دانسته و همچنین رفع معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی و مالی آنها را وظیفه خود می دانیم ولی باید توجه داشت قدرت ما به علت کمبود منابع، محدود می باشد.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه دفتر تبلیغات اسلامی عنوان کرد: در ده سال شمسی اخیر بالغ بر ۳۶۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به ۱۷۴ هزار فرد یا شخص اعطا شده می باشد همچنین در سال شمسی ۹۴ به ۲۰ هزار فرد یا شخص از طلاب، بالغ بر ۶۷ میلیارد تومان وام پرداخت شده می باشد.

او با گفتن آنکه وام پرداختی به طلاب به روش میانگین یک میلیون و همچنین ۲۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون تومان می باشد، گفت: در حال حاضر، بالغ بر ۱۴۰ میلیون تومان وام جاری در دست طلاب می باشد و همچنین گردش اقتصادی و مالی خوبی هم داریم.

شهیدی افزایش مبلغ تسهیلات قرض الحسنه و همچنین توسعه آن هم به طلاب منطقه ها و مناطق محروم را از توقعات طلاب برشمرد و همچنین اذعان کرد: صندوق قرض الحسنه در اصفهان شعبه دارد ضمن آنکه در سایر استانها با پیاده سازی و راه اندازی شعبه مجازی می قدرت شهریه ها را پرداخت کرد.

او در پایان تاکید کرد: با امکانات مناسبی که صندوق قرض الحسنه پیاده سازی و راه اندازی کرده، طلاب می توانند شهریه های خود را از طریق شبکه شتاب گرفتن کنند.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: فعالیتهای صندوق دفتر تبلیغات اسلامی توسعه یابد در تاریخ ۱۴ April 2016 | 11:33 am نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان