حضرت آیت الله جوادی آملی:اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد فرهنگی می باشد/خداوند تبارک و تعالی هیچ مسلمان و همچنین کافری را گرفتاربانک ها نکند/ملتی که جیب و همچنین کیف آن هم خالی می باشد مقاوم نیست

img 2948 حضرت آیت الله جوادی آملی:اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد فرهنگی می باشد/خداوند تبارک و تعالی هیچ مسلمان و همچنین کافری را گرفتاربانک ها نکند/ملتی که جیب و همچنین کیف آن هم خالی می باشد مقاوم نیست

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) – حضرت آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید با گفتن آنکه خداوند تبارک و تعالی هیچ مسلمان و همچنین حتی هیچ کافری را گرفتار بانک های ربوی نکند،گفت: درآمدی که از طریق بانک های ربوی کسب می می شود، حرام می باشد.

به به گفته شفقنا ازایرنا، او همچنین عصر چهارشنبه در دیدار استاندار و همچنین شهردار قم با گفتن آنکه پول و همچنین مال به مقدار و اندازه کشور وجود دارد ولی باید توجه داشت در بانک های ربوی می باشد، اظهار کرد: آن بانک ها کمر شکن خواهند بود و همچنین خداوند تبارک و تعالی هیچ مسلمان و همچنین حتی هیچ کافری را گرفتار آنها نکند.
او همچنین با گفتن آنکه چرا شهرک صنعتی شکوهیه قم و همچنین اکثر واحدهای تولیدی قم با ۵۰ قسمت و بخش تولید فعال خواهند بود، افزود: در حالی که هنر صنایع دستی و همچنین فرش های دستباف آن شهرستان حرف اول را در کشور می زند، اکثر مراکز تولیدی شهرک صنعتی شکوهیه به خاطر بانک های ربوی و همچنین سودهای سنگین و همچنین کمر شکن آنها به حالت تعطیل در آمده اند.
آیت الله جوادی آملی اظهار کرد: بانک های ربوی در حال جنگ با ما خواهند بود و همچنین هر چقدر هم آدم فریاد می زند باورشان نمی می شود، کسب و همچنین کار از طریق آن بانک ها حرام می باشد.
او همچنین افزود: در صورتی که کسی در یک موسسه ای کار کند که کار و همچنین در آمد آن هم حلال می باشد، در پس نتیجه آن می شود که حقوقی که از آن هم موسسه می گیرد نیز حلال می باشد، ولی در صورتی که در موسسه ای که کار آن هم حرام می باشد مشغول به کار باشد در آمدی که از آن طریق بدست می آورد نیز حرام می باشد.
آن مرجع تقلید تصریح کرد: فردی یا شخصی که یک کارمند بیچاره ای می باشد و همچنین در بانکی که ربویی می باشد کار می کند و همچنین از طریق گرفتن سود دخل و درآمد کسب می کند حقوقی که آن هم کارمند از آن هم بانک می گیرد حلال نیست، چرا که حقوق حلال در برابر کار حلال می باشد.
آیت الله جوادی آملی گفت: خداوند در سوره بقره، ربا را جنگ با خود اعلام کرده می باشد.
او همچنین با تاکید بر آنکه هر گونه در آمدی بایستی و حتما از طریق کار کردن و همچنین سرمایه گذاری به شیوه مضاربه بدست بیاید، افزود: در صورتی که پول در خدمت کار و همچنین تولید قرار بگیرد، جهت خیلی از افرادی که بیکار خواهند بود کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل ساخته یا ایجاد می می شود.
او همچنین با انتقاد از واردات بی رویه خیلی از محصولات و همچنین کالاهایی که تولید آن هم در کشور امکانپذیر نیست، افزود: در حالی که کاشتن و همچنین تولید علف به هیچ وجه به کود و همچنین سم و همچنین همچنین هیچ گونه سواد و همچنین دانشی احتیاج ندارد ما با کشتی از برزیل علف وارد کشور می کنیم.
آیت الله جوادی آملی با اذعان به گران بودن لبنیات، شیر و همچنین گوشت در کشور، گفت: قالب آن کارگران بیچاره که جنگ را نیز همین ها اداره کردند و همچنین خداوند تبارک و تعالی نیز خدای همین ها می باشد، شاید ماهی یک بار هم نتوانند از گوشت تغذیه کنند.
او همچنین افزود: ما در صورتی که علف را وارد نکنیم و همچنین یک کمی عرضه داشته باشیم و همچنین اختلاس نداشته باشیم، در پس نتیجه آن می شود که کار تولید می می شود و همچنین مشکلاتی از قبیل گرانی، طلاق، اعتیاد و همچنین وجود هشت میلیون بیکار در کشور نخواهیم داشت.
او همچنین افزود: آن تعداد بیکار که تافته های جدا بافته نیستند و همچنین هر کدام عضو یک خانواده خواهند بود و همچنین هر خانواده ای سه چهار فرد یا شخص خواهند بود، پس ما هر روز بیش از ۲۵ میلیون ناراضی در منزل و خانه ها داریم.
او همچنین در قسمت و بخش غیره ای از سخنان خود با تاکید بر آنکه بودجه هایی که وارد شهرستان می می شود قبل از آنکه خروجی آن هم را در نظر بگیریم نباید اقدام به هزینه آنها کنیم تصریح کرد: در قم طرح های مختلفی مانند پاساژ زمزم هم اکنون چند سال شمسی می باشد که به حال خود رها شده، و همچنین آن طرح ها که در واقع هر کدام از آنها سرمایه هایی می باشد که انبار شده، به لحاظ استهلاک هزینه های فراوانی را متوجه ما می کند.
او همچنین با گفتن آنکه هم اکنون در قم چندین طرح سود آور از کار افتاده و همچنین نیمه کاره داریم، افزود: شهرداری بایستی و حتما به مقدار و اندازه سرمایه و همچنین اعتبارات داخلی اقدام به اجرای یک طرح کند.
آیت الله جوادی آملی همچنین با تاکید بر اهمیت توجه ویژه شهرداری به گسترش و همچنین توسعه فضای سبز در شهرستان قم، افزود: در روایات اسلامی در صورتی که کسی درختی را بکارد و همچنین یک سطل آب پای آن هم بریزد مثل آن می باشد که انسان مومن تشنه ای را از مردن و مرگ نجات داده می باشد.
او همچنین در قسمت و بخش غیره ای از سخنان خود با گفتن آنکه اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد فنی نیست بلکه یک اقتصاد فرهنگی می باشد، افزود: آن هم موضوع و همچنین مطلبی مهم که در بحث ااقتصادی مقاومتی نهفته می باشد، آن می باشد که قرآن کریم می خواهد همه مسلمانان از نظر اقتصادی وابسته نباشند.
او همچنین با تاکید بر آنکه ما در باره اقتصادی بایستی و حتما ایستادگی داشته باشیم و همچنین نه ایستادن، افزود: آنکه کسی سر چهار راه در حال گدایی کردن می باشد، در واقعیت و حقیقت نشسته می باشد ولی آن هم اقتصاد دانی که روی میز خود نشسته می باشد، او ایستاده می باشد.
آیت الله جوادی آملی گفت: ملتی که جیب و همچنین کیف آن هم خالی می باشد نشسته می باشد و همچنین مقاوم نیست.
آن مرجع تقلید افزود: قرآن نگفته که مال چیز خوبی می باشد ولی باید توجه داشت فرموده مال مایه دوام و همچنین قوام شماست و همچنین در صورتی که می خواهید به بیگانه بگویید نه بایستی و حتما جیبتان پر باشد، زیرا و به درستی که ملت گدا اقتدار و قدرت ایستادن ندارد.
او همچنین خاطر نشان کرد: ما در تعبیرات فارسی ادبیات سنگینی مثل قرآن و همچنین روایات اهل بیت نداریم لذا به کسی که پول ندارد می گوییم گدا که آن اصطلاح بار علمی ندارد ولی باید توجه داشت در زبان عربی به کسی که پول ندارد می نامند فقیر که آن بار علمی دارد زیرا و به درستی که که فقیر به معنای کسی می باشد که ستون فقراتش شکسته و همچنین توانایی ایستادن ندارد.
آن مرجع تقلید همچنین با گفتن آنکه ما قرآن را حفظ می کنیم ولی هیچ وقت باور نکردیم که آن سخنان حرف های خداوند تبارک و تعالی می باشد، گفت: آمریکا واقعا کاری از او ساخته نیست و همچنین آن سخن را حضرت امام و پیشوا(ره) هیچ وقت به عنوان یک تعارف مطرح نکرد، چرا که نمونه آن هم را در هشت سال شمسی دفاع مقدس دیدیم.
آیت الله جوادی آملی با اشاره به شکست آمریکا در جنگ های نیابتی و همچنین غیر نیابتی با ایران، تصریح کرد: آمریکایی ها یک سری از روستاییان قبل از کشف کریستف کلمب بودند و همچنین هیچ وقت مانند ایران امپراطوری و همچنین اقتدار و قدرت علمی نداشتند و همچنین بعد از کشف کریستف کلمب اشخاص مختلفی از اروپا و همچنین آسیا و همچنین همچنین ایران به آمریکا رفتن، و همچنین آن هم را بوجود آوردند.
او همچنین افزود: آمریکا مثل ایران نیست که از یک تمدن غنی و همچنین همچنین امپراطوری، دانشمندان و همچنین حکمایی مانند بوعلی سینا برخوردار باشد.
آیت الله جوادی آملی همچنین با تاکید بر ضرورت ساخته یا ایجاد وحدت در کشور، تصریح کرد: ما بایستی و حتما با هم باشیم و همچنین اختلاف نظر کاملا قابل حل می باشد.

انتهای پیام

www.fa.shafaqna.com

حضرت آیت الله جوادی آملی:اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد فرهنگی می باشد/خداوند تبارک و تعالی هیچ مسلمان و همچنین کافری را گرفتاربانک ها نکند/ملتی که جیب و همچنین کیف آن هم خالی می باشد مقاوم نیست در تاریخ ۳۱ March 2016 | 10:50 am نشر یافته شده شده می باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان