حضرت آیت الله مکارم شیرازی: فرهنگ پیشگیری از بیماری را در جامعه نهادینه کنیم

makarem 83 حضرت آیت الله مکارم شیرازی: فرهنگ پیشگیری از بیماری را در جامعه نهادینه کنیم

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: بایستی و حتما فرهنگ پیشگیری از بیماری و همچنین درمان را در جامعه نهادینه کنیم.

به نقل از شفقنا، آن مرجع تقلید در دیدار مدیر و همچنین کادر درمانی مرکز جامع توانبخشی مداین قم اظهار داشت: شکی نیست که سلامت جسم انسان در تمام مسائل و همچنین ابعاد زندگی بشری حرف اول و همچنین آخر را می زند، چرا که تا انسان سالم نباشد نمی تواند درسی خوانده و همچنین کاری انجام دهد، و همچنین تحرّکی سازنده در جامعه داشته باشد.

او ادامه داد: در صورتی که به عمق همه مسائل توجه داشته باشیم شرط اول و همچنین حیاتی آن هم سلامتی می باشد، بطوریکه در میان ادعیه کتاب شریف مفاتیح الجنان مرحوم حاج شیخ عباس قمی(ره)، ” دعای هفته ” را داریم که خیلی زیاد پر معنا می باشد .

آیت الله مکارم شیرازی افزود: در فرازی از دعای روز پنجشنبه می خوانیم «… اللَّهُمَّ اقْضِ لِی فِی الْخَمِیسِ خَمْسا لا یَتَّسِعُ لَهَا إِلا کَرَمُکَ و همچنینَ لا یُطِیقُهَا إِلا نِعَمُکَ سَلامَهً أَقْو همچنینَى بِهَا عَلَى طَاعَتِکَ و همچنینَ عِبَادَهً أَسْتَحِقُّ بِهَا جَزِیلَ مَثُوبَتِکَ و همچنینَ سَعَهً فِی الْحَالِ مِنَ الرِّزْقِ الْحَلالِ و همچنینَ أَنْ تُؤْمِنَنِی فِی مَو همچنینَاقِفِ الْخَو همچنینْفِ بِأَمْنِکَ و همچنینَ تَجْعَلَنِی مِنْ طَو همچنینَارِقِ الْهُمُومِ و همچنینَ الْغُمُومِ فِی حِصْنِکَ و همچنینَ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ و همچنینَ آلِ مُحَمَّدٍ و همچنینَ اجْعَلْ تَو همچنینَسُّلِی بِهِ شَافِعا یَو همچنینْمَ الْقِیَامَهِ نَافِعا إِنَّکَ أَنْتَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِینَ » در درخواست هایمان از خداوند اولین چیزی که می خواهیم سلامتی می باشد.

او گفتن کرد: در ترجمه آن دعای شریف از خداوند می خواهیم پنج حاجت‏ ما را اجابت نماید که اولین و همچنین مهمترین آن هم سلامتى می باشد که با آن هم براى بندگی و همچنین‏ اطاعت خداوند نیرو گیرم، آن مطلب نشان از اهمیت تلاش و همچنین خدمت تو دارد و همچنین تو خادمان واقعی شهروندان و مردم شهر و همچنین جامعه هستید.

آن مرجع تقلید با گفتن آنکه ما معتقدیم که « طب پیشگیری بر درمان مقدم می باشد » اظهارداشت: بدون تردید پیشگیری در مقابل درمان، از هزینه کم، عوارض کمتر، بهبودی و همچنین سلامت زودتر برخوردار می باشد، لذا عقل سلیم پیشگیری را با درمان پرهزینه و همچنین با عوارض موجود ترجیح نخواهد داد.

او خطاب به تیم درمانی مرکز جامع توانبخشی مداین قم با اشاره به آیه ۳۲ سوره مائده افزودند: «… مَنْ قَتَلَ نَفْساً بِغَیْرِ نَفْسٍ أَو همچنینْ فَسادٍ فِی الْأَرْضِ فَکَأَنَّما قَتَلَ النَّاسَ جَمیعاً و همچنینَ مَنْ أَحْیاها فَکَأَنَّما أَحْیَا النَّاسَ جَمیعاً..» هر کس انسانی را بدون ارتکاب کشتن و قتل یا فساد در روی زمین بکشد، چنان می باشد که گویی همه انسانها را کشته و همچنین هر کس، انسانی را از مردن و مرگ رهایی بخشد، چنان می باشد که گویی همه شهروندان و مردم شهر را زنده کرده می باشد.

آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: خدمتی که آن مجموعه به اشخاص جامعه می کند، در واقع همه شهروندان و مردم شهر را نجات می دهد و همچنین آن شهروندان و مردم شهر آن هم پیچ و همچنین مهره های جامعه خواهند بود و همچنین هرگز جامعه بشری از هم جدا نیست.

در ابتدای آن دیدار دکترمرتضی جلالی فخر و همچنین دکتر فرشاد احمدی به عنوان موسس و همچنین مدیریت مرکز جامع توانبخشی مداین قم، گزارشی از روند فعالیت های آن مجموعه ارائه دادند.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: فرهنگ پیشگیری از بیماری را در جامعه نهادینه کنیم در تاریخ ۴ April 2016 | 5:53 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان خرید فیلترشکن خرید vpn خرید vpn ارزان خرید vpn خرید vpn