حضرت آیت الله مکارم شیرازی: فرهنگ پیشگیری از بیماری را در جامعه نهادینه کنیم

makarem 83 حضرت آیت الله مکارم شیرازی: فرهنگ پیشگیری از بیماری را در جامعه نهادینه کنیم

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: بایستی و حتما فرهنگ پیشگیری از بیماری و همچنین درمان را در جامعه نهادینه کنیم.

به نقل از شفقنا، آن مرجع تقلید در دیدار مدیر و همچنین کادر درمانی مرکز جامع توانبخشی مداین قم اظهار داشت: شکی نیست که سلامت جسم انسان در تمام مسائل و همچنین ابعاد زندگی بشری حرف اول و همچنین آخر را می زند، چرا که تا انسان سالم نباشد نمی تواند درسی خوانده و همچنین کاری انجام دهد، و همچنین تحرّکی سازنده در جامعه داشته باشد.

او ادامه داد: در صورتی که به عمق همه مسائل توجه داشته باشیم شرط اول و همچنین حیاتی آن هم سلامتی می باشد، بطوریکه در میان ادعیه کتاب شریف مفاتیح الجنان مرحوم حاج شیخ عباس قمی(ره)، ” دعای هفته ” را داریم که خیلی زیاد پر معنا می باشد .

آیت الله مکارم شیرازی افزود: در فرازی از دعای روز پنجشنبه می خوانیم «… اللَّهُمَّ اقْضِ لِی فِی الْخَمِیسِ خَمْسا لا یَتَّسِعُ لَهَا إِلا کَرَمُکَ و همچنینَ لا یُطِیقُهَا إِلا نِعَمُکَ سَلامَهً أَقْو همچنینَى بِهَا عَلَى طَاعَتِکَ و همچنینَ عِبَادَهً أَسْتَحِقُّ بِهَا جَزِیلَ مَثُوبَتِکَ و همچنینَ سَعَهً فِی الْحَالِ مِنَ الرِّزْقِ الْحَلالِ و همچنینَ أَنْ تُؤْمِنَنِی فِی مَو همچنینَاقِفِ الْخَو همچنینْفِ بِأَمْنِکَ و همچنینَ تَجْعَلَنِی مِنْ طَو همچنینَارِقِ الْهُمُومِ و همچنینَ الْغُمُومِ فِی حِصْنِکَ و همچنینَ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ و همچنینَ آلِ مُحَمَّدٍ و همچنینَ اجْعَلْ تَو همچنینَسُّلِی بِهِ شَافِعا یَو همچنینْمَ الْقِیَامَهِ نَافِعا إِنَّکَ أَنْتَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِینَ » در درخواست هایمان از خداوند اولین چیزی که می خواهیم سلامتی می باشد.

او گفتن کرد: در ترجمه آن دعای شریف از خداوند می خواهیم پنج حاجت‏ ما را اجابت نماید که اولین و همچنین مهمترین آن هم سلامتى می باشد که با آن هم براى بندگی و همچنین‏ اطاعت خداوند نیرو گیرم، آن مطلب نشان از اهمیت تلاش و همچنین خدمت تو دارد و همچنین تو خادمان واقعی شهروندان و مردم شهر و همچنین جامعه هستید.

آن مرجع تقلید با گفتن آنکه ما معتقدیم که « طب پیشگیری بر درمان مقدم می باشد » اظهارداشت: بدون تردید پیشگیری در مقابل درمان، از هزینه کم، عوارض کمتر، بهبودی و همچنین سلامت زودتر برخوردار می باشد، لذا عقل سلیم پیشگیری را با درمان پرهزینه و همچنین با عوارض موجود ترجیح نخواهد داد.

او خطاب به تیم درمانی مرکز جامع توانبخشی مداین قم با اشاره به آیه ۳۲ سوره مائده افزودند: «… مَنْ قَتَلَ نَفْساً بِغَیْرِ نَفْسٍ أَو همچنینْ فَسادٍ فِی الْأَرْضِ فَکَأَنَّما قَتَلَ النَّاسَ جَمیعاً و همچنینَ مَنْ أَحْیاها فَکَأَنَّما أَحْیَا النَّاسَ جَمیعاً..» هر کس انسانی را بدون ارتکاب کشتن و قتل یا فساد در روی زمین بکشد، چنان می باشد که گویی همه انسانها را کشته و همچنین هر کس، انسانی را از مردن و مرگ رهایی بخشد، چنان می باشد که گویی همه شهروندان و مردم شهر را زنده کرده می باشد.

آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: خدمتی که آن مجموعه به اشخاص جامعه می کند، در واقع همه شهروندان و مردم شهر را نجات می دهد و همچنین آن شهروندان و مردم شهر آن هم پیچ و همچنین مهره های جامعه خواهند بود و همچنین هرگز جامعه بشری از هم جدا نیست.

در ابتدای آن دیدار دکترمرتضی جلالی فخر و همچنین دکتر فرشاد احمدی به عنوان موسس و همچنین مدیریت مرکز جامع توانبخشی مداین قم، گزارشی از روند فعالیت های آن مجموعه ارائه دادند.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: فرهنگ پیشگیری از بیماری را در جامعه نهادینه کنیم در تاریخ ۴ April 2016 | 5:53 pm نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان